Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a 14 éves fiam...

Mit tegyek, ha a 14 éves fiam állandóan beszólogat, veszekszik, kötekszik, és már lassan félünk, amikor hazajön?

Figyelt kérdés

A 14 éves fiam egyre elviselhetetlenebb. Nem csinál semmit, de mindent elvárna. Mi nem ugrunk mindenre, és ezért kötekszik állandóan. Tudom, hogy ilyenek a kamaszok, de már túlmegy egy határon, amit csinál.

Zavarja, hogy majdnem leszakad a mosogató, annyi tányér meg pohár van benne, de el nem mosogatna, inkább felhív engem, amikor dolgozok, hogy mennyi mosatlan van. Aminek a 80%-a miatta van, mert minden ivás után új poharat vesz elő. Semmire nem lehet megkérni. Semmire. De ha valamit mégis megtesz, akkor hetekig hallgatjuk, hogy ő azt megcsinálta, legyen elég. Állandóan kötekszik, veszekszik velünk, nekem már munka után se időm, se energiám nincs nyugodt maradni, és nagyon hamar elszakad a cérna, főleg a fenti mosogatós példánál.

Múltkor is délután elaludtam, és felkeltett, hogy hozzak be fát. Ő fel volt öltözve, rajtam csak egy atléta volt. Komolyan elvárta volna, hogy én öltözzek fel és hozzak be fát. Amikor mondtam, hogy hozzon be fát ő, mert nem fog leszakadni a két karja, akkor "Ilyen egy lusta nőt!" mondattal hagyta el a szobát. Fát nem hozott be.


Kimondom (kiírom): tönkretesz mindent. Ünnepet, szülinapot, mindenre csak húzza a száját. Ha nem hívjuk, akkor meg az a baja.


Múltkor 2 munkatársam volt itt nálunk, és mondta a lányom, hogy "3 óra van, mindjárt itt lesz a fiú, nem lesz nyugtunk". Erre mondták a munkatársaim, hogy úgy beszélünk róla néha, mintha egy olyan férj lenne, aki üti-veri és terrorizálja a családot.


2021. nov. 19. 18:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
5%

#12 tehát elvetted a tulajdonát, plusz még verekedtél is amikor nem az akaratod érvényesült. majd az idősek otthonában amikor megpofoz a fiad, gondolj erre

ha rosszul teljesitesz a munkahelyeden, a fiad elveheti pl a tvdet?

2021. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
57%

#8 az hogy a gyerek százezret elkölt a bankkártyádról, már ne is haragudj, az is a te hibád. te hibád hogy ellopta, ugyanis normálisan nevelt gyerek nem lop a szüleitől, a boltból. te hibád hogy nem ismeri a pénz értékét, valószínűleg saját bankkártyája sincs, havi x ezer forinttal, amit elkölthet hülyeségre, de akár spórolhat is, és a te hibád hogy nem védted megfelelően a bankártyádat.

a fenti hibákért meg a gyerekedet bünteted önmagad helyett, mert könnyebb mindig másokat okolni a saját hibáinkért

megsugom, nem leszel mindig te az erősebb

2021. nov. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!