Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a dolog amitől félted...

Mi az a dolog amitől félted (esetleg tiltod is) a gyermeked, azért mert te félsz/tartasz tőle ?

Figyelt kérdés

Ne vegyük itt most számításba az olyan nyilvánvaló dolgokat hogy tűz, meg konnektor, stb mert ez ugye magától értetődő hogy veszélyes.

Arra lennék kíváncsi, mi az amitől amúgy nem félt a gyermeked, de látván a te reakciód a dologra, ő is hasonlóan reagál már, vagy szeretnéd hogy úgy reagáljon.


Bocsi ha kusza lett, gyermek korát is írjátok meg :)


2022. jan. 21. 07:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Még csak 1éves, de szeretném kerülni azt, hogy "magamra formáljam"

Én így nőttem fel... szörnyű volt... ha anyám nem szeretett valamit akkor én se szerethettem, mert ő tudja, hogy én nem szeretem... (pl a karfiolt is 14voltam mikor megkostóltam, mert "nem szeretem", közbe meg mégis, csak cseszte elém rakni, mert ő nem szereti)

Ugyan ez a félelemmel. Ő fél a magasba,a kutyáktól stb, ezért nekem is félnem KELETT

2022. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos átvették a kutyáktól való félelmemet. Pedig szavakkal soha nem fejeztem ezt ki, sőt, biztattam őket, hogy ha látnak egy barátságos kutyát, kérdezzék meg, megsimogathatják-e, de a testbeszédemen, ösztönös reakcióimon nem tudtam változtatni.
2022. jan. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Félek hogy átveszi párom kutya fóbiáját/félelmét ezért külön örülök hogy van ismerősöm kutyával és tudom vinni néha játszani.

De van pár ilyen, pl nem hajlandó megfogni se az uborkát, nem hogy megenni, szóval mindennap van egy kis uborka kínálás. Nem mindom, hogy én nem félek semmitől, de nincsenek alaptalan fóbiáim amiket átadhatok. A férjem pótolja. 😁

2022. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Nincs ilyen, pedig elég idegbeteg típus vagyok....
2022. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom. Azert mert én félek valamitől, azért a gyereknek miért kellene félnie?!


Én pl rettegek a békáktól. Fiam meg vigan simogatja őket.

Nem ehetek májat, tegnap pl pont májkremes kenyeret kentem neki reggelire.


2 külön ember vagyunk, 2 külön személyiség.


Egyébként 4 éves

2022. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ilyen, pedig én is idegbeteg vagyok xD

Félek a pókoktól, a 3 éves lányom meg nem, ő nyugtatgat :D Ha van bent egy pók. Múltkor a poloskát is ő szedte fel és vitte ki zsepivel mert én nem merem :D

Direktben nem mondom neki, hogy féljen tőle.

2022. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Igyekszem nem rápakolni a gyerekemre a saját félelmeimet. Ő egy külön személyiség, nem kell az árnyékomban élnie.
2022. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Aki nem érti miért kellene - ez a jó, mert én sem , de rengeteg ilyen helyzet van ,hogy a gyerekek, ha pl anya felsikít a békától, akkor azt gondolja(!) attól félni kell.


Kérdésem azért fogalmazódott meg bennem, mert van sok állat nekünk (kis farm) , és ő szeretgetni akarná őket, míg apuka fujjol neki hogy nem ,mert koszosak .

Ő ezt az édesanyjától vette át, én pedig úgy nőttem fel hogy majd én eldöntöm, mit szeretek,mit nem. Még csak 1,5 éves , szeretném ha önfeledten simogatná őket és nem undorodna simogatás után a kezeitől,mint apuka.

2022. jan. 21. 10:06
 9/15 Derjaderja ***** válasza:
65%

Én szocfóbiás vagyok, illetve az olyan emberektől féltem őket, akikkel én sem tudok mit kezdeni. Pl a szomszéd 4 éves csaj ilyen menősködő, folyton azzal foglalkozik, mit kapott éppen és mi nincs nekünk, ami neki van. A lányomat féltem picit tőle, másreszt örülök, hogy ilyen közel van társaság neki.

Féltem még őket attól, hogy az óvodában vagy az iskolaban hogy bánnak majd velük illetve elveszi a suli az életkedvüket.

Féltem a lányomat a nőiességgel kapcsolatos dolgoktól, mert nekem nincs semmi érzékem hozzá.

Viszont a valóságban inkább úgy tűnik, ő azokhoz az emberekhez hasonlít karakterre, akiktől fèlek, nem az áldozataikhoz. Ez esetben attól félek, hogy annyira ova intem a bántalmazó viselkedéstől hogy megis áldozat lesz, vagy attól, hogy annyira nem akarom àldozattá nevelni, hogy megis bantalmazó lesz.

A fiam kapcsán attól félek, hogy leesik valahonnan és meghal, de ez azért van mert mindenre felmászik és életveszélyes, alapból ez inkabb reális aggàly.

Féltem őket a klímaváltozástól, de ez nem tudom, adekvát válasz-e a kérdésre.

2022. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Derjaderja ***** válasza:
1 éves a fiam 3 a lányom
2022. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!