Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta megszületett a gyerek,...

Amióta megszületett a gyerek, azóta egy házisárkány vagyok. Elhidegültünk a férjemmel egymástól, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Kivagyok az állandó fáradságtól, hogy sosincs semmi segítségem. A férjem foglalkozik a gyerekkel, de akkor én nem pihenek, hanem pakolok, rendet rakok, takarítok.

A legkisebb dologért csattanok. A nagyokért meg robbanok. Múltkor is kitakarítottam az egész házat, leportalanítottam, felpórszívóztam, felmostam, kimostam 2 adag ruhát, kiteregettem, a régieket behajtogattam a szekrénybe. Erre mit csinál? Végig trappol földes cipővel a folyosón. És lehet írni, hogy "kisbaba mellett sose lehet rend, engedd el a takarítást", oké, én elengedtem sok mindent, de nem lehet a végtelenségig nem takarítani, és egy kúszó-mászó gyerek ne egy koszos szőnyegen másszon már. És akkor még én reagálom túl...

Már nem is kívánom a szexet, fáradt vagyok és nem érzem magam nőnek. Plusz olyan bűntudatom van, amikor kiabálok, meg veszekszünk. Úgy érzem magam, hogy ő nem érti meg, hogy én 11 hónapja nem aludtam egybe 5 órát, csak a gyerek van, be vagyok ide zárva és nekem is rossz nyílván, hogy amikor először jön egy ember, akihez szólhatok, azzal kiabálok. Sokszor mártírkodok, ez tény. De nem tudok nem mártírkodni. Egyszerűen nincsen egy nyugodt napom, ahol legalább pár órát pihenhetnék.


2021. dec. 23. 16:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Nálam ugyanez 16 hónapja. Tanácsom nincs,de ne erezd magad egyedül.
2021. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
37%

"Végig trappol földes cipővel a folyosón."


A férjed vagy a gyereked?

Ha a férjed, akkor jogos, hogy mérges lettél rá.

Ha a gyereked, akkor miért nem az az első, hogy a cipőt leveszed róla, ha hazaértetek?

Kettesben időnként el kéne mennetek pár órára a férjeddel. Megoldható a gyerekvigyázás?

2021. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nyilván a férjem, a gyerekem még nem is tud járni.

Írtam, hogy nincs segítség.

2021. dec. 23. 16:17
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Totál igazad van. Nekem is elkezdte a férjem ezt, hála istennek megtudtok beszélni és most ő több házimunkát végez mint én. A férjed mit csinál otthon? Nekünk az vált be, hogy elmagyaráztam mik azok a dolgok amiket meg kell csinálni, írtam listát és így kiosztjuk a feladatokat. Vettünk egy robotporszívót is, mert képtelen voltam időt szakítani a porszívózásra. Az én gyerekem olyan, hogy nincs el magában ha a fejem tetejére állok akkor sem. Nem tudom a megoldást nekünk a nyugodt beszélgetés sokat segített, de nem tudom milyen habitusú a férjed.
2021. dec. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nincs kisgyerekem, csak felnőtt, de ha a verejtékesen kitakarított lakásba valaki betrappol sárosan, hát már ordítok is, hogy “mindjárt hozom a baltát, és akkora vérengzést rendezek, mint ide Lacháza”. :)
2021. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%

Megértem 5-öst. :-)

És nem értem, hogy ezek a dolgok miért nem lettek megbeszélve még akkor, amikor kettesben éltetek.

2021. dec. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
15%

Ilyenkor derül ki, hogy nem mindenkinek való a gyerek...

Nekem sincs segítsegem. Van egy 2 éves dackorszakos fiam és egy 3 hónapis lányom.

Mégsem akarok idegösszeroppanást kapni. Ja és a dolgomat is el tudom végezni.


Ha egy 11 hónapos mellett neked ez nem sikerül, az már régen rossz. Egy ekkora gyerek mellett már öröm az élet...

2021. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%

Fuh, hàt èn sem mennèk olyan pasinak a közelèbe, aki ennyire semmibe veszi az erőfeszìtèsem. Gyerek mellett takarìtasz, ő meg összemocskolja...

Nagyon össze kène kapnia magàt. ..

2021. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális, ahogy érzel. Takarítónőt nem tudtok igénybe venni? Van idő, amit magadra tudsz szánni, heti legalább pár óra? És nem arra gondolok, hogy nyugiban hajat moss, mert az alap, hanem a minőségi pihenésre.
2021. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
7. Köszi, hogy ideböfögted, hogy de csodálatos anyuci vagy és házitündér, akinek meg problémája van és segítséget kér minek szült. Remélem te nem magadfajtával találkozol ha el leszel keseredve :)
2021. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!