Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Skizofrén mellé szülnétek...

Skizofrén mellé szülnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Bátyám skizofrén és velünk lakik, nincs vele úgy komolyabb baj, gyógyszerét kell összeszedni, havonta orvoshoz vinni, főzni, mosni rá,utcára ő egyáltalán nem megy ki. Ragaszkodik hozzám csak bennem bízik én gondozom őt. Nője nincs nem is akar. És párommal szeretnénk gyereket csak párom aggódik kifog így gondoskodni a batyamrol illetve milyen hatással lesz a kisbabára a bátyám látványa. Gondolkozunk külső segítségen is hogy lenne egy bejáróno aki heti egyszer jönne hozzá, nem tudom, én bevallom abban bízok ha megszuletik a kicsi a bátyám állapota is sokat javulna mert ő szereti a gyerekeket. Vagy bolond vagyok, hogy ilyet gondolok?! Nem tudom, de nagyon szeretnék kisbabát 37 éves vagyok már. Ti mit tennétek?
2021. nov. 10. 11:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
56%
A skizofrénia egy elmebetegség,teljesen jogos a félelem,attól még mindenki sajnálja.
2021. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, autistaként tudhatnád, hogy a szélsőséges ingerek szélsőséges viselkedést válthatnak ki, pláne a soha eddig nem tapasztaltak. Nem csak neurodiverz embereknél, hanem átlagosoknál is. Ha az életben nem üvöltött a fülébe vagy nem hányta le kisbaba, vagy nem találkozott olyannal, hogy napokig rosszul alszik és keveset a sírástól, akkor bizony nagyobb eséllyel bukik ki, mint egy átlagos tipikus ember. Nem lehet megkockáztatni, az is lehet, hogy félni fog a babától, vagy bármi más..


El kell különíteni és szépen szoktatni és figyelni, mi mit vált ki. Új helyzet, átlagosokat is megvisel! Én az állatok 99%ával elvagyok. Pókokkal vagy póknak látszóval irracionális félelem és undor lesz úrrá rajtam, úgy viselkedek, ahogy előtte senki nem gondolta volna, aki látott már 100 másik állattal.. Pedig nekem "csak" ennyi nehézségem van.


Egyébként te vagy az az pasi, aki blogol és saját facebook oldala van?

2021. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagyok pasi és blogom sincs.

És nem leszek kiszámíthatlan, közveszélyes a váratlan, zavaró dolgoktól sem. Pedig nem egyszer szembesültem ilyennel. Tudom, hogy a társadalom azt hiszi, mi mind hajlamosak vagyunk megvadulni, állat módjára őrjöngeni bizonyos dolgoktól (pl. magas hangok), de bármily hihetetlen is, van aki képes uralkodni magán közülünk is. Mi tudjuk mi az igazság és nem kéne, hogy érdekeljen kívülállók véleménye, de nem tudom megállni, amikor már annyi undorító, sztereotip hozzászólás érkezik.

2021. nov. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
84%
Egy aspergerest mondjuk nem mosnék össze egy skizofrénnal....
2021. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%
Én megkérdezném a tesóm kezelőorvosát hogy mit gondol, mit javasol.
2021. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan skizofrén, aki gyógyszer mellett dolgozni képes, magasan képzett, sikeres férfi(ismerős). Nem mondod meg róla. Illetve rengeteg diagnosztizálatlan és kezeletlen enyhén érintett skizofrén él az országban, a világon. Van olyan aspergeres, aki tombol, bánt másokat és hatalmas frusztrációt él át aprócska nézeteltérésektől is, emiatt sem dolgozni, sem élni az életét nem képes.. Mondtam, hogy mindkettő spektrumon mozog, mindenkinél más. "Asperger anger", direkt van erre kifejezés is(amit annyira nem szeretek, de a csendes, okos aspi sztereotípiától már a falra mászom), ők is viselkedhetnek úgy, hogy az veszélyes. Ahogy neurotipikus emberek is viselkedhetnek úgy!


Az ember a lényeg, nem a kategória. Az csak annyiban számít, hogy óvatosabbnak kell lenni, kipuhatolni, mire milyen reakciót kaphatsz.. A gyereksírás mindenkiben intenzív stresszt vált ki(evolúciós oka van), van, aki jobban kezeli, van, aki kevésbé. Az alváshiány és az undi dolgok, mint pelusból kicsorduló széklet, hányás is ilyenek, vagy mondjuk a baba véletlen belekap a hajába, szemébe az embernek..


Necces egy kisbaba minden szempontból. Úgy annyira nem, hogy nem élsz vele, úgy már inkább, hogy vele élsz egy háztartásban.

2021. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
61%
20-as, hogy tudod összehasonlítani az aspergert és a skizofréniát? Nem is értem egyáltalán hogy jön a te aspergered ehhez a témához? Láttál te már skizofrént "elemében"? Mit kell érzékenykedni egy olyan kérdés alatt, ami nem is neked szól?
2021. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
77%
27es, te sem láttál még aspergerest elemében ugye? Dühöng, tör-zúz, gyűlöl, nem bírja a frusztrációt nézeteltérés kapcsán, aztán persze bánja az egészet és sajnálja, de újra ugyanolyan nézeteltérés frusztrálni fogja, amit nem képes kezelni. Ha nem lennének nehézségei, nem lennének problémái sem, nevet sem kapna az állapota.
2021. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Szüleink már nem élnek sajnos. Én is gondolkozok külső segítségen pl bejárónő vagy házi ápoló, de lemondani se a gyerekről se a batyamrol nem szeretnék. A batyám tudja gyereket akarunk és örül neki. De mindenképp megfogom kérdezni a kezelőorvosat erről, hogy ő mit gondol.
2021. nov. 10. 19:11
 30/35 anonim ***** válasza:
62%
Nem láttam aspergerest elemében, de a kérdés még mindig nem rólad és az aspergeresekről szól, hanem a skizofrénekről. Ezért nem értem miért érzed úgy, hogy ki kell állni az aspergeresek és más mentális betegséggel küzdők mellett. Senki nem bántotta itt sem az aspergereseket sem a skizofréneket, sem mást. Attól, hogy mindenki leírja, egy skizofrén mellé nem vállalna gyereket, még nem azt jelenti, hogy elégetnénk az összeset.
2021. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!