Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki miért döntött úgy, hogy...

Ki miért döntött úgy, hogy csak 1 gyermeket vállal? Nem bántátok meg?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy maximum egy gyereket fogunk vállalni. Egyrészt a férjem kora miatt, másrészt a házunk is úgy lett tervezve, nem szeretnék sokat kimaradni a munkából stb. Viszont kíváncsi voltam, hogy más családok miért döntöttek így és nem rossz a gyereknek, hogy nincs testvére? Mi nagy családokból jövünk, egyáltalán nincs egyke gyerek a környezetünkben.

2022. jan. 10. 11:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Még csak 2 éves a lányom, tehát hosszú távú következményekről nem tudok nyilatkozni.

Nekünk azért marad egy, mert:

1. tökéletes méretű a ház hármunknak, és annyi energiát és időt és pénzt beleöltünk, hogy költözni biztos nem fogunk.

2. Ahogy nő a lányom, nekem úgy van egyre kevesebb türelmem, persze imádom, de nem tudnám ezt még egyszer végigcsinálni, főleg nehezítve, hogy ketten legyenek.

3. Úgy érezzük, hogy teljes a családunk. Nem tudnánk más gyereket ennyire szeretni, és nem is vágyom rá egyáltalán.

4. Alig várom, hogy visszamenjek dolgozni :D

2022. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sem 100000% hiszen még csak terhes vagyok az elsővel de mivel 39 éves vagyok és nem ia viselem túl jól a terhesseget, nem számolok második gyerekkel, a korom miatt elsősorban, hisz azért bem egyből lenne az új teherbeeses, akkor meg már elmulnek 40,akár 41 is, szóval ezért valószínűleg 1 gyerkőc lesz😊
2022. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Megbanni? Azt bannam meg, ha tobb lenne. Szinte kivaltsagosnak erzem magam,hogy egy van. A gyerek imad egyke lenni, a viszonyunk olyan, amirol en almodni sem mertem a gyerekkoromban az en szuleimmel. Az apja is rajong erte, a nagyszulok is. Van egy szep nagy szobaja, uj ruhakat hord, nyaron belefer egy jobb kulfoldi nyaralas. Az ismeroseim kozul akinek 2-3 van, egyfolytaban sirankozik, a karanten idoszakokban meg beleroppan idegileg. Nem mondom, hogy minden konfliktus elkerul, ha csak 1 gyereked van, meg persze elkenyeztetni is konnyebb...de ugy osszessegeben sokkal konnyebb es nyugodtabb az elet. Szerencsere a ferjem is mindig egy gyereket akart es en is, nem volt vita koztunk.
2022. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Bármit megadnék ha lehetne tesója a fiamnak.de sajnos már nem lehet.
2022. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen minden téren primitív országba 1 is sok
2022. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk sem lehet kistesó. Én sajnálom, mert nagyon szociális, szereti a többi gyereket, nem is kifejezetten irigy, de nagyon energikus. Rokongyerekekkel imád lenni. Neki szerintem jó lenne, jó tesó lenne, kezdi lassan kérdezgetni is, hogy ő miért van csak egyedül, amikor a többi gyereknek meg van tesó. Lelkileg ez nekem nyilván nem a legjobb, de sajnos így alakult. Persze, nyilván kiszámíthatóbb és nyugodtabb az életünk, több idő jut rá és csak rá, de ez neki nem pótolja a társaságot és azt a kapcsolatot, neki nincs kivel játszani addig, amig mi el vagyunk foglalva a napi teendőkkel, akkor unatkozik, magányos.
2022. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Nekem egy lányom van 8 éves, nagyon fiút szerettem volna, és mostanában egyre többször gondolok arra, hogy milyen szívesen szülnék egy kisfiút, persze erre nincs garancia :), 40 éves vagyok nem hiszem, hogy lesz már több gyerekem, a férjem is az 50hez közelít, így Ö se szeretne már.
2022. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

Férjem rokonai 2 gyereket akartak, aztán az első után rájöttek, hogy nem nekik való. Nem maga a gyerek, hanem a vele járó fáradozás, a sok kötöttség és nehézség. Szeretik a lányukat, de nem akarnak még egyszer átesni a terhességi és kisgyermekes időszakon. Az meg csak jó, hogy ezt reálisan belátták.

Persze most jön onnan a presszió, hogy majd a mi születendő gyerekünk lesz az övék "testvérkéje", és együtt kell felnőniük meg stb, de szerencsére nem vagyunk szomszédok, úgyhogy ez talán nem fenyeget (totál más értékrendet, nevelési stílust stb képviselnek, amivel mi nem azonosulunk, és hajlamosak beleszólni mindenbe, úgyhogy kihagyjuk ezt a lehetőséget, csak egészséges mennyiségben lesznek együtt).

2022. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

1éves a lányom, tehát még bármi változhat

De jelenleg úgy érzem, hogy nem tudnék másik gyereket így szeretni, nem tudnék így foglalkozni vele, nem tudnék ennyi mindent megadni neki

Mostanában eszembe jut a kistesó gondolata, de jönnek a prokontra érvek, és sajnos (vagy sem) ellene több minden van

Se a nagy, se a kis korkünlönbségbe nincs CSAK jó.

Most költözünk nyáron az álomlakásba, ami úgy tökéletes ahogy megcsináltuk...

Gyerektársaságba pedig így egykeként is van. Hisz vele egyedül egyszerűbb kimozdulni mint 2-3 gyereket cibálni magam után

2022. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%

3 éves a fiam. Egy részem szeretne még egy gyereket, de én úgy érzem ennyi a limitem.

Nagyon szeretem, igyekszem sokat foglalkozni vele. Extrém anyás, lehetetlen kisbaba volt és a mai napig visszamászna a méhembe ha tehetné, hogy teljesen egyek legyünk 😅

Imádom őt de úgy érzem, hogy nekem ez nem menne még egyszer.


29 évesen voltam terhes, mégis nagyon nehéz és komplikációkkal teli volt. A végén koraszültem. A fiam ugyan okos, egészséges, de azért vannak maradványai a történeteket. Pl sokkal többször és hosszabban beteg mint a kortársai.

Már mentálisan se érzem magam késznek egy másik terhességhez, mi van ha megtörténne ismét, és mondjuk nem végződne ilyen szerencsésen...

2022. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!