Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az elmaradottabb...

Milyen az elmaradottabb megyékben (Szabolcsban, Baz-ban) a családok élete? Milyen mentalitásban nevelkednek a gyerekek, milyen ott egy család?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Ez olyan buta kérdés. Nem lehet megválaszolni, van olyan szabolcsi ismerősöm akik hihetetlen luxusban élnek, meg pesti is, akik nyomorognak. Nem lehet általánosítani.
2021. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ezt komolyan kérded?? Ugyan olyan, mint máshol.

Persze a cigányok közt nem.


De ennyi erővel megnézheted pl Nógrád megyét is. Az egyik legrosszabb.


Én megyeszékhelyen élek (Nyíregyháza), tanár végzettségem van, de már nem tanítok.

Azt kell mondjam, hogy ugyan úgy megvannak a társadalmi rétegek, mint Budapesten vagy akár Szegeden.

Ott is vannak elmaradottabb részek, főleg Budapesten... Sokszor voltam ott, láttam.


Minden megyében vannak cigánytelepek, minimálbérből tengődők, középosztálybeliek és dúsgazdagok is (lásd Nyíregyháza mellett Sóstót pl.).


Nem hiszem, hogy lenne számottevő különbség egy fővárosi szegény család és egy nyíregyházi szegény család között.

Aki olyan, azt el kell kerülni, és máris biztosítható a normális élet/nevelés a gyereknek.

Én sem adom a lakásunkkal szembeni iskolába az óvodás lányom, mert látom a felhozatalt minden nap.


A család milyensége meg nem a megyétől függ, hanem a család tagjaitól.


Amúgy voltál már Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem. Mintha azt érezném ki a kérdésedből, hogy általánosítasz. Remélem, nem!

2021. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Baz megyei faluban nőttem fel. Később Pestre költöztem. Volt, aki jobban nyomorgott ott, mint én a kis falucskában, pedig nem voltunk soha gazdagok.

A mentalitás alatt nem értem mire gondolsz. Ugyanolyan, mint máshol.

A munkahelyemen 10 ember 6 vidékről való, mégis hasonlóak voltunk mindannyian.


Sőt, férjem Erdélyben nőtt fel, mégsincs köztünk nevelkedési különbség...

2021. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Szabolcs megyében kis faluban van tanítónő ismerősünk, hát módosabb gýereket a helyi iskolába biztos nem iratnak be, bár a fiatalok már el is költöztek. 7-8 gyerekes cigány családok vannak. A kis falu iskolájába jár 400 gyerek, szinte mind cigány. Képzelheted mi van ott. Ne Nyíregyházából indulj ki, az egy fejlett nagyváros.
2021. okt. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!