Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az ideális...

Mennyi lenne az ideális korkülönbség hosszú távon?

Figyelt kérdés
Nekem mondjuk a 2 év az alsó határ, és még úgy is nehéz, mert még a nagy is elég kicsi és sok figyelmet igényel. Szóval inkább 3 év. Akkor pl pont megszakítás nélkül lehetnék otthon. A 4 év is ideális lenne, de akkor ugyan abban az évben lenne ballagásuk gimiből és felsőből, plusz érettségi, záróvizsga, felvételik, stb, ez így túl sok lenne egy évre, sőt igazából fél évre. Tudom, mert köztem és a nővérem közt is pont ennyi van. A kapcsolatunk szempontjából nagyon ideális, de a szüleinknek nagyon sok stresszt okozott az az időszak. Meg persze nekünk is. Az 5 év ilyen szempontból jobb, talán még a kapcsolatuk is lehet jó, de a 6 év már nem túl sok? Unokatesómék között kb ennyi van, és nekik felnőtt korukra se lett még jó viszonyuk. Szerintetek?
2021. febr. 28. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem túlgondolod ezt a dolgot... Mit számít, hogy ugyanabban az évben van ballagás? Köztünk is 4 év van tesómmal, de mi pl 12 osztályosba jártunk, nem volt ballagás, csak érettséginél.
2021. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Nincs ideális korkülönbség. Minden embernél más.
2021. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
2009-ben, 2016-ban és 2018-ban szültem... Nem agyaltam ezen.
2021. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Derjaderja ***** válasza:
14%

Szerintem a 3 év. Nekünk szűk 2 év, mert így tudtuk megoldani (életkor, munka, egyéb okok), és pont belecsúszott a pici a dackorszakba és az újraközeledésbe. Nagyon oda kell figyelni, hogy ne sérüljön a nagy. A 3 év esetén már óvis a nagy és talán könnyebb úgy saját anyaidőt adni nekik es kiteljesíteni, boldogítani mindkettőt.

De azért a 2 év is viselhető, szerintem jobb mint a több (4 felett).

2021. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez mindenkinek más, nekem 8 év van a 2 gyerek között, nekünk így tökéletes.
2021. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2 testvérem van, köztük 2 év van, köztünk meg 8-10.


Ők ketten nem jönnek ki jól, velem jól kijön az amelyik 8 évvel idősebb, minden nap beszélünk, a másikkal évek óta nem.


Nem az számít hogy mikor születnek hanem hogy milyen a személyiségük.


Barátnőm és tesója között 4 év van, te azt problémásnak tartottad, ők legjobb barátnők.

2021. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Gyerekeknek minél kisebb a különbség annál jobb. Kérdés csak hogy te mit bírsz. De mivel az a kérdésed hogy hosszú távon mi a jó, mindenképp a minél kisebb. Nálunk 21 hónap van köztük.
2021. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Két tesóm között alig másfél év van, nekem, aki 8-9 évvel fiatalabb náluk mégis jobb mindkettővel a kapcsolatom most, mint nekik egymással (már felnőttünk). Gyerekkorukban (meg még most is...) folyamatosan szívták egymás vérét, én viszont technikailag egyedül nőttem fel, mert az általános iskolám közepén már egyik sem lakott otthon, csak 2 hetente jártak haza egyetemről. Szóval ezt nem lehet életkor alapján megmondani, személyiségtől függ.
2021. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem igaz, hogy minél kisebb annál jobb. Egyénileg változó. Kinek, mi. De számtalan ellenpéldát tudnék hozni kis korkülönbséges ismerősök közül, ahol egyáltalán nem igaz, a “minél kevesebb, annál jobb”.

Köztem és tesóm között pl 8 év van és milliószor jobb a viszonyunk, mint annak a barátnőmnek, akivel a húga között 2,5 év van.

2021. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

A későbbi viszony a testvérek között nem (csak) korkülönbség függvénye. A bátyáim 10 illetve 12 évvel idősebbek nálam, tökéletes a viszonyunk, és mindig is az volt. Nyilván amikor kicsi voltam, ők meg már kamaszok/tinik, sokszor az agyukra mentem, de ettől mindig imádtak és én is őket. Felnőttként is bármikor számíthatunk egymásra.

De persze biztos van példa rossz viszonyra is nagy korkülönbségnél. És ugyanígy van jó és rossz viszony kicsinél is.

Úgy csináljátok, ahogy nektek ideális.

Az én gyerekeim közt 4 év van. Nekünk így volt jó. A fiam már "nagy", 5 éves lesz nyáron, sok mindent meg tud önállóan csinálni. Nem kell már pelenkázni, öltöztetni-vetkőztetni, kanállal etetni, nem kel éjjel, vagy ha igen, akkor is pisil és/vagy iszik, majd szépen visszafekszik egyedül. Ha baja van, el tudja mondani, nem úgy kell kitalálnom. Ilyesmik. A húgát imádja, puszilgatja, félti, vigyáz rá, hülyéskedik neki, nevetteti...anélkül, hogy mi bármire is kérnénk ezek közül. Egyelőre nagyon jó bátyó, remélem, később is jó testvérek lesznek.

Biztos megvan az előnye az 1-2 év korkülönbségnek is hosszú távon, de én tudom magamról, hogy nem vagyok egy ősanya típus, és valószínűleg elmebajt kaptam volna egy pár hetes meg egy ~másfél éves mellett. Már amikor a fiam megszületett, mondtam a férjemnek, hogy 3 éves kora előtt nem lesz kistesó, az volt az "alsó határ".

2021. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!