Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányom dédipapájának Félix...

Lányom dédipapájának Félix volt a keresztneve. Születendő kisfiának ezt a nevet szeretné. Manapság megállja a helyét szerintetek?

Figyelt kérdés
Latin eredetű, jelentése boldog, szerencsés. Mit szólnátok hozzá? Én első hallásra nagyon meglepődtem. Nem szeretne tucatnevet, de nem is ismerek mostanában senkit, akit Félixnek hívnak. DE, ami furcsa, hogy kb. fél nap elteltével egészen megbarátkoztam ezzel a keresztnévvel. Ti hogy reagálnátok rá?

2021. dec. 18. 18:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
76%
Volt egy ilyen nevű gyerek a játszótéren, ahová jártunk. Nekem az elmegy kategória, de mikor az anyuka elkiáltotta magát, hogy Féééélix, indulunk haza, akkor nekem is a fél X jutott eszembe.
2021. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező! Szimplán más a véleményem mint a tiéd, és ez neked nem tetszik, hogy nem istenítettem az égig ezt a csoda nevet. Ez a lepontozásokon is látszik. Tanulj meg más véleményeket elfogadni, még ha az neked nem is tetszik.
2021. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

21. Hát igen, ezért volt első hallásra furcsa nekem is. Kérdeztem is tőle, hogy fogjátok becézni? Egyébként nem az a típus, aki úgy szólna neki, hogy Féééélix, gyereee, megyünk.

Van egy 2 éves "nagytesó" is, ő Soma. Többet nem szeretnék írni a vezetéknévről főleg, mert így már eléggé beazonosítható volna. Akkoriban a Soma keresztnévről is kiírtam egy kérdést, szinte senkinek nem tetszett itt. Nekem sem. Furcsa volt először. De már el sem tudnám képzelni más keresztnévvel.

Igazából fő kérdésem arról szólt, hogy ki mennyire tud megbarátkozni egy tőle idegen hangzású keresztnévvel.

Egyébként nem szoktam sokszor kérdést kiírni, főleg nem ebben a kategóriában. Inkább válaszolgatok már évek óta.

2021. dec. 18. 20:28
 24/34 A kérdező kommentje:
22.! Szerinted én tartom a 0%-od egyedül? Hagyjuk már! Nézd az X-faktort.
2021. dec. 18. 20:30
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van Félix nevű ismerősöm, szerintem hangzásra is jó, ráadásul nem a sokadik Máté vagy Zsombor.
2021. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normàlis nèv..


És mèg van apropója is, amiért ezt adnà.


Nàlunk id mindenki idegenkedett a neveinktől, pedig teljesen átlagos, nem tucat és nem is egyedi név egyik sem.

2021. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban volt egy idősebb szomszédom, akit így hívtak. Az ajtón is szerepelt a neve és sokszor elolvastam, csak mert tetszett.

Szerintem manapság is ugyanúgy megállja a helyét, szép név.

2021. dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Én eredetileg ezt a nevet szerettem volna a kisebbik fiunknak adni, szóval szerintem ez egy nagyon klassz név.
2021. dec. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám, mert nekem nem tetszik. A családunkban viszont van egy 3 év körüli Félix. Kicsit fura volt, mikor meghallottam, hogy ezt a nevet választották, de magánügy. Ha nekik tetszik, akkor miért ne? A családnévhez passzol, és az azért fontos.
2021. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
72%
A Soma is tök jó név. Kezdelek nem érteni. :)
2021. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!