Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Skizofrén mellé szülnétek...

Skizofrén mellé szülnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Bátyám skizofrén és velünk lakik, nincs vele úgy komolyabb baj, gyógyszerét kell összeszedni, havonta orvoshoz vinni, főzni, mosni rá,utcára ő egyáltalán nem megy ki. Ragaszkodik hozzám csak bennem bízik én gondozom őt. Nője nincs nem is akar. És párommal szeretnénk gyereket csak párom aggódik kifog így gondoskodni a batyamrol illetve milyen hatással lesz a kisbabára a bátyám látványa. Gondolkozunk külső segítségen is hogy lenne egy bejáróno aki heti egyszer jönne hozzá, nem tudom, én bevallom abban bízok ha megszuletik a kicsi a bátyám állapota is sokat javulna mert ő szereti a gyerekeket. Vagy bolond vagyok, hogy ilyet gondolok?! Nem tudom, de nagyon szeretnék kisbabát 37 éves vagyok már. Ti mit tennétek?
2021. nov. 10. 11:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%
Nem mernék.
2021. nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
86%

Az lenne a legjobb ha valahova gondozásba kerülhetne ahol rendszeren látogatod, tartod vele a kapcsolatot. Így lenne saját életed is, és őt sem hagynád cserben. De írtad hogy ez nem lehetséges:(

#10-es voltam

2021. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

Ha a bátyádat választod, akkor számíts rá, hogy nemcsak a babáról mondasz le, hanem előbb-utóbb a párodról is.

Biztos nem szülnék skizofrén mellé, ha általában jól is van, akkor is elég egy rossz nap hogy baj történjen.

2021. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
74%
És ha keresnétek neki más lakhatást, esetleg házi segítségnyújtással, akik veletek közreműködve figyelemmel kísérik az állapotát, illetve, hogy szedje a gyógyszereit?
2021. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%
Szüleitek, vagy valaki nincs aki segíthetne?
2021. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%
Nem mernék.
2021. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%
Soha az életben, de nem mondanék le a gyerekvállalásról, bátyó miatt nem foszthatod meg magad az élettől. A gyereket sosem tenném ki ekkora fenyegetettségnek, neki nyugodt, egészséges, minden veszélytől mentes ép környezetre van szüksége és joga hozzá.
2021. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
84%

A skizofrénia is spektrumon mozog, lehet nehezebb és könnyebb eset is, ebből nem tudunk meg semmit.


Egyébként én könnyű esettel sem nevelném együtt a gyerekem, félnék, hogy kiszámíthatatlan. Gyerek nélkül párkapcsolatra oké, amúgy nem. Mondjuk én nem diagnózis alapján szűrök, egészségesek közül is rengeteg esik ki a rostán mert nem megbízhatóak.

2021. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
77%

Semmiképp, csak 1 nap kell, hogy elfelejtse bevenni a gyógyszereit és kész a baj…

Szerintem amíg ő veletek él, lehetetlen, hogy normális, saját családi életetek legyen, és ezt a férjed is egy idő után meg fogja unni, még ha a világ legmegértőbb embere, akkor is.

37 éves vagy, szerintem, ha tényleg szeretnél gyermeket, akkor itt az ideje. A bátyádnak pedig próbáljatok találni másik lakhatást, speciális, szakképzett felügyelőt. Gyermek és egy skizofrén ember veletek egy háztartásban üti egymást. Lehet, hogy bűntudatod lesz, de ha a saját (teljes) életedet szeretnéd élni, akkor sajnos nincs más választás.

2021. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
39%

Rengeteg a tévhit, általánosítás a különböző állapotú emberekről. Őszintén megmondom, nekem ettől a mentalitástól asperger szindrómásként hánynom kell. A spektrum igen széles, sokan vagyunk sokfélék. Nem mindenki kettyós, kiszámíthatatlan fogyatékos, legyen az skizo, autista vagy bármi más. Felnőtt koromban tudtam meg mi vagyok, addig érdekes módon jó voltam. A diagnózis óta néhány ember jelezte, hogy nem meri velem egy szobában kettesben hagyni a gyerekét. Holott régebben nem egyszer vigyáztam rá és nem bántottam. Ugyanaz vagyok, aki voltam. Csupán neve is van mostmár, hogy miért viselkedek néha furán.

Nem ismerem a szóban forgó skizo férfit ugyan, de ha eddig azt tapasztaltam volna, hogy nem agresszív senkivel, ráadásul szereti a gyerekeket, akkor gondolkodás nélkül szülnék mellé babát. Van egy skizo rokonom, nála szelídebb, kedvesebb embert nem sokat ismerek. Sosem bántotta a húgát vagy bárki mást.

2021. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!