Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családosként, mennyiből éltek...

Családosként, mennyiből éltek meg havonta, mennyi lenne az ideális havi összebevétel szerintetek (1,2,3,4 gyerekkel)?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 17:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%

Budapest.

Sima irodai, ügyintézői melóra kapok 360-at, pusztán angol nyelvtudás kellett hozzá meg középfokú végzettség. Munka nem túl megterhelő, felelősség nem sok. Kényelmes. Igaz van diplomám is, de ehhez nem kellett, anélkül is ennyit kapnék. Nem túl sok, de a munkához képest arányos. Nem vágyok karrierre alkalmazotti jogviszonyban.

Férjem informatikus, ő azért keres jobban, bár ahhoz képest alulfizetett, mert "csak" nettó 700 körül kap. Pedig eléggé jól képzett, csak sóher a cég ahol dolgozik.

2021. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%

Össz bevétel 700-800 között (túlóra, stb függvényében)

3 gyerekünk van.

Jó színvonalon élünk, de az utóbbi évben észrevehetően nem tudunk annyit félretenni, mint azelőtt.

Lakáshitelünk már nincs (kertes ház) , 2 (10éven aluli) autó, abból az egyik még hiteles.

Folyamatosan szépítjük/építjük a házat. Apránként haladunk.

Ami számomra ideális lenne (hogy ne 2 havonta tudjunk építőanyagot venni, vagy beáldozni valamit ha egy nagyobb háztartási gépet ha a másik tönkremegy) az kB 8-900 eFt lenne

2021. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%

440-450 a havi bevételünk, 1 kisgyerekünk van. A házunkon még van hitel, illetve egy öreg autót tartunk fenn.

Félre tenni nem igazán tudunk, így nem is valószínű hogy lesz második gyerkőcünk (pedig szerettünk volna).

2021. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
39%
Az havi átlagfizunk összesen kb 700ezer. 2 gyerekünk van, saját lakás, 2 autó, hitel nincs. A kicsi 2 hónapos, 2 éves korában megyek vissza dolgozni, akkor ob havi 200ezerrel több lesz a fizum. Jól megvagyunk ennyivel, rakunk félre a gyerekeknek és magunknak is, mert kb 4 év múlva kertes házat szeretnénk venni.
2021. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk 1-1,3 a bevételünk kb.

Férjem irodavezető Pest mellett, elég nagy felelősséggel, nettó 700-750 a fizuja. Nekem nettó 200 6 órában, de van egy vállalkozásom, ami 50-350 között hoz havonta még. Ezenkívül a gyerekekre jutó összegek, de a családi adókedvezményt nem kérjük havonta, csak évi egyszer visszaigényeljük.

2021. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
58%
Mi havi nettó 1M-ból élünk. A férjem vezető beosztásban van én pedig kontroller vagyok egy állami cégnél. Van 2 gyerekünk. 1 házunk, 2 lakásunk, 2 autónk. Ebből a pénzből bőven félre tudunk tenni.
2021. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%
800k/hó. 1 gyermekünk van, 3 hónapos. Márciustól már csak GYED-et kapok, onnantól jelentősen csökkenni fog a bevételünk. Nem feltétlenül lenne gond, mert vannak megtakarításaink… De céljaink is, úgyhogy 1 éves korában megyek vissza dolgozni.
2021. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
50%

750-800/hónap.

1 gyerekünk van nem is lesz több. Lakáshitel van(120 ezer)Saját autó megtakarítás is. Kényelmesen élünk, mindenre jut amit szeretnénk de nem költekezünk ésszerűtlenül. Hónap végén marad 80-100 ezer körül ezt félretesszük. Évente egy külföldi nyaralás és két wellness hosszú hétvége belföldön is belefér.

Nem vágyunk többre.

2021. dec. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nem gondoltam, hogy ilyen sok hozzászólás érkezik, ilyen rövid idő alatt.

A lepontozást nem értem én sem! (jómagam mindenkinek felfelé pontoztam)

Mi két gyerekkel és ápolásra szoruló, ágyhoz kötött 89 éves nagypapával kb. 400-600 e bevételből élünk a fővárosban. (kisvállalkozói változó bevétel + nyugdíj + egy 46 nm-es lakás kiadása)

Nem panaszkodunk, de jómódúnak sem tartjuk magunkat. Nincs káros szenvedélyünk, így alkoholra, cigire nem költünk. Nem járunk külföldre (én Bécsnél messzebb még nem jutottam soha), nyaralni 2-3 évente jutunk el a Balatonra. Kedvező árú apermanházba, ugyanoda szoktunk menni, majd onnan kirándulva több helyet bejártunk már. Tehát, próbáljuk beosztani a pénzünket, de megtakarítás nemigen van, ha mégis, hamar elmegy, mert mindig közbejön valami extra kiadás. Most pl. két redőny ment tönkre, és elromlott a mosógépük. Vettünk egy olcsó használtat és kitakarékoskodjuk az új, jobb gép árát pár hónap alatt. Ja és csőtörésünk is volt dec. 21-én. :(


Azt mi is tapasztaltjuk, nagy a különbség a Budapesti és a vidéki (kisvárosi, falusi) összegek között. De úgy látom, amennyiben nagyobb összegekről beszélnek a fővárosban, annyival többe is kerül itt az élet. Nővérem családja és más ismerősök fele vagy akár harmad annyiból élnek, mint mi, de hónap végén, ők is, mi is kb. nullára jövünk ki.

Nem is értem, amikor megyünk látogatóba, miért éreztetik ők vagy szomszédaik, hogy megjöttek a rongyrázó, gazdag pestiek. :-o Hiszen, teljesen átlagosak vagyunk. Nekünk van egy 7 éves SUV autónk, amire nagyon vigyázunk. (szerviz szerint, mintha új lenne) Miközben nővérem egyik szomszédjának 4 autója, tucatnyi minőségi új mezőgazdasági gépe van. Ezek együtt dupláját érik, mint a mi összes vagyonunk!

(Én tősgyökeres fővárosi vagyok, talán ezért nem értem, mi a gondjuk)

2021. dec. 28. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!