Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 14 éves fiam igazgatóit fog...

A 14 éves fiam igazgatóit fog kapni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy erős 6 osztályos gimibe jár. A legjobb barátjával már óvodába is jóban volt, sokszor van a fiú nálunk, és az én fiam is náluk, jóban van a két család.

A fiú eltörte direkt (ők azt mondják, hogy véletlen volt) a padot, a csavarokat meg eltették, ének órán azzal dobálták egymást. Majd a fiam a pad lábába beleöntötte az ásványvizet. Behívták őket az igazgatóiba, igazgatóit fognak kapni. Nekem is be kell mennem majd az iskolába.

Nem is értem, mert eddig semmi baj nem volt velük.


2022. jan. 14. 17:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
37%
A fakanállal nemcsak főzni lehet
2022. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Derjaderja ***** válasza:
63%

Nálunk abból is rendes ember lett, akit a rendőrök vittek el osztàlykirándulásról.

Egészséges kamaszok kipróbálják a határokat. Az asvanyvízen én jót nevettem, de persze mert nem vagyok erintett.

Szerintem is beszélgessetek a rongálásról, vandalizmusról, és vhogy téritse meg a kárt.

Esetleg vhogy segítsen megszerelni a padot vagy csinàljatok otthon egyrt és vondd le a kárt a pénzeből vagy dolgozza le diákmunkaban.

2022. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%

"A beszélgetés már megtörtént, de valahogy nem érdekelte a dolog."


Ez itt a nagy baj, nem az igazgatói!

Én konkrétan elsüllyednék a szégyentől, ha a gyerekem akárhány éves korában ilyet tenne.

És látszik, fel sem fogja a gyerek, miért nem kéne ilyet csinálnia.

Rongálás, garázdaság a felnőtt világban bűncselekménynek számítanak. Ezt tudatosítsd benne.

2022. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Derjaderja ***** válasza:
77%

Szerintem biztos felfogta, ha egy erős iskolában eddig full jól funkcionált.

A gyerekek csinálnak fura dolgokat. Én az abszolút stréber jó gyerek voltam, tényleg semmi intő meg tanári rosszallás 12 évig.

Mégis 2 esetre emlékszem:

- egy másik jó tanuló, stréber barátnőmmel öngyújtóval egy vonalzót gyújtogatzunk irodalomórán. Az olvadt műanyag szag már elég ciki volt.

- volt egy rettentő cuki és balek német nèmettanárunk. Őt imádtam ugratni. Egyszer a nevében írtunk egy szerelmeslevelet a latintanárnőnek (és el is juttattuk).


Utóbbi morális "bűn" is, én sokkal szigorúbbra venném, mint a padot. Azért ez nem a világ vége. Mindennel is dobálóztunk mi is órán, most pont csavarral épp nem. A széttörés gázabb.

Ilyenkor egy ilyen flow állapotban van az ember. Másrészt esetleg hosszú jógyerekség önfegyelmét veti le boldogan.


Én keresnék okot. Lehet túl sok a követelmény. Lehet nincs flow lehetőség pl egy kötetlen sport. Vagy elég önállósag. És nem dimenzionálnám túl.

Nem vandàl meg akármi. Ez csak egy gyerekcsíny, ártalmatlanabb fajta. Amikor egymást gyötrik a gyerekek, meg kergetik öngyilkosságba, az ezerszer nagyobb gond. Es azt hányszor a szuper magatartású, felnőtteknek színlelők csinàlják...

2022. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
19%

Az én nagyobbik lányom 16 intőt szerzett egy tanév alatt a legkritikusabb évben.

Idén "csak" 4 van egyelőre.

Én hiába mondok neki bármit, hiába büntetem, semmit nem ér. Múltkor már sírva fakadt, hogy nem tud ráülni a szájára, hiába próbál jó lenni. Az exem temperamentumát örökölte és beszól a tanároknak sajnos, kivétel nélkül a nagy szája és a fejvágásai miatt kapja ezeket :/

12 éves most.

2022. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
35%

13as az egy dolog, hogy te nem tartod magad annak, de a többségi társadalom mit gondol rólad?


Lehet a környezeted annak tart csak nem mondják a szemedbe. Aki ilyen idióta kamaszként abból nem lesz normális ember bármennyire is annak próbál látszani. Én nagyot csalódnék a gyerekemben

2022. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
79%
A gyerekek csinálnak hülyeségeket, ez tök normális. Ahogy az is, hogy utána a szülő lebarmolja érte, megbunteti. De utána már felesleges ezen rugózni.
2022. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
15%
25ös és nem gondolkodtál egy javítóintézetben? Ahol meg is nevelik az idióta kölköd? A buksisimi nem sokat ér, tegyél addig valamit míg nem gyilok. Az ilyen elmebetegeknek az a vége.
2022. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
81%
26 ez egy akkora baromság... A kamaszok nagy része idiótán viselkedik, de felnőtt korára normális lesz. A legtöbb tinikori ismerősöm teljesen tisztességes felnőtt lett, azok is, akik kamaszként iszonyat kretén dolgokat csináltak. Van, akivel munkaügyben, 15 év kihagyás után sodort össze az élet, őt anno kirúgták gimiből, rengetegszer kiszökött otthonról, volt, hogy a rendőrök gyűjtötték be. Most egy teljesen normális szülő, jó munkája van, diplomás, a környezete kedveli, én is tök jó munkakapcsolatban vagyok vele, megbízható, pontos, korrekt. Ha jobban belegondolok, több ilyet is ismerek, hasonló paraméterekkel.
2022. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
16%
Az a felnőtt, aki hülyeségeket csinált gyerekkorában és felnőttként úgy gondolja, hogy ez nem probléma, az nem lett normális felnőtt. Az lenne normális, hogy felnőttként belátjuk, hogy akkor rossz döntéseket hoztunk és nem az, hogy letojjuk, mert ez belefér. Nem fér bele. Az pedig, hogy felnőttként nem bűnöző ez az ember, nem érdem, hanem alap kellene, hogy legyen. De hiszem, hogy aki rongált tinédzserként, és azt tapasztalja meg, hogy ez nem probléma, az felnőttként sem vigyáz úgy a környezetére és biztos, hogy rohadtul más az értékrendje, mint egy tisztességes embernek.
2022. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!