Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa becezgeti a babát nálatok...

Apa becezgeti a babát nálatok vagy nevén nevezi?

Figyelt kérdés
2022. jan. 21. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Nem becézi , direkt olyan nevet adtunk neki, aminek nincs becézhető, normális formája.

A maszat, törpe, babó, macika, picur számunkra infantilis. Másfél évesen teljes nevén nevezi magát.

2022. jan. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Becézi, és a nevén is szólítja,ugyan úgy mint én😊
2022. jan. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy becéci, ez is a szeretet egyik kifejezése. Nem kötelező, de jól esik és bensőséges kapcsolatot feltételez. Előbb utóbb úgyis jellemző lesz rá valami, ami illik rá és nem akarattal is becez az ember szerintem.. Engem is becez, én is őt :)

Akinek a becezes pedig infantilis, ott nincs minden rendben fejben 🤣

2022. jan. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Becézi mind a 3 gyerekünket.

Macika, cica, stb.

Nyilván a nevükön is szólítja őket

2022. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Persze hogy becézi őket.

Fiunk 3 éves. Ő Töki, főnök, kapitány stb...

A nevét is lehet becézni.


Lányunk 4 honapos. Ő Lola, lulu, luna...


Egymást is becézzük, kb miota együtt vagyunk talán 5x ha a nevén hívtam.

Én őt kicsimnek, ő engem babámnak.



Én olyan családban nőttem fel, ahol senki nem becézett senkit. Fura volt, de mostmár sajnálom, hogy az én szüleim ilyenek, hogy ebben SEM mutatták ki szeretetüket.

2022. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk leginkább kislányomnak hívja. De a rendes nevén is, és néha becenéven is.
2022. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy becézi.


Pajtinak hívja, a saját neve becézéséz is használja, de néha csak A Démon-nak hívja 😊 kiérdemelten.


Én reggelente úgy keltem fel, hogy: jó reggelt, kispajtás! 🙂

2022. jan. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Becézi. Mesebeli lényeink vannak: törpe és manó. 😃

Nyilván a nevükön is szólítja/ szólítjuk Őket; sőt, főként úgy; de ez egy olyan dolog, ami csak az Övüké az apjukkal. Bensőségesebb.

2022. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Becézi, de fontosnak tartom, hogy az esetek többségében a rendes nevén szólítsuk, tudja, hogy az a neve.
2022. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha megszólítjuk, a 99% -ban a nevén hívjuk, de becézve (pl. Bori és nem Borbála). De van egy fura beceneve, amit nem tudunk, honnan jött, csak a férjem és én hívjuk így magunk között, főleg, ha róla beszélünk. De már hallgat arra is. Mások előtt csak a nevén hívjuk.
2022. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!