Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik bejelenteni, hogy babát...

Illik bejelenteni, hogy babát szeretnénk?

Figyelt kérdés
Anyósoméknál lakunk, és elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. De én ezt nem szeretném a kedves mama előtt megszellőztetni, mert nem vagyunk valami fényes viszonyban, és amúgy sem hiszem, hogy örülne neki. Legalább is lenne kifogása ellene. Baj, ha már akkor szólunk, amikor már várandós vagyok? Egyébként az nem lenne baj, hogy itt lakunk, mert be vannak sz...va, hogy mi innen egyszer elmegyünk, és akkor mi lesz velük. De igaz ez nem jelenti azt, hogy neki mindig mindenről tudni kell.?
2007. dec. 29. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia....szerintem ez kettotokre vonatkozik es semmi ertelme bejelenteni a babaprojektete...amugy is van akinel hosszabb idobe telik a teherbeeses( tiszta szivembol kivanom, hogy max.1 honap alatt osszejojjon).Az anyosok sokszor abban a tevhitben vannak, hogy mindenrol tudniuk kell...hat ez nincs igy....ti egy kulon csalad vagytok mar a kedves ferjeddel..kozosen hoztok donteseket es ha tetszik ha nem tetszik a szuloknek el kell fogadniuk.En is ugyanebben a helyzetben vagyok...nincs gond anyossal de nehogy mar mindent tudassak vele. Most babat varok...13 hetben vagyok..allitolag nagyon varja mar de az se erdekelne ha forditva lenne.Donts a ferjeddel es ha osszejon a baba akkor majd szoltok..amugy is mindegy mit gondol az egeszrol mert ti szeretnetek babat..es ha azt akarjatok akkor meg kell valositani minden aron...nem tenne jot neked ha esetleg kijelentene, hogy most nem az alkalmas pillanat aztan te ragodsz rajra.

Vagj bele!

Sok sikert!!!

2007. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az, hogy ez teljes mértékben a ti dolgotok. Egy pici gondolata, várása és összehozatala bensőséges kell, hogy legyen, ne egy stresszes gyerekcsinálás legyen, ahol mindenki azt kérdezi, hogy mire vártok, mi lesz már, mikor jön a baba. Nyugalomban, szeretetben hamarabb összejön majd, illetve a szülőknek nem feltétlen kll tudni mindenről, ami veletek kapcsolatos. Az én anyósom szeretne már unokát, a lánya most terhes, teljesen el van alélva, tőlünk meg meg se kérdezi, hogy nálunk mikor lesz, illetve az a véleménye,hogy nekünk még dolgoznunk kell. Fenntartásokkal kezeli ezt a dolgot, így nem is szólunk senkinek, hogy tervben van a pici. Babonás is vagyok, nem jó előre elkiabálni a dolgokat, az első 3 hónap úgy is elég rizikós, nem kell semmi felesleges para. Készüljetek ketten a picire, szeressétek egymást, teremtsetek nyugodt környezetet, ahová a baba megérkezhet, és ha minden rendben van, megfogant a baba, egészséges, túl vagy az első heteken, már lehet szólni, hidd el, örülni fog, illetve nem az ő véleményük a legfontosabb, hanem a tiéd és a párodé. Mi még csak a 3 hó türelmi időnél tartunk, de amíg lehet, nem szólunk senkinek, hagy legyen az elején csak a kettőnk boldogsága a szerelmünk gyümölcse, majd lesz elég idejük örülni a rokonoknak is. NEM kell tudnia mindenről, bár ti együtt éltek, mi külön vagyunk, így könnyebb a dolgunk, csak azt tudják, amit az orrukra kötünk.
2007. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég, ha bejelentitek a jóhírt. :)

Sok boldogságot!

2011. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!