Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hölgyek, akik mindenáron...

Hölgyek, akik mindenáron kislányt szeretnétek vagy szerettetek volna! Miért van/volt ez így?

Figyelt kérdés

2021. nov. 18. 14:26
A kérdező szavazást indított:
A fiúk sokkal problémásabbak.
Egy nőies nő vagyok. Egy kislányból pedig hercegnőt tudnék varázsolni.
Kislány koromban is inkább babáztam, meg főzőcskéztem, mint dömpereztem.
A családunkban csak lányok vannak. Az ők társaságukat szoktam meg.
A családban csak kisfiúk vannak, ezért szeretnék végre egy kislányt.
Egy kisfiút bepelenkázni és szobatisztaságra szoktatni is más, mint egy kislányt.
Úgy legalább biztos lenne, hogy az unokám, valóban az unokám.
Nem szeretnék egy fiatal nő gyűlölt anyósa lenni idős koromban.
Egy lány sokkal tisztelettudóbb a szüleivel, mint egy fiú.
Inkább lányos anyukának érzem magam.
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szavaztam bár én azt szerettem volna ha van fiam és lanyom is.
2021. nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, van ket fiam, es kivancsi lennek, milyen egy kislany anyukajansk lenni, de ha nem az lesz, akkor lesz egy harmadik fiam, akinek ugyanugy orulni fogok, a nemet a szulesig nem is akarjuk majd tudni, ahogy egyebkent a kisebbik gyereknel sem.
2021. nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok 2., akár első lány, akár harmadik fiú lesz. Hányadik hónapban vagy?
2021. nov. 18. 15:07
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

A férjem egyke, mégis nekem van a legjobb anyósom,anyámról ezt nem lehet elmondani.Az hogy valaki milyen anyós lesz , az attól függ milyen ember,és nem attól,hogy fia vagy lánya van.(az előző párom anyukájával is imádtuk egymást.)

Fiam van, egy fiút könnyebb pelenkázni,az meg hogy mikor szokik le,az attól függ ,hogy mikor érik meg az idegrendszere rá.

Kolléganőmnek 5 gyereke(1 lány,4 fiú) meg 3 (mind fiú)unokája van,és azt mondta, hogy az összes fiúval együtt nem volt annyi probléma,mint az 1 lánnyal.(Tesóm anyósa ugyanezt mondta)

2021. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

A kreatív, elmélyedős játékokat szeretem, a fiúk többsége meg vehemensebb, tartok tőle nem sűrűn játszanék vele kalózosat, autósat, harcosat.

Tudom, hogy 1 kislány is játszhat autókkal és kisfiú is kérhet babát, de ez az ovis korra jellemzőbb, a kisiskolás fiúk a kortársak hatására már fiús játékokkal játszanak.

Emellett a családomban csupa nő van, nehezen ismerem ki a férfiakat, a férjemet leszámítva, nehezen kiismerhetőnek tartom őket.

2021. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretnèm megadni a lànyomnak azt az anya-lànya kapcsolatot, ami nekem nem volt.
2021. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A férjemen kívül (akit viszonylag későn ismertem meg), sajnos nincs igazán jó "férfi-tapasztalatom", vagy hogy is mondjam. Apámmal (már nem él), bátyámmal, összes férfi rokonnal, senkivel nincs és nem volt bensőséges kapcsolat, negatív vagy semleges volt leginkább (ez abból is adódik, hogy a család nagy része rettentő maradi, kiskoromban én a megtűrt lánygyerek voltam).

Anyámmal sem felhőtlen a viszonyom, de úgy éreztem, egy kislánnyal bensőségesebb viszonyt tudnék kialakítani, mint anyum tette velem.


Karma, hogy fiú lesz az első (és lehet egyetlen) gyerekünk. :D Mondjuk férjemnek szerencsére magas az érzelmi intelligenciája, szóval bízok benne hogy a fiunk is ilyen lesz, és végtére is így is meg tudom teremteni a bensőségességet egy férfi családtaggal, ami hiányzott egész gyerekkoromban. :)

2021. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereknek szerettem volna kislányt. Azt vettem észre, hogy ha lány a nagyobb tesó, akkor kevésbé lázadozó természetű idősebb korában, mintha a kisebb lenne, vagy egyke lenne. Biztos nem mindenhol van ez így, de én ezt figyeltem meg a környezetemben és a családomban. Második gyereket is szeretnék mindenképp, örülnék ha ő majd fiú lenne. Nem megyek a Dunának ha a második is lány lesz, de azért kisfiúra is nagyon vágyik a szívem :)
2021. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagyok felnőttek vegyes páros.

Én is késői gyerek voltam és az unoka hugom is, úgy gondoltam, hogy nekem is lányom lenne, hát fiú lett.

Évekig amikor előjött a gyerek utáni vágy, azzal nyomtam el, hogy fiú is lehet.

Amúgy fura a nagy fiammal nem sok baj volt kamaszként sem, a lányom az neccesebb, így az sem mondható, hogy rossz tapasztalat miatt.

Mivel a 3.előtt volt vetélésem, nem érdekelt, hogy mi csak maradjon és egészséges legyen.

2021. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!