Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyesek miért nem gondolják...

Egyesek miért nem gondolják át, hogy a gyerekvállalás költségekkel is jár? (akinek nem inge, ne vegye magára)

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 07:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén mi 2 éve tudatosan készülünk anyagilag a családalapításra (egészségpénztárban gyűjtögetéssel, illetve az alapok megteremtésével már régebb óta is) és átlag feletti jövedelemmel rendelkezünk, de még engem is sokkol, hogy mi mennyibe kerül és nagyon sok olyan költség van, amire ténylegesen nem gondoltunk.

Belőttünk egy nagyobb összeget, amihez tudunk nyúlni a baba érkezésekor, de ahogy más is írta, én mindig azt gondoltam, hogy az üzletekben arcomba ugró 10-20 ezer forintos kiságy, meg 80 ezer forintos 3in1 babakocsi tökéletesen meg fog felelni a célra. Aztán ahogy mostmár nyilván jobban belemélyedek, átíródik a fontossági sorrend, utánanézek pl. egy autós hordozó biztonsági előírásainak, belegondolok milyen babakocsi is lenne optimális nekünk, vagy hogy mondjuk jó lenne ha a kiságynak lenne alsó ágyneműtartója/fiókja és ott tartok, hogy lassan már el is költöttem azt a bizonyos nagyobb összeget, amit a baba érkezésére különítettünk el, ha nem próbálok észszerűsíteni.

Szóval lehet készülni, de azért érik meglepetések az embert. Aki nem készül, azt meg gondolom végképp. Hát még ha netán nem is tervezett baba volt.

Én azt mondom szerény körülmények között is fel lehet nevelni egy gyereket, de az végtelenül kellemetlen, ha a gyerekemnek nem tudom megvenni a szükséges tanszereket, vagy új iskolatáskát venni neki, ha szétment a régi. Én saját magamat nem szerettem volna kitenni annak, hogy a gyerekem szemébe kelljen mondanom, hogy hordania kell még egy évig a szakadt táskáját, de megkérdezzük Ircsiéket, hátha esetleg Bercike kapott idén újat és a régi táskája a tiéd lehet.

Valaki meg megteszi szemrebbenés nélkül. Nem vagyunk egyformák.

2021. szept. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!