Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Skizofrén mellé szülnétek...

Skizofrén mellé szülnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Bátyám skizofrén és velünk lakik, nincs vele úgy komolyabb baj, gyógyszerét kell összeszedni, havonta orvoshoz vinni, főzni, mosni rá,utcára ő egyáltalán nem megy ki. Ragaszkodik hozzám csak bennem bízik én gondozom őt. Nője nincs nem is akar. És párommal szeretnénk gyereket csak párom aggódik kifog így gondoskodni a batyamrol illetve milyen hatással lesz a kisbabára a bátyám látványa. Gondolkozunk külső segítségen is hogy lenne egy bejáróno aki heti egyszer jönne hozzá, nem tudom, én bevallom abban bízok ha megszuletik a kicsi a bátyám állapota is sokat javulna mert ő szereti a gyerekeket. Vagy bolond vagyok, hogy ilyet gondolok?! Nem tudom, de nagyon szeretnék kisbabát 37 éves vagyok már. Ti mit tennétek?
2021. nov. 10. 11:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Nagynéném skizofrén. Nem velem lakik és nincs vele különösebb gond, amióta rendesen szedi a gyógyszereit. De, ha velem élne, én biztosan nem vállalnék gyereket, amíg ő itt van. Láttam mire képes, ha nem így szedi a gyógyszert, ahogy kell...soha nem hagynám egy légtérben a gyerekemmel még úgy sem, hogy én ott vagyok.
2021. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%
Vagy a batyad vagy a gyerek.. De akkor valamelyiktol meg kell válni
2021. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%

Van ilyen betegeknek otthon.

Probaljatok valahol elhelyezni, mert igy csak el fog menni az élet melletted.

2021. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%

A skizofrénnel az a baj, hogy lehet ma jól van,aztán lehet két hét múlva meg meg akar ölni. Sajnos ez durva,de ez az igazság :(

Bentlakásos intézménybe helyezném,ha magáról nem tud gondoskodni.

2021. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy a többiek írták nem vállalnék én sem. Láttam sőt volt gondozasom alatt is ilyen ember (szociális gondozó vagyok). Soha nem lennél nyugod. Milyen reakciót váltana ki a testvéredből. Engem úgy hogy szedte az illető a gyógyszerét rendesen úgy jött nekem az utcán. Férjem szedte le rólam. Választanod kell. Elhiszem hogy a testvéred de neked vagy férjed és már ő az első számú családod. Nehéz döntés. De én bármennyire szeretném a babát választanám egy külön élettel ahol a tesomat nem én gondozó a nap 24 órájában.
2021. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

Ha nincs gondnokság alatt, akkor hiába nem tud magáról gondoskodni, állami intézménybe nem veszik fel (sok esetben már a beadásnál kérik a gondnokság alá helyezésről a határozatot, illetve, hogy ki a gondnoka, vagy ők indítják meg hivatalból, amikor már bekerül. Egyházi és magán intézményt meg nem mindenki tud sajnos megfizetni, olyan árak vannak.

Ismerősömnél így került a nagyobb (súlyosan értelmi sérült) gyerek otthonban, mert már megszületett a kicsi, mindig figyeltek rá, hogy ne maradjanak kettesben, mert a nagy nem mindig mérte fel az erejét, és féltek, hogy erősebben fogja meg, vagy leejti, ha nem is szándékosan bántaná. Az anyukája akkor kapott frászt, amikor egyszer éjjel azt látta, hogy a nagyfiú a kiságy felett áll, és észre sem vették, hogy bement hozzájuk (az ő szobájukban aludt a pici).

Sajnos most neked is választanod kell :( Kitartás!

2021. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%

Nem, semmi esetben sem, félnék, hogy bántaná a gyereket.

Van ismerősöm, akiről nem tudtam, hogy skizofrén, teljesen olyan, mit egy normális ember. A rokona mondta, hogy beteg és hogy viselkedik, amikor éppen nem szedi a gyógyszereit.

2021. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Intézetbe nem vállalják mert vannak súlyosabbak azt mondtak voltunk sok helyen az évek alatt.valasztani semmi kepp se szeretnék :(
2021. nov. 10. 12:38
 9/35 anonim ***** válasza:
94%

Hány éves a batyad? Más rokon nincs?

Ha ennyire odáig vagy érte hogy le mondanál a babáról miatta akkor sajnálom. De majd eszedbe fog jutni később hogy mi lett volna ha...

Szerintem ülj le vele, mond el hogy a férjeddel mi a vágyatok, és nézd meg a reakcióját. Abból minden ki fog derülni. Ha annyira értelmes illetve nem olyan súlyos a betegsége akkor felfogja hogy ne álljon a vágyad elé.

#5 voltam

2021. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz dilemma. Ha miatta nem vállasz gyereket könnyen előfordulhat hogy meggyűlölöd előbb-utóbb, lehet hogy a férjed is elhagy, mert nem ilyen életre vágyik. Ha a gyereket választod akkor a tesód miatt lesz lelkiismeretfurdalásod amíg élsz. Én nagyon fontosnak tartom a jó tesó kapcsolatot. Ritka,mint a fehérholló,így megértelek. Szerintem az a családunk akit annak érzünk.
2021. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!