Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Nektek hogy megy a...

Anyukák! Nektek hogy megy a takarítás, főzés kisbaba mellett?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisbabám, eddig a konyháig nem jutottam el, nem tudom kitakaritani a házat, minden koszos és burul. Állandóan ölben akar lenni, órákat szopizik,és álmában sokszor felriad és felkelti magát.

Szívesen vagyok egész nap mellette, ölelgetem szeretgetem. De mikortól fogok tudni anyuka is lenni meg a házat is rendbe tartani.


2021. nov. 16. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Nincs aki segítene? Szerintem ilyenkor jó, ha fokozatosan állsz vissza. Most több feladatod van, nem várható el, hogy azonnal mindent csinálj. Főleg, hogy azért nem mindenki van ilyenkor topon, mert nem elég erős, vagy még fáj valamije.

Nekem szerencsére segített a férjem az első hetekben a takarításban (mondjuk egyébként is segítjük egymást minden feladatban). Mamik meg hoztak kaját, hogy ne kelljen főzni.

2021. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
Hordozás 😊
2021. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg annyira fontos 3 héttel szülés után kitakarítani a házat? De hogy a kérdésre is válaszoljak, az első 6 hétben kb semmi házimunkát nem végeztem, örültem, hogy éltem.
2021. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A takarítás sehogy, nem is érdekelt. A főzés nekem kikapcsolódás, így azt az első perctől csináltam. A 6 hetes kontroll után fogtam először seprűt a kezemben mindegyik gyerekkel. 😊
2021. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Semmilyen segítségem nem volt, de minden alapvető házimunkát el tudtam végezni. Persze nem kell olyanokra gondolni, mint ablakpucolás vagy nagyobb munka. Azokat csak olyan 3-4 hónap múlva, de akkor már nem okozott semmi problémát.
2021. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
idővel :)
2021. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
6 hetes a gyermekágyi időszak. Neked ágyban a helyed a babával, mert az egészséged fogja bánni a qrva pörköltért. Rendeljetek kaját, a férjed meg kitakarít hétvégén. Most szültél, neked pihenned KELL.
2021. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Én értem, hogy fontos a gyerek, kötődő nevelés, iszsz, stb. De azért ne bátorítsuk már a kérdezőt, hogy koszba-mocsokba éljen!
2021. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
Mert ha csak a konyháig jutott el, akkor 3 hete nem volt kitakarítva a budi. Azért alap, hogy legalább hetente 1x lefertőtlenítem.
2021. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Megértelek, engem is zavart nagyon a kosz… megpróbáltuk a férjemmel közösen, de nem ment, feladtam. Anyós hordta a kaját is. Most féléves, hát, néha még most is logisztikát igényel. Az a legjobb ha megpróbálsz kicsit beletörődni, hogy most nem lesz minden patyolat egy ideig.
2021. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!