Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyan dolgok, amiket...

Vannak olyan dolgok, amiket jó lett volna, ha tudtál volna gyerekvállalás előtt? Mit csináltál volna másképp, ha előre tudod?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 14:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Hogy a gyerek egy alap személyiséggel jön világra, így aztán a neveléssel kb semmit nem változtat rajta az ember.
2021. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Kidobom az apát. Elkéstem.
2021. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Hogy onnantól nem lesz értelme az életnek, úgyhogy inkább ne is éljek nemi életet!
2021. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1-es, miért akarnál változtatni a gyerek személyiségén? Te mit szólnál, ha valaki a te személyiségeden akarna változtatni?
2021. okt. 11. 14:51
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Azt hittem, a gyerek egy tiszta lap, és csecsemőkorától kb. idomítani lehet, és akkor majd pont olyan lesz, amilyennek én szeretném. Tehát komolyan elhittem, hogy ha nem veszem fel, amikor sír, akkor nagyon hamar megtanulja, hogy nem körülötte forog a világ meg ilyen hülyeségek. Meg hogy később elég bizonyos büntetéseket és jutalmakat következetesen alkalmazni, és ezzel belé tudom programozni az általam elvárt viselkedést.

Elég hamar rájöttem, hogy ezek mekkora baromságok, de sok korai csalódást és frusztrációt kerülhettem volna el, ha első perctől máshogy állok hozzá.

2021. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Többet elek, kirandulok, forditok magamra idöt. Többet költök magamra.

Terhesseg alatt jobban utana nezek annak, hogyan is kell szoptatni, mert sajnos a tudatlansagom miatt nem sikerült.

2021. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

"...miért akarnál változtatni a gyerek személyiségén? Te mit szólnál, ha valaki a te személyiségeden akarna változtatni?"


Mondjuk azért, mert egy hazug, csaló, a lopástól sem megriadó gyerekről van szó, akinek a szemében senki es semmi nem számít sajat magán és az ő örömén, jólétén kívül.

2021. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az nem személyiség, hanem viselkedés.
2021. okt. 11. 15:12
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
A viselkedesed a szemelyiseged resze, de mindegy.
2021. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A viselkedéshez hozzájárul a személyiség, de nem determinálja, hogy jól vagy rosszul fogsz viselkedni, a viselkedést lehet befolyásolni a személyiség megfelelő vagy nem megfelelő mederbe terelésével.
2021. okt. 11. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!