Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, zavarna benneteket,...

Anyukák, zavarna benneteket, ha pici kisbabát hamar látogatnák a rokonok?

Figyelt kérdés
Nővérem unokájának fog 1 hét múlva megszületni a babája. Mindenszentek előtt szoktam elmenni pár napra látogatóba a kereszfiamhoz és meg akartam nézni az első unokäját. De a lánya nem örül neki nem akarja hogy mennyek. Megbántott nagyon. Azt mondta nem érti miért nem tud mindenki várni és miért kell lesegetni egy újszülötet.
2021. okt. 17. 19:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Az rokonsági foktól függ.


Nagyszülők, testvérek jöhettek első nap és héten, de azért olyan távoli rokon, mint te... Hát, szerintem neked nem is illik odamenni ilyen pici babához látogatóba.

2021. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen zavarna,és zavart is,ha túl hamar szerettek volna jönni.
2021. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem igaza van. Az első 6 hétben csak a szűk család szokta megnézni a babát. Az anyuka szempontjából nézve te az apjának a keresztanyja vagy. Én se örültem volna, ha apám keresztanyja odaállít , amikor a baba 3 hetes. Pláne ilyen vírusos időben.
2021. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

Férjem mamájának a testvérei már elég távoli rokonoknak számítanak. Mind a két gyereknél 3 hónapos kor után jöttek. Nagyszülő, testvér teljesen más, ahogy haza jöttünk, jöttek.

De azért aki nem a közvetlen család, annak nem illik.

Meg lehet kérdezni, hogy mikor fogadnak látogatókat, és nem jogos a sértődés, ha azt mondják majd kicsit később.

Épphogy megszül, elhiszem, hogy nem szívesen lát vendégeket.

Távolabbi rokonhoz, baráthoz szerintem 3 hónapos kor után illik.

Főleg most, hogy kezdődik a “takonykór” szezon… én sem akarnám, ha a pár napos/hetes babámhoz már jönnének a kéretlen látogatók.

2021. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem is értem ezt hogy képzelted.
2021. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Még te sértődsz meg? Ilyenkor illik tiszteletben tartani az anyuka kérését. Nem vagyunk egyformák. Sőt, egy embernél gyerekenként is változó.

Mikor az első született, minden bajom volt, örültem, hogy élek, ömlött a vérem, a tejem, mindenem fájt, ülni se tudtam, próbáltam túlélni egyik napot a másik után. A hátam közepére se kívántam senkit.

Mikor a második született, már 1 hét után fogadtam látogatót, sőt, vágytam a társaságra. Jól voltam, jöttem-mentem, takarítottam, éltük tovább az életet, csak egy újabb baba is a része lett.

Nem mindenki viseli egyformán, hagyd békén szerencsétlent, tényleg olyan nagy dolog, ha nem nézed meg azt a babát azonnal?

2021. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Egy hét múlva? Hát akkor ha időben bejelentkezel, még a szülőszobára is bejuthatnál. Elvégre te vagy a leendő apuka keresztanyja, csak nem sértenek meg azzal, hogy nem lehetsz ott a szülésnél?!


(Nyugtass meg, hogy már rég rájöttél, mekkora butaság, amit művelsz.)

2021. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Ha te nem vagy olyan értelemben állandó része az életüknek, hogy hetente többször találkoztok, akkor semmi keresnivalód ott.

Nincs annál kellemetlenebb, mikor ott állsz széttrancsírozott s3ggel, kialvatlanul, majd magát mindenki VIP rokonnak képzelő valaki odatolakodik és kell magyarázkodni, hogy miért nem bámulhatja a szoptatást. Én az első héten konkrétan a székletemet nem tudtam tartani, állandó önkéntelen szelelésem volt, ha valaki beállított volna, úgy b@sztam volna rá az ajtót, hogy még az orra is betörik. Mondjuk én az a típus vagyok, aki pont lesz@rja, ha valaki megsértődik.


Amúgy pedig: menjek.

2021. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Én sem engedném. Ne haragudj, de az első 4 hétben csak a nagyon közeli rokonok barátok jöttek. Az ilyen nővérem unokája szintű rokonoknak eszébe sem jutott.

És igen egy ujszülöttnek és anyjának aki még szopik alszik kakál egész nap semmi szüksége az ilyen 20ad rangú rokoni látogatásra.

A tököm se kívánta volna az évente egyszer látott (tök idegen nőt) körbeugrálni, vendégüllátni, elviselni ebben az időszakban

2021. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd tiszteletben a kérését. Ennyire egyszerű. Engem speciel nem zavart de ha őt igen, akkor nem szabad menni. Majd szólni fog, ha lehet látogatni a picit.
2021. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!