Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyan dolgok, amiket...

Vannak olyan dolgok, amiket jó lett volna, ha tudtál volna gyerekvállalás előtt? Mit csináltál volna másképp, ha előre tudod?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 14:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%
Ok, részemről téma lezárva, szia.
2021. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Hogy készüljek a gyermekágyas időszakra, mert az orvosok onnantól, hogy megszültél sz.rnak a fejedre. Nekem a gátsebemet se nézték, csak benyomták a hasam egyszer aztán otthagytak. Jóval könnyebb lett volna a regenerálódás, ha előre beszerzek mindent, és nem a gyerek miatt aggódok folyton (őt úgyis mindenki vizsgálni fogja), hanem a saját sérüléseimmel törődök.


Ezen kívül én nem bántam meg, egy percig se. Pedig egy kis matrica, jelentősen lekorlátoz, de imádok vele foglalkozni, hiába hittem, hogy önző leszek és nehezen fogom megélni, hogy nem én vagyok az első. Nem aggódtam volna ennyire.

2021. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Hogy kényelmetlen xD Mármint fizikailag. A terhesség kényelmetlen. A szoptatás kényelmetlen. A gyereket nonstop hurcibálni kézben, mert éppen nem hajlandó járni, kényelmetlen. Együtt aludni kényelmetlen (együtt nem aludni meg még kényelmetlenebb). Málhás szamárnak lenni, egyszerre cipelni a gyereket, a kismotort és a heti bevásárlást aztán főleg kényelmetlen.


Azt tudtam, hogy nem minden móka és kacagás, a legtöbb dologra amúgy felkészültem és nem is ért váratlanul, nagyon sok mindennek utánanéztem, utánaolvastam, meg egyébként is szerencsés vagyok a kislányommal, aki egy tünemény, de mit nem adnék egy kiadós masszázsért néha... Remélem karácsonyra valami wellness-délutánt kapok a férjemtől, igazán rám férne már :D Erre mondjuk pont nem készültem fel, hogy fizikailag ennyire megterhelő. A terhességnél még igen, azt tudtam, meg a szülés és az első hetek, nyilván, de hogy ez később is így marad. És csak nehezebb az idő előrehaladtával, egyszerűen csak mert maga a gyerek súlyban nehezebb :D

2021. okt. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Volt valami súlyos kockázata, amiért így bántak veled az orvosok? Anyukámat tesóm születése után nem kaparták ki rendesen és vérmérgezést kapott. A választott orvosa nem tudott ott lenni, aki helyettesítette, az meg hibázott.
2021. okt. 11. 16:34
 15/16 A kérdező kommentje:
"Remélem karácsonyra valami wellness-délutánt kapok a férjemtől, igazán rám férne már" - Úgy legyen. :-)
2021. okt. 11. 16:35
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nagyon komolyan kell venni azt a közhelyet, hogy magamnak szülök. Hiába beszéltük meg a férjemmel nagy komolyan, hogy a szoptatáson kívül majd mindent úgy osztunk el, hogy mindenki kivegye a részét és egyenlő legyen a felelősség. Ez nem így működik a gyakorlatban. Az az alap, hogy a gyerek nálam van és én látom el. Ha valamit csinálnom kell, pl vécére menni, főzni, vagy csak ülnék 10 percet és magam elé meredve pihennék, nekem kérnem kell, hogy vegye át. Neki nem kell kérnie. Oviban alap, hogy én tudom a dolgokat, én viszem be a cuccot, ha az apja, akkor hűű, olvadoznak az óvónők. Ha rossz, akkor én nem neveltem meg. Az apja? Hiszen ő dolgozik! (Én is. Ugyanannyit keresünk.) Ha egy tanácsom lehet egy kismamának, hát ez az. Vegye komolyan, hogy magának szül, így készüljön.
2021. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!