Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 14 éves fiam igazgatóit fog...

A 14 éves fiam igazgatóit fog kapni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy erős 6 osztályos gimibe jár. A legjobb barátjával már óvodába is jóban volt, sokszor van a fiú nálunk, és az én fiam is náluk, jóban van a két család.

A fiú eltörte direkt (ők azt mondják, hogy véletlen volt) a padot, a csavarokat meg eltették, ének órán azzal dobálták egymást. Majd a fiam a pad lábába beleöntötte az ásványvizet. Behívták őket az igazgatóiba, igazgatóit fognak kapni. Nekem is be kell mennem majd az iskolába.

Nem is értem, mert eddig semmi baj nem volt velük.


2022. jan. 14. 17:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%
Semmit.Nevelni kellett volna.
2022. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%

Nézd ez a legkisseb dolog hogy igazgatóit kap.

Egy köztulajdonban lévő tárgyat megrongált. Tudnia kell, hogy ez a felnőtt világban kifejezetten bűncselekménynek számít.


Nyílván nem gondolta át, és az is lehet, hogy nem egy rossz gyerek, de most lehetőséget kapott rá, hogy átgondolja.



Ez már csak személyes ötlet, de:

Én hogy érezze a helyzet az othoni tanuló/számítógép asztalát kicserélném az eltört paddal, hogy érrezze a kár mértékét, és egy hónap után adnám vissza a saját asztalát.

2022. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Bellatrix:3 ***** válasza:
46%
Dehogy lesznek bajok, hagyjuk már mindneki csinált hülyeséget. Én pl ki törtem suliba ablakot is meg az ajtót is ki vettük a helyéről, mégsem lettem szar alak ezt kell felfogni. Attól, hogy megvered éppen az ellenkezőjét éred el, mert nem elmagyarázod hol rontotta el, hanem a saját tehetetlenségedből esetleg megütöd azzal nem fogja érteni miért kapta ő is agresszív lesz másokkal mert otthon ezt látta.
2022. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem ettől lesz bűnőző. Semmit sem számít
2022. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
9%
Amúgy szerintem a kérdés kamu
2022. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
A beszélgetés már megtörtént, de valahogy nem érdekelte a dolog. Az egészet el se mondta volna, a fiú anyja írt rám, mert kapták az e-mailt, hogy mikorra kell bemenni. Elvettük tőle a ps5-öt, a kormányt, a pedált, a laptopot és a telefonját kicseréltük egy régi gombosra.
2022. jan. 14. 17:58
 17/31 anonim ***** válasza:
39%
meglep, hatosztályosba azért nem a neveletlen hülyéket szokták felvenni.
2022. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
79%

#17

Ez felesleges, olyan bűntetést kell adni amit össze tud kapcsolni a bűnével.

Egyébként ha nem változott sokat az oktatás, a laptop sokat segít a tanulásban.

2022. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
10%

El kell vele beszélgetni + ott helyben, tettenéréskor, vagy értesülés után egy-két pofont is kapott volna tőlem tiszta erőből, visszakézből,és full indulatbólelső indulatomban, ez tuti -DE, és ez nagyon fontos! - MOST, bár nem tudom, mennyivel vagyunk az eset után - UTÓLAG testi fenyítéket tőlem biztos NEM kapna, azzal ugyanis nem oldódik meg a probléma.


Viszont, hogy érezze, hogy - legalábbis a felnőtt világban - a dolgoknak ára, áruk van, ezért én valamennyit levonnék a zsebpénzéből (vagy ha vasszigort akarok, akkor most tőlem nem kapna zsebpénzt egy ideig), hanem inkább csomagolnék neki ennivalót, vagy befizetném az iskolai menzára, és ezzel slussz.

Ha azt is akarod vele éreztetni, hogy ez a kár, amit okozott, ez miféle és mennyi munkát jelent, akkor vagy bevonnám a javításba (ha meg tudod te magad javítani), vagy ha olyan a munkád (azaz, hogy fizikai, kétkezi munkás vagy), akkor (én, ha a te helyedben lennék) kötelezném a fiamat, hogy - persze úgy, hogy nem mondom meg előre, mennyi ideig - de mondjuk egy 4-5 napig legalább velem jöjjön dolgozni, segédmunkásként (vagy asszisztensként).


Ha ez nem megoldható (mert el tudom képzelni, hogy középvezetőként, vagy beosztottak nélküli alkalmazottként nem viheted be az irodára, de csúcsvezetőként sem túlságosan etikus), akkor meg az otthoni házimunka elvégzését bíznám rá. Ahhoz, hogy most pár napig felporszívózzon, kicsit rendet tartson büntiből, ahhoz nem kell sem agysebésznek lenni, sem atomfizikusnak.

2022. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
47%
Azért durva, mennyi agresszív ember van… A gyerek neveletlen suttyó szerintük, de a verekedés, pofozkodás rendben van. Fura egy felfogás, remélem bőszen támogatja mind az óvszergyárakat, mert így nem kéne szaporodni. 😅
2022. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!