Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a 3 éves...

Mit tegyek, ha a 3 éves gyerekem nem hajlandó leszokni a pelenkáról?

Figyelt kérdés
3 éves, azért nem ment óvodába, mert nem szobatiszta. Nekem már vissza kellene mennem dolgozni, de egyszerűen nem hajlandó leszokni a pelenkáról. A türelmem most fogyott el. Se wc szűkítő, se jutalmazás, se szép szó, se ígéret nem használ.
2021. okt. 22. 17:03
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Direkt inkább maga alá csinál. Ha ráültetem a wc-re, bilire, akkor ott ül 45 percet, akkor se pisil meg sz4rik bele.
2021. okt. 22. 17:04
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Mert NEM ÉRETT RÁ. Így a fejed tetejére is állhatsz.
2021. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%

Akkor én hagynám a kakiban.

Miután leszokott a fiam, ki kellett a fenekét törölni. Majd megtanulta magának csinálni. Aztán a nagyszülőnél papa kitörölte. Itthon is rápróbált. Volt ordítás 2 órán keresztül, majd szó nélkül kitorolte magának. Azóta nincs ilyen baj.

2021. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Mennyivel múlt három? Más területen hogy ment a fejlődése?
2021. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%
Anyukám nyáron pelenka nélkül kint hagyta játszani a kertben, mikor becsinált hideg slaggal mosta le róla a kakit. Hamar rászokott a bilire. Hagyd pelus nélkül és amint becsinál rakd a zuhany alá és hideg vízzel mosd le.
2021. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Hagyd békén. Így csak rontassz a helyzeten és nem csak késôbb fog leszokni róla, de szégyenérzet is társul majd a pisiléshez/kakiláshoz.
2021. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Az én 3 évesen még nem hajlandó beszélni, csak szavakag makog. Ezt sem tudom erőltetni, te sem a biliztetést. Majd megérik rá.
2021. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Jó, és akkor a 12 ezer forintos családi pótlékból hogy fogunk szerintetek megélni?
2021. okt. 22. 18:04
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Én az óvodát sem igazán értem. Ha óvoda köteles, megtehetik, hogy nem veszik fel emiatt? Sok gyerek pont hogy ott szokik rá. Az én lányom még nincs 3 éves, nem szobatiszta, de felvették óvoda mini csoportba. Itthon fejre is állhattam, akkor sem volt hajlandó ráülni a bilire. Ott bent viszont viszik őket vécére, raültetik őket, látják a nem szobatiszták, hogy a többiek hogyan csinálják. Annyival javult itthon a helyzet, hogy néha maga mondja, hogy "vécé" és raül. Szóval a közösség lehet, hogy pont inkább jót tenne. Amúgy meg lehet téged is érteni, azért ideje volna már szobatisztának lenni ennyi idősen, vagy legalább vmi jelét mutatni. Oké, hogy nem lehet erőltetni, de azért ennyi idős gyereknél már kellene vmi változás. Az meg könnyen beszél, hogy "ráér, még nem érett", akinek nem kell vissza menni dolgoznia.
2021. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
21%
8-as Hol van apuka, családi segítség?
2021. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!