Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Kései gyerekek": milyen...

Ignis Subdialis kérdése:

"Kései gyerekek": milyen előnyeit/hátrányait tapasztaltad annak, hogy édesanyád 37+ évesen szült Téged?

Figyelt kérdés

Elsősorban szöveges megfogalmazás érdekel olyanoktól, akiket az édesanyjuk 37. életévénél idősebb korában szült. Olyan meglátások érdekelnek, amik tényleg összefüggésben vannak az anya/szülők életkorával.

A tapasztalat híjában, kívülállóként megfogalmazott elképzelések, vélemények sajnos nem érdekelnek, de a hasznos, őszinte válaszokért hálás vagyok.



2021. okt. 4. 20:21
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
78%

1. és 2. vagyok. Nekem meg el anyukám, 80 felett jóval, önellátó, vidám teremtés. Tehát még aktívan velünk van.

Apám 54 évesen halt meg infarktusban. Szóval nem feltétlenül igaz, hogy idősebb szülő hamarabb elmegy... Ez nem kor kérdése.

2021. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
79%
A férjem tapasztalatát tudom tolmácsolni csak, összehasonlítva az enyémmel. Anyám 22 volt mikor engem szült, én pedig 25 voltam, amikor ő meghalt. A férjem késői gyerek volt, neki még mindig élnek a szülei és fiatalosak közelítve a 70-hez is. Nekem így visszatekintve a nagyon fiatal anyának voltak hátrányai. Viszonyunk sokkal inkább volt barátnői, mint anya-lánya viszony. Türelme így sem volt hozzánk. Férjeméknél tisztán látni, hogy nem spanok a szülőkkel, de megvan a bizalmi kapcsolat. Nem voltak nekik és nekünk sem kirívó problémák például kamaszkorban. Őket tudták és tudják támogatni a szüleik, ha szükséges, nálunk fordított volt a felállás. Náluk akkor sem lett volna laza a kapcsolat, vagy más a hangulat, ha fiatalabb korban vállalnak gyereket. Teljesen más természetűek az ő szülei mint az enyémek. Biztos megvan minden kornak a maga előnye is hátránya is, de sok múlik a személyiségen és az életstíluson.
2021. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
53%
#6 Ha valaki nem érti meg magát a szüleivel,nem a kor miatt van!
2021. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
81%
Amikor kiskamasz-kamasz voltam, anyám meg klimaxolt, irdatlan sokat veszekedtünk - olyan igazi ajtócsapkodás, nagy világvége sírások. Mondjuk ez kettőnk személyiségén is múlt, mert öcsémmel meg mindig jobban kijöttek. Aztán mikor elköltöztem, fősuli miatt, újra jóban lettünk. Most 80 mindkét szülőm, de még nagyon aktívak hál'Istennek. Persze van némi ez meg az, amivel rendszeresen járhatnak a háziorvoshoz, de sportolnak, kertészkednek, barátaik vannak számosan, akiknek segítenek, járnak koncertre, színházba, utazni. Elég bizalmas a kapcsolatunk, szinte minden nap beszélünk. És jól bírják a kisiskolás unokákat, pedig heti többször be vannak fogva, mert viszik őket különórákra. Sőt a szomszéd gyerekeire is vigyáznak néha. Szerintem fittebbek, mint én egész nap ülő, sokat túlórázó 40-esként.
2021. okt. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
91%
Anyám engem 22 évesen szült, elváltak, és a második házasságában szült a második férjének egy lányt 39 évesen. Szerintem kifejezetten jól bírta, sokkal több türelme volt, beérett az anyaságra. Ő sem volt az a típus, aki meg akarta érteni a gyerek kamasz bónáit, így jól elvoltak. Viszont sajnos a húgom 24 volt, amikor meghalt. Végülis fel tudta nevelni, de azért ilyenkor én inkább attól félnék, hogy nem marad-e anya nélkül az a gyerek.
2021. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Derjaderja ***** válasza:
96%

Az én szüleim 40 évesek voltak, amikor születtem. A nővérem 11 évvel idősebb.

Gyermek, kamasz és fiatal felnőtt koromban nem tapasztaltam hátrányt, sőt, szerintem a nővéremhez képest kiegyensúlyozottabb helyzetben neveltek (saját lakás, több idő, kiforrottabb világkép és munkahelyi helyzetek).

Anyukaként nem jó, hogy Anyu 73 és 75 évesen lett nagymama, és folyton szomorú, hogy nem tud részt venni a kicsik életében (tesómnak nincs gyereke). De itt más tényezők is vannak a családban, ami miatt Anyu magába fordult, azok Apu egészségével kapcsolatosak. Ő nagyon sokat tett maga ellen egészségileg, így nem releváns, hogy nem jó 35 évesen egy fullra lerobbant Apuka.

A gyerekeimnek nagyon rossz, hogy nem kapnak igazi nagyszülői kapcsolatokat, illetve a kislányom még pont annyit, hogy meg fogja majd siratni őket és fiatalon elveszti őket.

A párom 10 évvel idősebb nálam, a szüleimnél fiatalabb szülei küzül az anyukája betegség miatt sok éve meghalt, az apukája meg szintén idő előtt öregedett meg szintén magának köszönhetően, de őt nem is érdeklik a gyerekek.


Szóval ez egy érdekes kérdés, szerintem jobb azért valamivel fiatalabb korban szülni, de eredendően én jól jártam azzal, hogy megszülettem és tisztességgel felneveltek, most is hetente találkozunk. Inkább 40 évesen jó párkapcsolati és anyagi helyzetbe szülnék, mint 25 évesen az ellenkezőjébe.

2021. okt. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
92%
Mindig furak nekem a hasonlo valaszok mint 8ase. Soha nem gondolkodtam ilyenen hogy jobb lett volna ha mashogy lett volna mert annyira fuggetlen tolem az egesz hiszen ez egy masik ember dontese volt. En is kesoi szulok gyereke vagyok de meg soha nem gondolkodtam ezen... meg ilyenkor is bunbakot keresunk pedig vizsgaztatva vagyunk igy is allandoan es szerintem ez pont a mi generacionkra jellemzo sajnos... a buntudat keltes...
2021. okt. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
22%

Van a családban, aki most 41 éves. 4 éves a nagyobbik gyerek, sajnos autista lett. Most szült még egyet, hátha, persze a nagytesó totál megborult tőle. Nem tudom, hogy érezheti magát, de annyi hátránya tuti lett belőle, hogy nem egészséges, és, nagyobb az esély ugye ha idősebb az ember. Én voltam a sz*r, ri*anc, hogy 22 évesen szülni mertem, mivelhogy én úgysem tudok kitartani a férjem mellett, túl fiatal vagyok anyának.

Akkor nagyon rosszul esett, de én minden nap éneklek, verset mondok, mondókázok, fut a lakás sz*rok rá, a gyerekkel foglalkozom folyton. Ehhez képest az elején említett család, benyomja a tabletet olyan napi 13 órára a gyerek elé, mert 0 türelme van hozzá… LEHET, hogy a kora miatt, fene se tudja.

2021. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
90%
A kettő nincs összefüggésben, csak önbizalomtuning számodra, hogy összefüggést vetítesz bele. Látszik a témához nem kapcsolódó öntömjénezésből, hogy van valamilyen önértékelési gondod. Pszichoterápia.
2021. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
86%

Papám 37 éves volt amikor anyukám született. Így nekem mint papa, minimum 10 évvel idősebb volt, mint például az osztálytársaim papái. Így persze hamarabb meg is halt.

A legnagyobb hátránya ez, hogy akkor esélyesen kevesebb időt tudsz a gyerekeiddel/unokáiddal tölteni ha később születik gyereked. Persze tudom h bárki élhet bárhány éves korig, de az általános trend ez.

Nekem pl 47 évesen váratlan agyvérzés miatt hunyt el anyukám, de mivel 26 évesen szült, így "már" 21 éves voltam ekkor. Ha 40 évesen szült volna, mint ahogy az manapság elég nagy "divat", akkor csupán 7 éves lettem volna és konkrétan árvaházba kerülök.. Hát ez a hátránya, amibe általában senki nem gondol bele.

Persze jó esetben 80 évig él az ember, legalábbis reméli, de mindannyian tudjuk, hogy sajnos nagyon sok esetben ez nincs így, és nagyon nem mindegy hogy hány éves korában hagyod itt a gyereket.

20-30 év múlva, mire a ma született késői gyereke felnőnek, ez egy nagy társadalmi probléma lesz, a nagyszülők elég idősek lesznek már mire megszületnek az unokák. Gondolj bele, ha te 40 évesen szülsz és a gyereked is, akkor te már 80 leszel mire nagymama/nagypapa leszel, sokan ezt már meg sem érik...

2021. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!