Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csúfoltak legtöbbször...

Miért csúfoltak legtöbbször egy gyereket a óvodás csoportotokban és az általános iskolai osztályotokban alsó tagozatban?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 20:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Na, nézzük, eléggé rálátok.


Az én koromban a verekedős gyereket csúfolták, "rugdosós fiú", azt, aki sokat sírt, akinek furcsa neve volt, aki kövér vagy sovány volt, aki valami undit tett vagy bénázott, illetve akinek más színű haja volt, vagy összenőtt szemöldöke, vagy rosszalkodott. Általánosban a testalkat és a ruházat, na meg a név volt a fő szempont, meg bárki, akinek gyerekes a viselkedése a többi gyerek szerint:), volt, aki beleharapott a paradicsomba, más rosszul tanult, volt akit a szemüvege miatt, és volt, akit a sérült testvére miatt, vagy a nagyon ápolatlan szülei miatt, vagy azért, mert gazdag, vagy mert szegény.


Szerencsére manapság a gyerekem idejében jobban állnak ezek a dolgok, az óvónők és a tanárok is végre harcolnak ez ellen. Oviban a ruhák miatt(disney egy ideig menő, majd középsőtől ciki), viselkedés miatt, kinézet miatt). Suliban nevek miatt, ha valaki próbálkozik mesecuccal, akkor azért, illetve a "butákat" cikizik ki, akiknek valami lassan megy, de ez is másodiktól jellemző. A nevek manapság senkit sem érdekelnek, hacsak nem tényleg valami extrém, érdekes jelentéssel. Pl Fahéj.Beszélő nevet, szójátékot gyártani tipikus alsós szint, mikor felfedezik a viccet ilyenben. Oviban azt nem szerették, ha a szülők nem ismerték fel a nevet, ők meg voltak biztosak benne, hogyan is van. A gyerekem mesélt Miluról aki másik csoportba járt. Két évre rá kiderült, hogy a gyerek neve Miló, csak a gyerekek rövid o val ejtik, úgy meg félrehallható. Aztán ott volt Doni, aki véletlen sem Dani, mert az másik fiú és nem is a Donát a rendes neve. Ezt a mai napig nem tudom, hogy hozták össze.


Egy kis megmosolygást, hitetlenkedést kapott Fahéj is, meg Málna, Napsugár, Boglárka meg Virág, dehát a beszélő nevek gazdáit mindig betalálják, még felnőttként is sajnos. Aki adja, az tudja, mit vállal.

2021. okt. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Ja és még annyit, hogy amíg régen inkább a kövéreket cikizték, ma a soványakat.


Elképesztően sok a felső átlagos(husi) és kövér gyerek, az osztályképen, csoportképen a gyerekem olyan, mint egy éhező, alig fér el kettő mellett a padon, pedig tök rendesen eszik, még csak nem is extrém sovány, egyszerűen vékony. A kövér gyerekek szülei nagyobb méretet vesznek, amin látszik, hogy a nadrág fel van gyűrve, a pulcsi szintén, és feszül rajtuk.


Mi értelmiségi részen élünk, de kegyetlen sokan kövérek(felnőttek kicsit kevesebben), úgyhogy ezért már egyáltalán senkit sem cikiznek, csak az a furcsa, ha valaki átlagos alsó határa, vagy esetleg vékonyabb, ami a normál méret. Régebben még vegyesen cikiztek minket, ma már csak a vékonyakat szekálják, mert 30 gyerekből 25 husis(anyuka szerint átlagosak a hurkácskái, amiben igaza van, már a husi gyerek az átlag lett.) vagy kövér. Az átlag gyerek 120 centihez 25 kiló itt nálunk, ők az átlag felső határa. Utánuk jönnek a kövérek 25-35ig. Az enyém 120 centihez 19 kiló, már szóltak be neki, pedig csak átlagosan vékony, egy bordája sincs kint.

2021. okt. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

12, 20-30 évvel ezelőtt engem pont a soványságomért csúfoltak. Általános és középiskolában is téma volt.

Sajnos már a lányom is megkapta ezt (én két gyerek után már egyáltalán nem vagyok vékony).

Másik téma a szemüveg volt régen.

Azt látom, hogy mára ebben elfogadóbbak. Lányom most lett szemüveges.

Amivel őt már bántották: nem rajzol szépen, nem tud ügyesen mászókára mászni. Gonosz dolog, mert megkésett mozgásfejlődésű, csoda hogy jár.

2021. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Engem legtöbbször azért, mert ronda vagyok. Régen kövér voltam, azért is kaptam pár beszólást. Azt is mondták, úgy nézek ki, mint egy fiú, pedig egyáltalán nem.
2021. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%

A vezetkénevem miatt csúfoltak legtöbbször általánosban.

Középiskolában már nem piszkáltak érte soha.

De a legnagyobb hangadó az osztályban az egyik lány valamelyik nap bejelölt az egyik közösségi oldalon és látom, hogy férjhez ment és a vezetékneve Zeller lett.

Egyből eszembe jutott, hogy mi lett volna ha ez lett volna az eredeti neve..

Lehet őt csúfolták volna.

Mindenkit piszkáltak valamiért. Sok volt a tanár és a gazdag gyerek az osztályban és nagyon szemetek voltak. Volt akit a kinézete miatt közösítettek ki vagy a származása vagy éppen az anyagiak miatt.

Szegény lány szégyelte az anyját mert nem kosztümben jár mint az osztályból az anyukák 80%-a.

Ha nem mentél kirnádulni több naposra akkor hazajöttek és mondták, hogy a csórók nem jöttek. Pedig nem voltam csóró csak utáltam őket és így minek mentem volna?

A lányom 10 éves és elég fejlett. Nő a cicije, magas és szőrösebb a lába mint az osztályban a többi lánynak. Már megkapta az egyik 130 cm 20 kg-os kislánytól. Elkezdte csúfolni, hogy kövér ami nem igaz csak magas és szőrös. Sírva jött haza. Az anyját elkaptam az iskolánál és leállítattam a kislányt.

Nagyon gonoszak tudnak lenni a gyerekek sajnos.

Van amikor reggel a boltban még a felnőtteket is csúfolják mondjuk nem vagyok az a tipusú ember aki nem szól vissza nekik. Tanultam a hibáimból, hogy nem álltam ki magamért az iskolában.

2021. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából azt figyeltem meg, hogy nem is azt kell figyelni hogy miért csúfoltak, hanem hogy ki csúfol. Mindenkit csúfoltak, de ha megfigyeltem a csúfolódók mindig csak néhányan vannak. Olyanok mint a Grincs. Belerondítanak vmibe, ami valamilyen szempontból jobb náluk.
2021. okt. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen és ugyanazzal nem emlékszem, hogy csúfoltunk volna akárkit. A 60-70-es években.

Valami fura dolog történése után, azzal, ami történt, csak egy ideig. Mondjuk, amikor hangos olvasáskor egy szót félreolvasott valaki, akkor azzal. Vagy amikor elkésett valaki, akkor egy ideig azzal. Vagy amikor túl sokat gazsulált valaki egy tanárnak, akkor, hogy annak a tanárnak a kedvence, azzal.

Inkább a tanárokat csúfoltuk a hátuk mögött a kinézetükkel vagy a szavajárásukkal. Egy darabig azt is.

Nálunk nem csúfolták még a túlkóros anyányi cigánylányt se, vagy a tornasor első vagy utolsó gyerekét se. Azokat se, akikről tudtuk, hogy olyan messze laknak kint a város szélén, hogy a legnagyobb hidegben vagy esőben nem tudtak iskolába jönni. Azt se, aki rendszeresen nem hozott tízórait és a tanárok vagy a portásnéni adott neki zsíroskenyeret.

2021. nov. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!