Gyed mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg a férjem Gyeden van a kislányunkkal. Kapott egy nagyon jó ajánlatot egy másik cégtől. Gyed mellett elmehet egy másik helyre dolgozni? Tehát nem oda ahonnan eljött. Ezt a mostani helyen be kell jelentenie?
2022. jan. 14. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam gyeden (nem tudom, hogy számít-e, én az anya vagyok a történetben), akkor én is dolgoztam fél évet és nem azon a helyen, ahonnan a gyedet kaptam. Előtte munkajogásszal is egyeztettem (illetve egy ismerőssel is), és nem volt akadálya. Azóta már lement 2 adóbevallási ciklus és még nem törte rám az ajtót a NAV.
2022. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem: nem kellett jeleznem a gyedet adó munkahelyemmel. Ezt is a munkajogász mondta.
2022. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Elolvassa szépen a munkaszerzodeset, amiben szerepelnie kell, ha élő munkaszerzodessel máshol is vallalna munkát.
2022. jan. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le utolsó. Köszönöm a választ neked is.

Sajnos úgy néz ki, nem lehetséges, hisz hasonló cég, mondhatni versenytársak, így engedélyt kellene kérnie, amit nyilván nem adnának meg.

2022. jan. 15. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Pont erre céloztam, dehqt ugye nem mindenkinek tetszik....
2022. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!