Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Kései gyerekek": milyen...

Ignis Subdialis kérdése:

"Kései gyerekek": milyen előnyeit/hátrányait tapasztaltad annak, hogy édesanyád 37+ évesen szült Téged?

Figyelt kérdés

Elsősorban szöveges megfogalmazás érdekel olyanoktól, akiket az édesanyjuk 37. életévénél idősebb korában szült. Olyan meglátások érdekelnek, amik tényleg összefüggésben vannak az anya/szülők életkorával.

A tapasztalat híjában, kívülállóként megfogalmazott elképzelések, vélemények sajnos nem érdekelnek, de a hasznos, őszinte válaszokért hálás vagyok.



2021. okt. 4. 20:21
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
#28-30 Sajnos egyik sem a szülők idősebb korával van kapcsolatban ezek közül, de azért nagyon érdekes tapasztalások. Hasonló adottságú családokból sok az ellenpélda is. Érdekes szakadékképző például generációk közt az iskolázottság, pl. amikor alacsonyabb iskolázottságú emberek taníttatják a gyerekeiket, aztán meglepődnek, hogy a gyerek már nem lép a nyomdokaikba, “nem veszi át a boltot”, nem költözik haza, tojik a “falu nyelvére” stb. Valóban vannak olyan időszakok is, amikor a történelmi kor vág szét akár pár év eltéréssel született embereket, nem kell hozzá nagy korkülönbség. Önmagát mindenki fiatalosnak érzi, emiatt a gyerekeink nézőpontjából objektíven ítélni nem tudunk. (Beszédes erről az alábbi kérdésem, ahol az látszik, hogy a középkorúság - mindegy, mennyi idősek vagyunk - egy előttünk görgetett dolognak tűnik: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok.. )
2022. márc. 22. 21:16
 32/40 anonim ***** válasza:
87%

Anyu 37 volt, apu 40. Gyerekkoromban túlféltettek, sajnos később sem értettük meg egymást. Anyuval a viszonyom felnőtt koromra rendeződött, de sajnos 74 évesen szívinfarktusban meghalt. Ma már más a helyzet, a mostani 30+-osok még fiatalok, nem érződik úgy a generációs különbség, mint nálunk. Ismerőseim mindketten 35 évesek voltak, mikor a lányuk született, igazi baráti viszony van köztük.

N

2022. márc. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
2%

"Sajnos egyik sem a szülők idősebb korával van kapcsolatban ezek közül"


De igen ;) Látom neked nincs túl sok tapasztalatod..

2022. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
85%
A generációs szakadék szerintem mindig nagy, annyira fel van pörögve a világ, hogy még a mai 20-as és 40-es munkatársak között is van súrlódás ezek miatt. A mostani kisgyerekek anyukák úgyis csak akkor fognak erre rájönni, amikor a gyerekük minimum 10 éves lesz. Csak most nem az internet lesz a vízválasztó, hanem majd valami más, valószínűleg mondjuk a mesterséges intelligencia.
2022. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
79%
34 volt anyum 40 éves apum. Sajnos apukámat 19 éves koromban el is vesztettem. Szerintem az idő a legnagyobb negatívum. Már itt vagyok lassan 30 évesen és kb az összes barátnőmnek akik 20-28 évesen vállaltak a szülők élnek még a szülei (mind a kettő).
2022. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
86%
Párom tapasztalatait tudom leírni. Elég fiatalok voltak a szülők, mikor megszületett, aztán 20 év múlva lett kistesó. Apukája ekkor volt 49 éves. Az első pár évben nem volt gond, már túl volt a karrierépítésen, jóval többet tudott otthon lenni és a gyerekkel foglakozni, mint anno a fiával, akit jószerivel a nagyszülők neveltek. Aztán 55 évesen elkezdett szorongani, hogy mi lesz a kislánnyal, ha ő meghal. 50-es, elhízott, magasvérnyomásos férfi, láttunk már ilyen állapotút sztem mindannyian infarktus előtt. Gyakorlatilag azzal a gondolattal kel és fekszik le, hogy csak az életben el tudja a gyereket indítani, csak addig maradjon aktív dolgozó, ne rokkanjon le. A kislány álláspontjáról sokat nem tudok, de azt igen, hogy már kiskamaszként a szülei olyan szinten nem értik őt, hogy simán beveszik, ha a 12 éves lány azt mondja, hogy ő hisz a Jézuskában (megtörtént eset, nem lehetett kimondani karácsonykor, hogy tőlünk van az ajándék). Párom szerint anno nem volt ilyen az apja, nem lehetett hülyére venni és azért emlékezett még, hogy milyen is kamasznak lenni. Most már csak egy magatehetetlen kislányt lát, pedig maholnap felnőtt nő.
2022. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
77%
Egy másik szempont, ami még nem volt, a másik oldalról. Engem anyukám 20 évesen szült (generációs szakadék így is volt bőven, szerintem az mindig van). Most már nekem is vannak gyerekeim. Anyám és apám is fiatalok, így güriznek egész héten. Anyám 5 órakor ér haza a munkából, rendbe tartja a kertet, házat, most, főz, takarít. Azon kívül kötelező továbbképzésre jár, munkahelyi erre-arra. Már 10 évesek elmúltak a gyerekeim, gyakorlatilag soha nem számíthattam rá, és nem azért, mert nem akarta, hanem mert 46 évesen lett nagymama, és képtelen volt szétszakadni. Akármennyire igyekezett, soha nem tudott annyi időt az unokáival meg velünk tölteni, mint a férjem szülei, akik 15 évvel idősebbek, és egész nap mást se csinálnak, mint az unokákat kényeztetik. Mire anyám nyugdíjba megy, a gyerekek közelednek a 20-hoz. Mindig elmondja, mennyire utálja már az egészet, mennyire fáj neki ez a sok kiesett idő, amit munkával tölt, de nem mer váltani se, mert fél, hogy már nyugdíj se lesz, mire odakerül. Valószínűleg tovább élnek majd, de ők fixen kimaradnak az unokázós nyugdíjas korból. Ez csak egy szempont volt, tudom, hogy van 1000 más, de nálunk ez valós probléma.
ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
77%

Nem olvastam a válaszokat.

Anyám 38,majdnem 39 évesen szült engem. Nem első ygerek vagyok,előző házasságából két fia van,velük nem tartom a kapcsolatot de ez más téma.

Gyerekként borzasztóan zavart,hogy vén banyazzak anyámat,tekintve,higy volt,akinek a nagymamája volt majdnem annyi idős,mint anyám. Most aggyok 30,manapság már annyira nem kirívó,ha idősebb anyja van valakinek,de amikor én voltam Gyerek az volt. Gyerekként ez nagyon zavart és rosszul esett. Anyám labilis személyiség,apám nárcisztikus így soha nem volt jó a kapcsolatunk. De ez nam kor hibája hanem személyiség.

A gyerekek meg kegyetlenek. Ha ne Akira miatt,hát más miatt csúfolták volna,mert más anyját is csúfolták,mondjuk mert csipoficamos,vagy kiáll a foga,vagy el van hizva,stb..


Anyám mindig azt mondat,és van ebben igazság,hogy nem bírt már utánam szaladni,sok voltam neki,nem kellett volna ennyi idősen szulnie. Ismét,ez megint olyan,hogy döntse el mindenki maga. Nyilván 25 évesen jobban bírod,de25 évesen még keveseknek van olyan stabil házassága,biztos egzisztenciája,kiforrott személyisége ami alkalmas a gyermekvállalásra.

Ez az én saját,szubjektív tapasztalatom.

ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Engem 24 évesen szült anyám, az öcsémet 34, a második öcsémet 42 évesen. Én csak arról tudok nyilatkozni, hogy milyen különbségeket láttam a nevelésben, és ahogy idősödött, úgy lett egyre türelmesebb. Oké, ehhez hozzájött az is, hogy mindkét tesóm jóval szerényebb képsségű volt agyban (mindhármunknak más az apja). Utólag szerencsére belátja és szánja-bánja hogy velem olyan szörnyen bánt, amikor meg se érdemeltem, csakis ezért tartom vele a kapcsolatot. De szívesebben születtem volna később.

A második öcsém valószínűleg bizonyos fokú autista, eléggé el lett mismásolva annó, de elég nyilvánvaló. Nem tudom hogy ezt befolyásolta-eaz életkor, annak az apja még anyámnál is idősebb vagy 15 évvel.

ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyi hozzátartozik hogy a harmadik gyerek születésekor sokkal jobb anyagi helyzetben volt, de a másodiknál még évekig nem, az is rajtam csapódott le, az öcsémen soha, szóval a bánásmód nem feltétlenül függött össze az anyagi biztonsággal.
ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!