Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más is, aki bánja, hogy...

Van más is, aki bánja, hogy későn vágtak bele a gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés
20 éves voltam amikor összejöttünk, a férjem 23. Külföldön éltünk 6 évet, akkoriban eszünkbe se jutott a gyermekvállalás. Aztán mikor hazaköltöztünk elkezdtünk építkezni, probáltuk beindítani a vállalkozásunkat stb, így az idő elszaladt. Most 33/36 évesek vagyunk, egy éve probálkozunk, de sajnos nem sikerült eddig, bár legalább már tudjuk hol a hiba és tudunk jobban tenni érte. Viszont, ha már holnap terhes lennék is 34 lennék mire megszületik, a férjem 37. Elég sokat gondolok arra mennyire buták vagyunk, hisz már kb.4 éve se lett volna akadálya. Őszintén bánom, hogy akkoriban azt hittük van még időnk. Más is érzett így? Végül mikor megszületett a kicsi akkor is volt ezzel kapcsolatban negatív érzeted?
2022. jan. 20. 19:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk van 2 felnőtt. Én mindig hármat szerettem volna, de a körülmények csak 37 évesen lettek olyanok, hogy lehessem, közel 1 év alatt sikerült.

Sajnos így alakult, mert most rájöttem, hogy szeretnék még egyet ha fiatalabb lennék nem lenne kérdés a 4.

Valahol meg nagyon élvezem, hogy ő ilyen késői.

2022. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Van abban is valami, hogy nem baj, ha valaki nem 40 éves kora körül lesz újra "szabad", hisz mi tényleg úgy vágtunk bele, hogy előtte nagyon is éltünk. Az is nagyon igaz, hogy sokkal másabb/jobb a személyiségünk, mint akár 4 évvel ezelőtt volt.

Köszönöm mindenki válaszát, nagyon jókat írtatok!

2022. jan. 20. 22:20
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

En 33 evesen szultem es tobbszor eszembe jutott hogy de jol tettem. En jobban szenvedtem volna fiatalabb koromban ettol a kotottsegtol. Most mar lehiggadtam, van haz auto megfelelo anyagi hatter. Megtehettuk volna 10 evvel elobb is mert mar ismertem a ferjem de nem akartam. Szerintem nektek is volt okotok meg akkor is ha ez konkretan nem fogalmazodott meg bennetek. Semmi sem veletlen.


A baba meg jonni fog ezen ne idegeskedj :) manapsag 40 evesen is szulnek es egyaltalan nem ciki mar! Lehet hogy energiaban talan nem olyan mint fiatalon viszont ugy latom a 30+os anyukak turelmesebbek nyugisabbak. En is erzem hogy bizonyos helyzetekre hogy reagaltam volna 20 evesen.

2022. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Engem zavar is meg nem is.35 évesen szültem az első kislányom.Zavar mert a 2. Közel lesz a 40-hez, de nem zavar mert csak mostanra lett olyan állásom hogy nem féltem elmenni szülni, megvan az anyagi biztonság és lett munkatapasztalatom is tehát mikor dolgozni megyek nem üres önéletrajzos papírral teszem, ami később még jól jöhet.
2022. jan. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Én örülök hogy 2 fiamat fiatalon húszas éveimbe szültem több energiám volt fiatalos anyuka voltam míg lányomat 34 évesen szültem és már vele is másként csináltam dolgokat most .
2022. jan. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mi is 20 éves korunktol együtt vagyunk a férjemmel. De csak 30 évesen tudtunk gyereket vállalni, addigra lett saját házunk. Semmi nagy dolog: egy kicsi vidéki ház, amit még évekig ujitgattunk, mert tök nulláról indultunk.

Azóta eltelt 4 év, és nagyon sokat gondolok arra, hogy jobb lett volna korábban, de egyszerűen nem tudtuk volna megoldani elotte.

Sajnos mindkét gyerekünk sni gyanús, ezen is sokat gondolkodtam, hogy ha 20 évesen szülok, nem lett volna gond velük (legalábbis látok ilyen családokat ahol a kesoibb gyerekeknél jönnek ki az ilyen halmozott genetikai dolgok)

De hát utólag mit tehetnék?

Én biztos hogy nagyon segítem a gyerekeket hogy tudjanak családot alapítani ha megtalálták a társukat, mert szerintem legjobb dolog egy család.

2022. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16 nem hinném hogy a korotok az ok, valószinűbb, hogy mind ketten hordoztok egy hibás gént. Nekem 3 egészséges gyerekem van 2 felnőtt egy 3 éves akit 39 évesen szültem.

Én is késői vagyok, uncsitesóm is.

2022. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17 van amit hordoz az ember, de bizony sok minden szerzett dolog is van.

Ez az amit nem tudhatsz előre, csak az esélyeket, mint egy hibás sejtosztodaset, ami pl. a Down szindrómát okozza. Ismert dolog hogy az esélye az életkorral nő.

Ezért lehet az, hogy valakinek 23 es 43 évesen is makkegészséges gyereke szuletik (pl anyám).

De sajnos több olyan családot is ismerek ahol bizony a korai gyerekek egészségesek, a késő gyerek(ek) meg hasonló gondokkal születtek, mint az én gyerekeim.

Persze nem tudom, hogy nekem 20 évesen mi lett volna!

2022. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az sni-nél arra gyanakodnak hogy az ok az okostelefon,tablet és hogy a mai szülők keveset mesélnek. Tehát főleg neveleshez kötik az sni-t, mert igazi genetikai oka nincs.
2022. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19 hát nem tudom ki gyanakszik erre, de amíg nem voltam érintett, addig én is elhittem ezt a hülyeséget.

Az én gyerekem aztán nem nézhetett mesét sőt tv-nk nincs is, és annyit-annyit meséltem, mondokaztam és énekeltem hogy az ilyen mondatokkal jól megbantott a védőnő meg az orvos is, mikor jöttek a gondok (beszedkesessel kezdve ...) és az én nevelési hanyagsagomat gondolták mögötte.

De hát annyi hátrányos helyzetű gyereket láttam aki a putri közepén is vígan csicsergett 2 évesen az oda se figyelő anyjára, hogy azért kezdtem kapisgalni, hogy sok dolog nem múlik a nevelésen. (most nem a szelsosegekre gondolok)

Persze akinek helyes okos jól fejlődő gyerekei születtek az mindig azt hiszi hogy az ő ilyen-oylan nevelési elveinek köszönhető, legyen az kutyumentesseg, bio-mentes-kajalas vagy sportgurusag.

2022. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!