Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én lennék házisárkány, vagy...

Én lennék házisárkány, vagy teljesen normális, hogy egy APA szinte minden este eljárkál otthonról?

Figyelt kérdés
Van 2 gyerekünk, 3 és egy fél éves. Terveztük,akartuk őket. Sosem akartam korlátozni semmiben a párom,de úgy érzem,hogy kezd elegem lenni. Hetente 3x este fél6-kor elmegy edzésre,8 körül ér haza. Sokszor még edzés után képes elmenni a haverjaihoz,vagy bármilyen ürüggyel valahova. Ha nem hétfő-szerda-péntek van,azaz edzés,akkor van más,de szinte kivétel nélkül minden nap megy valahova. Hétvégén is. Ma is elment fél9-kor,hogy elviszi a kocsit egy körre és még nem ért haza. Nekem természetesen nem jár ugyanez,mert ha havi egyszer kozmetikushoz megyek,akkor is sürget,hogy siessek nagyon. Amikor családostól megyünk,akkor is igyekszik mihamarabb "lezavarni" a programot... Tényleg olyan nagy kérés,nagy dolog,hogy legyen itthon is esténként és foglalkozzon velünk/velem is?! Velem van a baj,hogy ezt várnám?
2015. ápr. 18. 23:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem az a baj, hogy ezt várod,, az a baj, hogy ez nem természetes neki... változni meg nyilván nem fog csak mert kéred, nyilván ilyen ember :( sajnálom
2015. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Ajjaj! Szerintem egyáltalán nem normális. A párod apaként és férjként (ha hivatalosan nem is az) is nagyon gyengén teljesít. Az ilyen embernek nem lett volna szabad családot alapítania. Próbáld menteni a dolgot (beszélgetés, finom vacsi, csinos hálóing), de rosszat sejtek...
2015. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez így szerintem sem normális. Ha már egész nap nem látja a gyerekeket, legalább este próbálhatna időt szakítani rájuk, na meg rád is. Úgy meg pláne nem normális, hogy közben meg ő téged sürget, ha elmész valahová.

Szerintem beszéljétek ezt meg, de valahogy úgy kéne, hogy ne menjen át vádaskodásba a dolog. Nehéz menet lesz.

2015. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos én is érzem,hogy valami nem oké. Ha velünk van is csak idegeskedik,türelmetlenkedik. Csak az a baj,hogy bármikor ez szóbajön,elbagatelizálja a dolgot. Utána 1-2 napig "jó" minden,aztán kezdődik előről. Úgy érzem,hogy csak én vágyom rá,ő rám/ránk nem. Már azt is mondtam neki,hogy utazzon el,menjen el pár napra,mert nem bírom az állandó feszültséget,amit okoz. A gyerek is látja,érzi,hallja,mondja nekem,hogy apa buta. Én meg mentegetem,hogy nem buta,csak szomorú és fáradt... Nem akarom,hogy ebben nőjenek fel a kicsik,sokszor inkább nem szólok,hogy ne legyen vita belőle.
2015. ápr. 18. 23:47
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

na de 3,5 óra alatt hány km-es kört ment/megy? :O

nem lehet, hogy van valakije? nekem furi az, hogy sürget és "cél nélkül" megy el éjszakázni. enyém is sokat lóg itthonról, de legalább a haverjaival, nem csak úgy, el, a semmibe :(

2015. ápr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Ez azért már túlzás. Én párom is eljárkál esténként de nem napi szinten. Valamikor csak 1-2 órára megy át valamelyik haverjához beszélgetni, vagy szerelni. Hétvégén is 2-3 hetente elmegy bulizni de akkor is legkésőbb éjfélkor már itthon szokott lenni, és hozzáteszem nem totál részegen állít be, csak picivel van jobb kedve és amint lefekszik jól alszik.

Persze én páromnak is volt olyan időszaka amikor még terhes voltam meg terhességem előtt hogy majdnem minden este elment valamerre, de akkor engem is elvitt egyik barátnőmhöz ha kértem hogy vigyen el. Azzal nem volt semmi gond. Én alig jártam el bulizni, de mindig engedte, mi sosem bulizunk együtt csak akkor ha közös baráti összejövetelt tartunk nálunk. De amióta nekünk is gyerekünk van a párom lehiggadt, neki eleinte nehéz volt az hogy este ne menjen el csavarogni, mert ő gyerek kora óta minden áldott nap elment otthonról így késő délután akár csak simán sétálni akár a barátaival, de mindig elment, ő csak akkor ült otthon ha beteg volt.

Nehéz volt leszoktatni erről hogy legyen velünk is otthon neki leginkább ez volt nehezén, de amióta megvan a kislányunk azóta észben tartja ezt, de legalább ha nagyon mehetnéke van akkor viszi magával a kislányt vagy csak simán sétálni vagy a haverjához, de szerencsére sosem volt gond ebből, nagyon jó apa, a haverjai is megbízhatóak, a párom is csak olyan helyre viszi ahol normális környezetben van. A kislányunk már elmúlt 2 éves és imád a párom legjobb haverjáékhoz menni, ott ugye a párom haverjának a barátnője is sokszor játszik vele, meg szereti nézni az akváriumot a halakkal együtt, sokszor megyek velük én is, de van amikor mondja hogy inkább pihenjek, és akkor nekem is van szabad 2-3 órám legalább. :)

2015. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

Érdekes, hogy többen írjátok, hogy eljárkálnak a férjek otthonról esténként, meg hétvégén bulizni...hát, én ezt egyáltalán nem találom természetesnek. Családot ketten alapítottunk, kettőnknek vannak kötelességeink a gyermekek körül. Az én férjem alig várja munka után, hogy hazajöhessen hozzánk. Alig, hogy hazaér, már rohan is a gyerekekhez, fogócskáznak-bújócskáznak, csak a kacagásukat hallom a lakás valamelyik pontjáról. Mi majdnem minden délután csinálunk valami közös programot is, miután Ő hazaér. Nekem ez a természetes, minden szabadidejét velünk tölti. Egyszerűen így érzi jól magát. A barátaink szintén gyermekesek, tehát közös program a baráti összejövetel.

Kérdező! Szerintem a férjednek van valakije, vagy ha nem, hát nagyon önző módon nem veletek akar kikapcsolódni. Az ilyen embernek nem való a család, tönkreteszi a gyermekei gyerekkorát. Nagyom sajnálom a gyermekeidet. Szerintem lépned kell! Beszélj vele nyíltan!

2015. ápr. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Érdekes! Mi fiatal szülők vagyunk (én 25, apa 28), de nem igazán lépünk le otthonról külön-külön. Hozzánk szoktak jönni barátok, amíg a gyermekünk ébren van addig együtt játszunk vele/vagy épp felváltva, aztán fürdetés/altatás és jöhet a felnőttesebb téma! :) Hétvégén mindig együtt megyünk valamerre (van hogy a barátokkal, van hogy csak mi 3-an), sokat kirándulunk, és a legtöbb program spontán. Hétköznap apa sokat dolgozik, de amint hazaér vagy a fürdetést, vagy az altatást veszi át (én félidős terhes vagyok a tesóval, és még a nagy is pici)! A férfiak szoktak sörözni, de ahhoz nem mennek kocsmába pedig Pesten élünk, tehát lenne választék a szórakozóhelyek közül! Azt hiszem kijelenthetem hogy szerencsés vagyok, mert amit kérdező leírtál én azt egy hónapig nem bírnám! :( Ráadásul két picivel! Együtt vállaltátok a gyerekeket, és apuka hozzáállása borzalmas! Sajnos a mai világban sokaknak "muszájból" nem a család, hanem a munka van az első helyen...mert fontos megteremteni mindent a gyerekeknek! De hogy a második helyen ne a család szerepeljen, az nálunk elképzelhetetlen!

Nagyon sok kitartást kívánok és azt, hogy próbáljátok megbeszélni a dolgokat!

2015. ápr. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem akarlak kerdezo elkeseriteni, de ez az egesz nagyon ugy hangzik h van vkije. Nem normalis amit csinal. Elviszi a kocsit egy korre??? Minek?? Orakra? Minden mondvs csinalt uruggyel lelep otthonrol. Veled mint novel gondolom egyaltalan nem foglalkozik. Vajon miért? Erdemes lenne egyszer kilesned megis mit csinal, hova megy. Nalunk ez nem divat. Nem mondtuk h nem mehetsz, ha en akarnek, semmi akadalya nincs elvan o a gyerekkel, ha o menne menjen. De azok a ritka ilyen.edtek ha elmegyunk vmerre anyueknal van a gyerek mi meg megyunk.

Kerdezo tenyleg nem askalodasbol de inkabb kezdj azzal megbaratkozni h felrelep. :-/

2015. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon sajnálom :( Nekem ez annyira furcsa, hogy a férjek eljárkálnak esténként!! Nekünk 2 gyermekünk van, egy 6 éves, és egy 6 hónapos, de az én férjem hazajön a unkából, csak a gyerekekkel foglakozik, ez így természetes. Még ha köztetek nem működik a dolog, a gyerekekkel akkor is foglalkoznia kell.
2015. ápr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!