Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a nő nem jár terhesgondozás...

Ha a nő nem jár terhesgondozásra és otthon szül, később ellenőrzi bárki, hogy a vér szerinti szülő neveli e a babát?

Figyelt kérdés
Ez elméleti kérdés, de ha valaki mondjuk szül egy babát, akit addig úgymond eltitkolt mindenféle bürokrácia elől, majd szülés után mégiscsak anyakönyvezetőhöz megy, hogy intézze a papírokat, akkor ellenőrzi azt bárki, hogy valóban ő e az anya? Vagy ha odaadná egy másik nőnek, és ő azt mondaná ez az én babám, most szültem, akkor simán anyakönyveznék a babát a másik nő gyerekeként? Most azt hagyjuk, hogy ellenőriznek e környezetet vagy bármit, engem tényleg csak az érdekel, hogy dns szinten utána megy bárki annak, hogy a gyereknek ki a vér szerinti anyja?
2021. nov. 21. 13:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem, az más volt. Engem elméletben érdekelt ez a téma, hogyha valakinek az örökbefogadás nem jön össze, akkor ilyen megkerülő módon lehet e feketén megoldani. Tudom, hogy vannak kötelezőnek hívott vizsgálatok, de a törvény nem kifejezetten vonatkozik arra, aki "nem vette észre", hogy terhes. De ha a szülés után legkésőbb muszáj kórházba menni, akkor ott bukna a dolog, azt hiszem.
2021. nov. 21. 20:07
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze. Azért Mo bármennyire is nem egy nagyon jól működő ország azért nem Kína hegyi falvai szint van, ahol nem tunik fel egy kósza gyerek. Azért az anyakönyvi kivonatot is sok helyen kérték már és még csak 2 éves a gyerekem. Azt meg ugye a kórházon keresztül lehet intézni. Anélkül nem lesz TAJ kártya meg afokartya se.
2021. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!