Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Skizofrén mellé szülnétek...

Skizofrén mellé szülnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Bátyám skizofrén és velünk lakik, nincs vele úgy komolyabb baj, gyógyszerét kell összeszedni, havonta orvoshoz vinni, főzni, mosni rá,utcára ő egyáltalán nem megy ki. Ragaszkodik hozzám csak bennem bízik én gondozom őt. Nője nincs nem is akar. És párommal szeretnénk gyereket csak párom aggódik kifog így gondoskodni a batyamrol illetve milyen hatással lesz a kisbabára a bátyám látványa. Gondolkozunk külső segítségen is hogy lenne egy bejáróno aki heti egyszer jönne hozzá, nem tudom, én bevallom abban bízok ha megszuletik a kicsi a bátyám állapota is sokat javulna mert ő szereti a gyerekeket. Vagy bolond vagyok, hogy ilyet gondolok?! Nem tudom, de nagyon szeretnék kisbabát 37 éves vagyok már. Ti mit tennétek?
2021. nov. 10. 11:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
52%
Én nem mellettük állok ki, hanem mindkettőt egyformán súlyosnak ítélem, mindkettő lehet bárányka és oroszlán is, én egyénre szabottan kezelném a helyzetet rendkívüli óvatossággal. Szerintem elég egyértelműen lejött az általam leírtakból.
2021. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
35%

31, Nekem pl. igen, teljesen átjött az írásod (szerintem a többieknek is), csak a 30-as értetlenkedik egy sort... :/. Így lesznek a tipikus magyar kommentek. Kioktató stílussal, feltétlen bele kell kötni a másikba, mert ha nem, rohamot kapunk. 3 2 1 :D :( Szomorú.



Kérdező, kérlek majd írj, hogy merre billent a mérleg.

2021. nov. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
71%

Mivel családtagod, van öröklődési hajlam, mivel a tesód, kb 10% a gyerek is örökli

(Tanultam róla)

2021. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem mernék, csak mert a közvetlen környezetemben megtörtént eset: az illető skizofrén volt, egyszer bekattant és megölte a fétestvérét. A család azóta is romokban, ő börtöndben, szerintem ezt a kockázatot ne vállald! Értem hogy a tesód de nem te akarsz lenni mindig a mentális betegsége karbantartója?

Mert ha igen, nagy árat fizetsz

Szegény tesód is áldozat, hiszen ez egy nagyon komoly genetikán alapuló mentális betegség

2021. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Cséryné Oláh Máriát kérdezd.


Sajnos már megtette. A gyereke is az lett.

2023. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!