Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kötődően meg engedékenyen...

Akik kötődően meg engedékenyen nevelik a gyereküket, ők hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Árulják el, hogy a francba lehet fizikai beavatkozás nélkül (itt most arra gondolok, hogy arrébb rakom, elveszem a kezét vagy lefogom) a gyerekkel megértetni, hogy mi a helyzet?

Én elhiszem, hogy a könyvben szépen le van írva, hogy lehajolunk hozzá és elmondjuk neki mi a helyzet, de ha reggel nekiáll üvöltve dobálozni, mert ő nem akarja lemosni a szappant a kezéről, akkor beszélhetek neki. Es persze alszik a család, meg a szomszédok. Ő teli torokból üvölt. Ilyenkor fogom és a csap alá rakom a kezét és lemosom. Vagy konkrétan semmit nem akar, de közben készülődni kell, mert elkésünk. Értem én, hogy nincs agresszió, de akkor se hagyom, hogy mondjuk a kukában kotorászás után a szájába vegye a kezét vagy ömlik a takony az orrából és nem hagyja, hogy megtöröljem. Ilyenkor kénytelen vagyok megfogni a fejét és letörölni.

Ha időre kell menni, akkor nem magyarázhatok neki órákat, hogy drága kisfiam....


2022. febr. 15. 08:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
21%
Lehet, hogy vicces neked én nem akarok vitatkozni mindenki úgy nevel ahogy szeretne, csak ne hívjuk erőszakmentes nevelésnek. Amúgy ha a munkahelyeden a főnököd rácsapkodna a kezedre erőszaknak fognád fel, vagy azt mondanád oké, hát nem tépheti a száját egész nap?
2022. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6%

A főnöknek mi köze a szülő-gyerek kapcsolathoz?

Az amúgy sem erőszak,messze nem ott kezdődik..🙄

2022. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%
Hol kezdődik szerinted az erőszak?
2022. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Megmutatnám,de az már átesik az állatkínzás kategóriába ><
2022. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%
Értem, tehát nem válaszolsz. Nos, azért nem válaszolsz, mert tudod, hogy bármit írnál nincs igazad. Ez annyira mélyen felbosszant, hogy dehumanizálod azt, akivel nem értesz egyet. Ez nagyon gyakori, rossz védekezési mód, ajánlom, hogy fejleszd mert nem mutatod intelligens embernek magad. Azért nem válaszolsz, mert tudod, hogy a kézrecsapás is erőszak, hiszen ha az nem, a pofon, elfenekelés miért az? Mi különbözteti meg a kezet a fenéktől. Semmi. Mindegyik a kisgyerek megtörésére van. Semmit nem fog tanulni belőle, csak azt, hogy fél tőled. Félelemből nem teszi azt amiért bántod, nem azért mert érti. Ráadásul azt tanítod neki, hogy erőszakra erőszak a válasz. Nem azt mondtam, hogy ne neveld így a gyereked, hanem azt, hogy ez nem erőszakmentes nevelés. Ezt sajnos el kell fogadnod, de ha nekem nem hiszel nézd meg a szótárban mit értenek erőszak alatt.
2022. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!