Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert erzem azt, hogy mar nem...

Miert erzem azt, hogy mar nem szeretnem ezt a babat?

Figyelt kérdés

Iszonyu sok even keresztul probalkoztunk, remenykedtunk mire vegre valahara sikerult es terhes maradtam. Korabban mar volt egy 5 hetes vetelesem igy ehez a terhesseghez mar a legeleje ota negativan allok hozza.

Minden ejszaka rem almom van, most fogom betolteni a 6 honapot ..

Es maganyosnak bezartnak erzem magam. A csaladom beleszol mindenbe, hogy ne vegyek semmit a picinek ne is nagyon nezzek mert meg korai. Bar anyagilag is nagyon rosszul allunk es ugyerzem a sex miatt a ferjemtol is egyre tavolabb kerulok, vele sem tudok megbeszelni semmit szinte.

Az este mozgott bennem a pici, es en csak azon gondolkodtam hogy mibol fogunk neki kiteremteni mindent? Hogy lesz??

Milyen anya leszek ha mar most csak a streszt es a szomorusagot kapja tollem?

Es igen arra gondoltam es ki is mondtam a ferjemnek, hogy most a baba a legnagyobb gond forrasa mert oszejott de nem ugy elem meg ahogy kellene!

Olyan erzesem van elso perctol fogva hogy ugyis elfog menni, es allandoan csak ragodok.

Amikor mocorog ahelyt, hogy orulnek arra gondolok megutom es tobbe nem fog megmoccani.

Valaki volt ennyi idos terhesen hasonlo helyzetben? Mi lett a vege? Halva szuletes?



#baba #férj #rémálom #mocorgás #Megutom #Halva szuletes
2021. nov. 14. 05:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezem, hogy a szövegeid után egyáltalán nem lesz együttérző a válaszom.

A 8-assal kell, hogy egyetértsek. Tipikis nagyzolós p.csa vagy, a gyereknek ne legyen használt cucca, de annyira azért mégsem álltok jól, hogy egy szaros lakást fel tudjatok újítani a saját pénzetekből, ha arról van szó. (Nem, nem irigykedek. Nincs mire. Nekem viszont mégis jók más babáktól örökölt rucik, amik voltak rajtuk kb 2x egész életükben. Nem fogom kiszórni a pénzt az ablakon csak azért mert megtehetem.)

Nem tudlak sajnálni, csak szegény babát.

Annyit legalább jól gondolsz, hogy betegesek a gondolataid. Megütni a magzatot, meg hogy halva születés...

Tényleg kezeltetned kéne magad. A természeteden meg az elcseszett gondolkodásodon már nem fognak tudni javítani, de hátha még sikerül legalább szeretetben felnevelned szegény gyerekedet.

2021. nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy csak egy trollhoz van szerencsénk. Ha nem, akkor add örökbe a babát.
2021. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 babyboom567 ***** válasza:
100%

Tehát azért akarod hasba vágni magad és megölni a gyereked,mert nem tudsz neki zara/columbia/stb zoknit venni 10ezerért?Tehát a külsőségek fontosabbak az emberek felé,mint a saját élő gyereked?

Rég hallottam ilyen durva dolgot:_(

Küzdjél jobban, tanulj ki még valamit(ha eddig nem tetted),amivel otthonról baba mellöl is tudsz tevékenykedni.

2021. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy pszichológust, szülést után még keményebb szülés utáni depid lehet, az veszélyes , nézz utána ha gondolod

Sajnálni meg senki se fog az után hogy használt dolgokat ilyen rossz helyzetben elutasítasz

2021. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Igy a kerdesed olvasva kivulrol ugy hangzik, hogy nagyon nem tetted tul magad a vetelesen. A veteles sajnos nem is olyan ritka, mint gondolnad, megis utana egeszseges babak szuletnek. Miert gondolod, hogy halva szuletne?


Szerintem is rengeteg rendbetennivalod van a gondolataid kozott. A gyerekvallalas valoban nemolcso, de azert vannak dolgok, amin meg lehet fogni a penzt, es mire egyre tobb dolog kell neki sulis korara, addig egyenesbe lehet jonni. Amit kicsikent sem lehet megsporolni, az a tapszer meg a gyogyszer. Erdemes a szoptatasra emiatt minel jobban felkeszulni.


A koltsegeket osszeirtad mar? Mennyi a beveteletek es kiadasotok? Utananeztel egeszen konkretan, hogy a legfontosabb dolgok mennyibe kerulnek?

Csomo mindent meg lehet venni ujszeruen. Nem lesz tobbszazezres babakocsi, hanem lesz helyette olcso, vagy ha az sem fer bele, vehetsz hasznaltan egy hordozokendot. Ha nincs penz kisagyra, megnezheted a biztonsagos egyuttalvas felteteleit, ha nalatok ez teljesitheto, akkor alhattok egyutt.

Felmehetsz az lll.hu-ra, tanulhatsz a szoptatasrol, felkeszulthetsz a szulesre, hogy a szoptatas kimenetele a leheto legjobb legyen, ugy nem kell tapszert venni. Ha megis valami nem oke majd, ami elso gyereknel nem ritka, akkor az lll-en vannak onkentes szoptatasi segitok, felhivod a szamot.


Ha gyogyszer kell, azzal tenyleg nem fogsz tudni mit csinalni, arra kell, hogy legyen penz, az osszes tobbi tobbnyire megoldhato viszonylag keves penzbol is a gyerek elso par eveben (utana lesz majd igazan draga). Pelenkabol vehetsz moshatot, az egyszeri beruhazas, van belole egymeretes, amit tenyleg csak egyszer kell megvenni. Igen, szivas mosogatni, de ezen is tudtok sporolni sokat.


Amin viszont dolgoznod KELL, az az, hogy rendbetedd magad, lehetoleg egy pszichologussal, hogy ne temesd mar most ezt a gyereket, es hogy megtanulj kiallni magadert, leszarni, ki mit mond, es eldobteni, hogy kihozod ebbol a helyzetbol a leheto toled telheto legtobbet, ha mar ugyis benne vagy. Nem tudjuk, hogy halva fog-e szuletni, vagy elve, de a statisztikakbol azert lathatod, hogy mig egy 5 hetes terhessegnek hany szazalek eselye vanamegmaradasra, addig egy 6 honaposnak mennyi. Ha nem tudod, elarulom, hogy nagyon nagyon nagyon kicsi az esely, hogy barmi gond legyen, szinte biztos, hogy meg fog szuletni, es nagyon jo esellyel egeszseges lesz. De ez nem a statisztikarol szol nalad, mert az agyaddal ezt szerintem te is tudod. Ami teljesen beszippantott teged, azok a felelmekkel teli gondolataid. De a gondolataid nemte magad vagy. A gondolatok jonnek-mennek, te meg valamiert belekapaszkodtal most a halvaszuletesbe, az anyagi gondokba, hogy masok mit gondolnak, mit mondanak neked, es hogy a ferjeddel eltavolodtatok. Ezekkel erdemes lenne dolgoznod.


Mondjuk kezdhetned azzal, hogy megengededmagadnak a gyaszolast a korabbi elvesztett magzat miatt. Most uton van a masodik gyermeked, aki meg fog szuletni, es anyara lesz szuksege. Te pedig elo fogod teremteni hozza a korulmenyeket. Vannak anyukas csoportok, ahol tudsz segitseget talalni. Vannak szakemberek, akik idonkent ingyen is vallalnak par alkalom beszelgetest, probalkozhatsz peldaul az Edesanyak szakertoi facebook csoportban.


Nem vagy egyedul a problemaiddal, es ezeket mind meg lehet oldani. Nem lesz mindenrozsaszin kodos, ahogy a gyerekvallalas sokszor be van allitva. Igen, vannak, lesznek problemak, lelki terhek, anyagi gondok. De en mindig ugy vagyok vele, hogy megoldasnak is kell lennie rajuk. Ha depresszios vagy es olyan melyen benne vagy ezekben a szar erzest kelto gondolatokban, hogy szakembert semtudsz keresni, az viszont marha nagy szivas, de az elet akkor is megy tovabb. KERJ SEGITSEGET.

2021. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerek nem magától akart megdoganni. Nem jött össze évekig, így elkezdtetek felújítani. De védekezni nem, ezek szerint, hiszen most terhes vagy. Tudod, anyagi gondok a gyerek 10 éves korában is előnöhetnek, vagy bármikor az életben. Bármikor jöhet olyan, hogy tegnap még volt kenyérre való, ma már nincs. És erről nem a gyerek tehet. Ha láttátok, hogy elvitte a pénzt a felújítás, csak gumit kellett volna húzni a férjed pöcölőjére, és most nem akarnád agyonütni a saját magzatod.
2021. nov. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

A hatodik érzékem azt súgja, hogy trollkodik.

Van a való életben is sajnos ilyesmi, de ez nekem már túlzás és átlátszó.

2021. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg gondolj arra, hogy a divatipar a 2. legkörnyezetszennyezőbb ágazat, pl. évente 70 millió hordó olaj megy rá. Emellett éhbérért dolgoztatnak gyerekeket is, veszélyes kemikáliák között.

A használt cuccokkal nem csak a pénztárcádon spórolsz, hanem teszel a gyereked jövőjéért, hogy 20 év múlva még legyen neki víz és levegő. A babát pont nem érdekli mi van rajta, emellett 5 perc alatt kinövik, így a használt is gyakorlatilag új. (Te pl. hogy hirdetnél egy pólót, ami 3x volt rajtad? Alig használt, párszor viselt?)


Honnan jön a gondolat, hogy halva fog születni? Mert stresszelsz? Azért a babák szívósabbak. Első trimeszteri vetélés minden 5. nőt érint, a harmadik trimeszterit nem tudom, gondolom mert baromi ritka.


Pénzügyi kultúrátok nincs, érdemes olyan megbízható ismerőst keresni, aki híresen jól spórol, jól intézi az anyagiakat és tőle tanácsot kerni.


A kapcsolatodról nem írsz sokat, de a gyerek még egy stabil kapcsolatot is próbára tesz.


Kérj segítséget, mert a gondolataid veszélyesek.

2021. nov. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Én a 17-es válaszolóval értek egyet, olvasva a legutóbbi hozzászólását, nekem is már erős túlzásnak tűnik ez az egész. Persze léteznek felszínes emberek,de hogy hasba vágja valaki magát mert nem tud drága dolgokat megvenni a gyerekének, úgy hogy 5 éve "küzdenek" egy babáért ami végre összejött, hát ez már szinte a hihetetlen kategória.


És kérdező ha mondjuk nem újítjátok fel a lakást, hanem helyette a babára költitek, akkor az nem zavart volna, hogy nem egy szépen felújított, modern lakásban laktok?

2021. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nem
2021. nov. 14. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!