Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen weboldalon érdemes...

Milyen weboldalon érdemes tájékozódni terhesség alatt elintézendő feladatokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Babatervezés előtt állunk, szeretnénk előre tájékozódni hogy a fogantatástól kezdve a szülésig milyen teendőink lesznek. Milyen jogosultságok járnak alatta/ utána, mikor és hogyan kell megigényelni, elintézni őket?


Előre is köszönjük szépen a segítséget!


2021. nov. 26. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem erre 1 weboldal nincs.


A kiskönyvben benne vannak a kötelező vizsgálatok. Ezen felül van a terhesgondozás. (Bizonyos időnként megjelenni a dokinál. De erre mindig ő adja a következő időpontot.


Jogosultság terhesség alatt a táppénz, majd szülés utan a csed/gyed, családi, 1xi anyasági, es az adokedvezmeny. Kb ennyi

2021. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Ha megguglizod az éppen aktuális, tèged érdeklő dolgokat és kérdéseket, szerintem 99%-ban fogsz találni válaszokat, egy darab átfogó weboldal erre szerintem nincsen, én legalábbis még nem találkoztam vele.

Egyébként igen, ha már benne leszel, a védőnő/nőgyógyász/kiskönyv lesznek a vezérfonal. Emellett beléphetsz különböző témájú facebook csoportokba, van pl. A juttatásokról is.

2021. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A védőnő mindent el fog mondani.
2021. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor megállapították az élő terhességet, nekem a nőgyógyász elmondta a következő lépéseket - legfontosabb: védőnő, kiskönyv, 1. trimeszteri labor, fogorvos, és szó esett a 12. genetikai ultrahangról, kombinált és akár DNS tesztről is, mint fontos mérföldkő, de javasolt egy sima ultrahang csekket is még előtte.


A többit a védőnő mondta az elején, illetve folyamatában a nőgyógyászom (igaz ő magán) is felhívta a figyelmem: a trimeszterenként 1-1 labor 1-1 genetikai ultrahang a legfontosabb, közte meg az időpontokat adja a nőgyógyász és a védőnő is.

Ezt megbolondítja ha van valami külön probléma (pld. nekem korai terhességi diabétesz), akkor még be kell vonni más szakorvost.


A vége felé még besűrűsödik, heti majd túlhordáskor két- háromnapi NST, de ez sok mindentől függ, ha például magánkórházban akarsz szülni, ott vannak még általában aneszteziológiai körök is, ezt majd folyamatában megnézed, ami rád vonatkozik, ilyen mélyen sajnos egy honlap se fog belemenni.


A pénzügyi oldala kicsit egyszerűbb, de erre is rá lehet guglizni, több hely van:

- betöltött 91. napon lehet kérni nőgyógyásztól igazolást, majd ezzel igényelni az adókedvezményt havonta a munkáltatónál, vagy 1 összegben az adóbevallásban

- táppénz esetén ajánlás kell a nőgyógyásztól, amit a házidokinak kell vinni, aki általában 2 hetente adja ki a táppénzes papírt, ezt a munkáltatónak kell leadni

- CSED-et 28 nappal kiírt szülés előtt lehet leghamarabb igényelni, erre igénylőlapot a munkahely ad, de ez önmagában már bonyolultabb történet, külön érdemes rákeresni

- szülés után is lehet a CSEDet igényelni, ehhez már kell a gyerek anyakönyvi kivonata és tajszáma, ami szülés után "kicsi" csúszással jön majd meg

- egyszeri anyasági támogatás jár ha x alkalommal voltál igazoltan terhesgondozáson (be van pecsételve a kiskönyvedbe, azt hiszem 4 alkalom). Ehhez kell igazolás a védőnőtől, ügyfélkapun legegyszerűbb megigényelni

- családi pótlékot is ügyfélkapun érdemes, ehhez is kell a TAJ, anyakönyvi kivonat

- kevésbé ismert hogy általában minden kerületnek van valamilyen babaköszöntő csomagja/juttatása, de ezt a védőnő tudja majd legjobban, vagy a helyi önkormányzati oldalon találod meg.


És még akkor olyan finomságokról, hogy kelengyelista a babának, kórházba mit kell vinni, anyakönyvezéshez mi fontos, nem beszéltünk.... :D Jó komplex a téma, de van is rá vagy 8 hónapod hogy felkészülj, és általában apránként kell ezeket a témákat Google-ről összevadászni, nincs ilyen A-Z lexikon hozzá.

2021. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!