Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki vágyott 3. babára, de...

Aki vágyott 3. babára, de végül az anyagiak miatt maradt a kettőnél, nem maradt hiányérzet?

Figyelt kérdés
Gondolkodunk a 3. gyerekben, mert jó lenne. Vágyunk a nagy családra, megint babázni. Viszont ott motoszkál a gondolat, hogy jó-jó, de fel is kell nevelni és jelenleg csak kettőt tudunk úgy, hogy tényleg senki ne szenvedjen hiányt semmiben. Közben meg ez bármikor változhat. Ki tudja, lehet, hogy 10 év múlva annyival jobban fogunk élni, hogy simán belefért volna még egy, de már késő. De az is lehet, hogy annyira szarul fogunk élni, hogy a kettőnek sem fogunk már tudni mindent megadni.
2022. febr. 8. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nagymamám 81 évesen is bánja, hogy nem vállalt többet háromnál.
2022. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk. 3-4 gyereket szerettem volna, maradtunk kettőnél, már csak azért is, mert kettő gyerekszobánk van, ha tovább kellene költöznünk, nem biztos, hogy tudnánk már váltani egy még nagyobbra.


Illetve, nem nagyon tudok már kimaradni melóból sem, megint gyedre menni, aztán vagy visszavesznek vagy nem....


És igen, ki tudja, mi lesz később. Mert nem most nagy plusz költség egy harmadik gyerek, hanem kamaszkorában és utána....

2022. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
A nagyis pelda jo. Gondolj bele, hogy ott vagy 90 evesen, mit bannal jobban visszatekintve az eletedre?
2022. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

"Gondolj bele, hogy ott vagy 90 evesen, mit bannal jobban visszatekintve az eletedre?"


Azt is meg lehet bánni, ha az ember nem tudja elindítani a gyerekét normálisan az életben.

2022. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így voltunk, beiratkoztam egyetemre mesterszakra és megteszek mindent, hogy jobban keressek. Mellette pedig próbálkozunk. 3 évre lemondtam róla, de nem tudtam elfelejteni. Úgy döntöttem, hogy kőkeményen beleteszem a melót és teszek érte, hogy beleférjen anyagilag. Gondolkodj még rajta, neked nincs ilyesmire lehetőséged? Biztos?
2022. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Az én nagymamám meg azt bánta, hogy hármat vállalt.
2022. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
hat a ket szep szemedert nem fog javulni az anyagi helyzeted. ha akarsz akkor teszel erte. es akkor bele fog ferni megegy gyerek
2022. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Édesanyám szeretett volna egy 5. et a négy mellé, de apukám nem akarta a délszláv háború miatt (Baján laktunk akkkor, és apukám félt, hogy átjönnek a szerbek).

Anyká azt mondta, hogy ez hülyeség. Amikor vége lesz, akkor Apukám akart volna, de anyukám mondta, hogy most már nem mert túl idős már, és nem akar kockáztatni 4 egészséges gyerek mellett.


Ma is emlegeti 70 felé, hogy örült volna, ha lenne egy 5. gyereke is, nagyon imádott babázni.

2022. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
En meg örülnék ha 6 gyerekem lenne mert az olyan szép lehet,de a mai világban realisan kell gondolkodni. Nem keseregni,hogy csak (???) 2-3 van hanem örulni hogy egyáltalán van
2022. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#4, pontosan, ezert fogalmaztam igy a kerdest, neki kell tudnia elkepzelni, hogy vajon mit banna, en hiaba mondanam, hogy azt hogy nemvallalt meg 20 gyereket, vagy hogy csak egyet kellett volna, hogy annak mindent megadhasson, amit szeretne. Mindenkinel mas a prioritas.
2022. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!