Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Nektek hogy megy a...

Anyukák! Nektek hogy megy a takarítás, főzés kisbaba mellett?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisbabám, eddig a konyháig nem jutottam el, nem tudom kitakaritani a házat, minden koszos és burul. Állandóan ölben akar lenni, órákat szopizik,és álmában sokszor felriad és felkelti magát.

Szívesen vagyok egész nap mellette, ölelgetem szeretgetem. De mikortól fogok tudni anyuka is lenni meg a házat is rendbe tartani.


2021. nov. 16. 13:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
7%
Azért a nem lesz mindig rend meg a tiszta retek a lakás között van egy kis különbség. Ne bátorítsuk már a kérdezőt arra, hogy tök oké, ha napokig nincs elmosogatva meg 3 héten keresztül a wc nincs kitakarítva meg minden tiszta hajszál, por, kosz.
2021. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%
De azért várjunk már, a kérdező egyedülálló? Én írtam korábban, hogy 6 hétig szinte nem csináltam semmit (egyszer felmostam és néha letöröltem az üvegasztalt), de a porszívót a férjem is tudja használni és mosogatni is tud. Ja és domestost önteni a wc-be azért se nem olyan megterhelő, se nem olyan időigényes, mint kitakarítani a házat.
2021. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
14%

Akinek több gyereke is van, annak szinte azonnal össze kell szednie magát. Miért olyan nagy dolog 3 hét után nekiállni alapvető dolgokat megcsinálni?

Nem lehet annyira elesett, hogy semmi se menjen.

2021. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk az első hónapban csak szoptattam majdnem de nem tudom hogy amíg az alap felsöprés mosás porszívózást csinálod addig esetleg nem e tud a párod /férjed segíteni hogy megfogja addig a fiad, nálunk ez volt , csak az alap rend megvolt, nem volt retek meg nagy ruhahalmaz mindenhol meg apokaliptikus rendetlenség ,most a legjobb ha pihensz
2021. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Most akkor gyerek a fontos vagy egy pörkölt? Vagy a seprés? Apuka is van, velhetoleg nem szakad le a keze ha hasznalja. Hacsak nem egy herenek szult, de csak nem.

3 hetes baba persze hogy kezben akar lenni, meg sír. Most szokja a kornyezetet. Csak fontosabb már mint a haztartas. (Regen amugy erre való volt a komatál.)

Par het alatt meg gondolom nem fajult oda a helyzet hogy bokaig all a kosz. Eleve nem ertem ezt az allando kinlodast a fozessel. Legjobb lenne menut rendelni azt kész. Most mi van akkpr ha egy ideig ez lesz? Semmi. Egy idegileg rendben levo anyuka tobbet er. Kesobb meg majd kiderul mi fer bele az idobe es mi nem. Par hetes baba mellett még ki kell tapasztalni. Javaslom hogy ha be is szól valaki, ne gyotord magad ezen ennyit. Van eleg, meg lesz is eleg dolog még a babaval. Össze kell szoknotok. Most ez a fontos.

2021. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szóról szóra ugyanazt akartam írni, mint a 15-ös. Ez csak az elmúlt 50-60 év divatja, hogy a gyereket becsűrjük a kiságyba, mert jaj a budi és jaj a húsleves. 100 évvel ezelőttig még hordták a komatálat, és mivel generációk éltek együtt, nem volt szükség arra, hogy a frissen feltrancsírozott hátsójával/hasával a nő nekiálljon takarítani. Ez nem normális. Ha valaki pörög a hátán, mint a büdös bogár, hogy de muszáj takarítani, meg amúgy is a többi gyerek, ez akkor is káros a regenerációra. Ott van apuka, eleve jár bizonyos mennyiségű szabadság ilyenkor neki is, plusz még kivesz néhány napot, és megtesz mindent, hogy az asszony fel tudjon épülni, ami egyébként az ő érdeke is, mert gondolom neki sem mindegy, hogy milyen puncusba rakja bele a fütykösét, nem beszélve olyan apróságokról, hogy a kialvatlanság milyen komoly fizikai károkat okoz már rövidtávon is. Apuka intézze a többi gyereket, ideiglenesen lehet rendelni is kaját, anyuka meg pihenjen, és csak a kötelező minimumot csinálja meg, ami nagyon kevés energia befektetéssel jár, pl mosogasson el, vagy rakjon be egy mosást. Többit a férj hétvégén, bár 3 hét alatt nem tudom mi a jó Isten tud annyira koszolódni, hogy azt amúgy ne lehetne neki átpasszolni, ha pár hétig csak annyi van megcsinálva, hogy fel van porszívózva, meg mosva, már nem kell belefulladni a retekbe. Csak ugye itt gyakorin az anyukák lassan versenyt csinálnak abból, hogy ki hányszor porszívóz egy nap, meg hány fogásos menüvel várja haza az urát, lassan már szülni is úgy kellene, hogy otthon gyorsan letudni, nehogy szegény ártatlan férjurának arra kelljen hazaesnie 2 órával szülés után, hogy nincs frissen szaggatott nokedli. Akinek fontosabb az a nyomorult pörkölt, meg a szegre akasztott fing a saját egészségénél (és ugye itt hangsúlyozzuk ki, hogy egy rövid, átmeneti időszakról van szó, és a fentiek betartásával szó nincs olyanról, hogy éhezni kellene, vagy betemetne a kosz), az meg is érdemli, ha pár évvel később apjuk úgy dönt, hogy kilép ebből a kapcsolatból, mert ránéz a feleségére és marhára nem azt látja, amit látni szeretne, csak egy kialvatlan, ráncos, rosszul gyógyult s3ggű valakit.
2021. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%
16.! Három hét elteltével már illik azért valamit tenni otthon. Az, hogy valaki szült egy gyereket nem olyan drámai, csak úgy állítod be. A gyerek nem sír naphosszat, inkább sokat alszik, úgyhogy lehet mellette kicsit tenni-venni. Csak hát az ego túlteng szerintem benned is.
2021. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"bátorítsuk már a kérdezőt arra, hogy tök oké, ha napokig nincs elmosogatva meg 3 héten keresztül a wc nincs kitakarítva meg minden tiszta hajszál, por, kosz" Ne is, erre van Apuka mikor hazaér munkából és pihenőnapján. Seperni, porszívózni, mosogatni, kádat (jobb esetben maga után kimossa úgy is) , wc-t tisztán tartani, mindenki csinálja gyermektől függetlenül jobb esetben.
2021. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én megértem hogy nincs rá időd . Apuka nyugodtan segítsen be . Augusztus végén szültem, de nekem nagy szerencsém van mert a lányom végig alussza az éjszakát az első perctől . Napközben nem alszik jól , iszonyatosan éber . Az első hónapban aludt , de azóta kb ilyen 4 órát alszik egy nap azt is lebontva kis időkre . Én meg nem szeretem azt ha neki állok aztán félbe kell hagyni . Most úgy csinálom hogy éjjel mikor a férjem alszik meg a lányom akkor takarítok. Ez minden második éjjel így megy , de ilyenkor mindig mindent alaposan ( mint egy normális nagytakarítás) . Ha nem aludna éjjel nem tudom mi lenne . Mert igazi kézbe baba . Férjem az étkezést át vállalta de néha én is főzök . Nekem ez így sikerült. Szerencsém van tényleg .
2021. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!