Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett az a megszokott...

Miért lett az a megszokott Magyarországon, hogy a nők szülés után 3 évig nem dolgoznak, csak a gyerekkel meg a háztartással foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Vannak országok, államok, ahol 4-6 hónap után vissza kell menni dolgozni, mert nem kap az anyuka semmiféle támogatást. De van olyan, ahol 4 hét múlva vissza kell menni, annyi a szülői szabadság. Nyilván ez eleg durva, főleg egy fizikai dolgozó esetében, mert 6 hét a gyerekágyas időszak. Valakinél 6+ hétig is eltarthat a vérzés.


De azért a 3 év az sok szerintem. Ha meg több gyerek van, akkor meg mégtöbb. Plusz még megy a hiszti, mert kevés a csed, gyed, gyes.


Miért alakult ki Magyarországon az, hogy 3 évig otthon kell lenni a gyerekkel?


2021. okt. 13. 16:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
63%

Nézd kérdező, ha hegyekben áll otthon a pénz, akkor játszhatjátok a boldog családot, hogy apa és anya is otthon marad a gyerek iskolás koráig, és utána is csak részmunkaidőben dolgoznak, amíg a gyerek sincs otthon. De Magyarországon kevés az ilyen anyagiakkal rendelkező család.

Szerencsére a gyerek 3 éves koráig jár pénz azért, hogy az egyik szülő otthon maradjon vele, még akkor is, ha ez a pénz a vége felé már nem jó semmire. A másik szülőnek nem jár, de a szülők döntése, hogy melyikük marad otthon, illetve, hogy otthon marad-e egyikük, vagy másra bízzák a gyereket már fél napos korában, amíg ők épp dolgoznak.

2021. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ahol 4-6 hónap az anyasági szabadság, ott a munkahelyek is erre rendezkedtek be. Vannak félállasok, bölcsőde a cégen belül, sokan lejárnak szoptatni.

És olyan fizetések, ami miatt megéri visszamenni dolgozni. Nettó 300 000ert felallasba visszamenni nem igen éri meg egy éves gyerek mellett, nem beszélve arról, hogy nem sok cég ad lehetoseget a felallasra. Szerintem sok nő szívesen visszamenne korábban dolgozni, ha jobb lenne ha munka-család egyensúly. Az apa is otthon maradhat, ha úgy beszélik meg, csak jellemzően Magyarországon a férfi többet keres, így egyszerűen így alakítják, mert ez a logikus.

Azért gondolj bele, ha nincs két ugraszthato nagymama/nagypapa. Fel nyolcra elviszem bolcsibe a gyerekemet, ha közel van a munkahelyem nyolcra bent vagyok, négyre mennem kell érte, ez csak akkor jön ki ha nem tartok ebédszünetet. Eleinte gyakran betegek, otthon kell maradni velük, kevés munkáltató tolerálja. Egyenlőbb férfi-nő részvétel a gyereknevelesben, méltányos állások és fizetések, részmunkaidős lehetőségek lennenek a megoldás. És a pénzen sem kene szorongani és a nemi szeretek sem alakulnának ilyen egyenlőtlen módon.

2021. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
300 000/hot teljes állásra értettem, tehát a felállás a felel lenne es én is arra gondoltam, amit egy előző válaszadó irt, hogy a kicsiket nagyon ritkán veszik fel az állami helYekre, a magan bolcsi pedig 100-150 ezer forint között mozog.
2021. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!