Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett az a megszokott...

Miért lett az a megszokott Magyarországon, hogy a nők szülés után 3 évig nem dolgoznak, csak a gyerekkel meg a háztartással foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Vannak országok, államok, ahol 4-6 hónap után vissza kell menni dolgozni, mert nem kap az anyuka semmiféle támogatást. De van olyan, ahol 4 hét múlva vissza kell menni, annyi a szülői szabadság. Nyilván ez eleg durva, főleg egy fizikai dolgozó esetében, mert 6 hét a gyerekágyas időszak. Valakinél 6+ hétig is eltarthat a vérzés.


De azért a 3 év az sok szerintem. Ha meg több gyerek van, akkor meg mégtöbb. Plusz még megy a hiszti, mert kevés a csed, gyed, gyes.


Miért alakult ki Magyarországon az, hogy 3 évig otthon kell lenni a gyerekkel?


2021. okt. 13. 16:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%
Hát én pont vissza mentem 6ho, 6ho, 12 hó, 18 hó és 6 hét után, szóval nem mindenki van otthon 3 évig..
2021. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Eredetileg úgy tudom, azért is alakult így, hogy ezzel csökkentsék a női munkanélküliséget.


A gyakorlatban én azt látom, hogy nem nagyon van bölcsi, aki

beveszi a kicsiket. Magánban sem nagyon és az államiban meg csak ha van hely. Magánbölcsi

amúgy 100 ezer/hó körül van, szóval elég jól kell ahhoz keresni h megérje. 8 órás munka mellett meg pláne nehéz megoldani a munkát plusz a gyerek logisztikáját.

2021. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
98%

Igen, amit írsz az a szülői szabadság, ami itthon 6 hónap, utána jön a GYED, GYES.

Ugyanez pl Németországban is,

ott összesen 14 hónapig maradhat otthon az anya. Azért mennek sokan vissza hamarabb, mert ott egy összegben meg lehet igényelni, ami ott több millió forint. Van motiváció, de ha ezt itt is megcsinálná a kormány, pont a hozzád hasonló emberek lennének plafonon a legjobban. Ja, meg 200 euro családi pótlék, nem 12000 ft.

2021. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
57%

Én pl külföldön élek.

Pár hete született a babám, de áprilisban már dolgoznom kéne.

Hogy hogy megyek vissza még nem tudom.

Onnantól már nem kapok pénzt.

A munkahelyem nem olyan, hogy tudnak vigyàzni a gyerekre.

Babysitter drága, amit keresnék neki adnám oda. Mondjuk nem is akarnàm, hogy a fèl éves babámat valaki idegen nevelje úgymond. Ö lássa a dolgait elöször, ö vigasztalja meg, ha valami baja van.

Rokonok nincsenek itt, tehát nagyszülöre se tudom hagyni.

Ilyenkor mi van?

Én örülnék, ha egy kicsit tovább támogatnák itt az anyákat. Bár én sem akarnék éveket itthon ülni. Szeretem a munkám, szeretnék majd dolgozni megint.

2021. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
A bébiszitter drága, a bölcsikben nem nagyon van hely a család messze él vagy nem is akar segíteni.
2021. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%
Ez lenne a normális alapból, nem ez a szar karrierista világ. Egy gyereknek minimum 3 évig szüksége van az anyjára. Aha, amcsiknál 6 hét a szülési szabadság, nézd meg őket, köszi... Ebben az egyben egyetértek a magyar kormánnyal. Aki meg akar, amúgy visszamehet dolgozni.
2021. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
És az apjára nincs szüksége? 3 év után meg egyik szülőjére sincs szüksége?
2021. okt. 14. 15:50
 18/23 anonim ***** válasza:
45%
Nincs.
2021. okt. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, otthon maradhat az apa is vele, van rá lehetőség. Kevesen élnek vele, de ez van. 3 évesen is szüksége van a szüleire, de annyi idősen már egészen biztosan van igénye gyerektársaságra.
2021. okt. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
Apa ugyan úgy otthon maradhat vele nálunk, ez ninccs megkötve.Én nem értek egyet azzal, hogy 3 évig otthon lehet maradni, de magyarországon nincs elég bölcsi,munkahelyi bölcsi, óvoda,kevés a részmunka idő.Még mindig viszonylag kevés a nő aki annyir keres, mint egy férfi vagy többet.Azért ez már változóban hála isten.A társadalom is elég konzervatív még, a nő szolgálja ki a gyereket, férjet.Összetett dolog.
2021. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!