Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányom dédipapájának Félix...

Lányom dédipapájának Félix volt a keresztneve. Születendő kisfiának ezt a nevet szeretné. Manapság megállja a helyét szerintetek?

Figyelt kérdés
Latin eredetű, jelentése boldog, szerencsés. Mit szólnátok hozzá? Én első hallásra nagyon meglepődtem. Nem szeretne tucatnevet, de nem is ismerek mostanában senkit, akit Félixnek hívnak. DE, ami furcsa, hogy kb. fél nap elteltével egészen megbarátkoztam ezzel a keresztnévvel. Ti hogy reagálnátok rá?

2021. dec. 18. 18:19
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! 30.-as: A lényeg, hogy a Somával is ugyanígy voltam, mint most a Félix-szel. De leírtam azt is, hogy a nagyobbik unokámat már el sem tudnám képzelni más keresztnévvel. Tiszta Somikás.

Ha kell, belinkelem az akkori kérdésem, Soma mama gésától elkezdve minden volt, csak jó nem.


Örülök, hogy a többség válaszolónak tetszik ez a keresztnév. Utólag bevallom, nem is tudtam, hogy van ilyen márkájú

macskatáp, most hallok róla először. Nyilván, mert nincs macskám.

2021. dec. 19. 13:43
 32/34 A kérdező kommentje:

27. Szegényke még meg sem született, de már elképzelem, hogy Dr. .... Félix idegsebész, vagy ... és társa ügyvédi iroda. Szerintem is működik, van egyfajta tekintélye.


Viszont pici korában lehet, hogy csúfolják majd. Tucatnevet nem akarnak.

Aki írta az osztrák nevet, most nem látom hányas vagy: Pont ott dolgozik a lányom vezető-helyettes beosztásban, a férje itthon. Egyetemet végzett. Ezt csak azért írom, hogy intelligensek, tanult emberek mindketten.

2021. dec. 19. 13:55
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, én nem adnám, de amúgy nem kirívó.
2021. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Gyönyörű <3
2023. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!