Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek minősül az, ha kényszerí...

Minek minősül az, ha kényszerítem a gyerekeimet arra, hogy egyék meg a zöldségüket, ami a tányérjukban van, és addig nem mehetnek ki játszani?

Figyelt kérdés

2022. febr. 20. 18:02
A kérdező szavazást indított:
Egészség tudatos gyereknevelés
Elnyomott szülő elfojtott dühének a kiélése
Büncselekmény, mely akár bírsággal és elzárással büntetendő
Egyéb, kommentben
50 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Sikerülhet későbbi étkezési zavarokhoz vezetned őket.
2022. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Eszembe jutott Murphy-mama egyik törvénye: Minden hányásban van répa.
2022. febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
A pozitív megerősítés mindig célravezetőbb a büntetésnél és a kényszernél...
2022. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Máshogy próbálnám rávenni, és nem ragaszkodnék minden zöldséghez, elég ha van pár, amit szeret. Megpróbálnám más formában elkészíteni.

Így szerintem csak megutálják. Meg téged is 😒

2022. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Adjál nekik kevesebbet, ha főzve nem szeretik, akkor süssed/pároljad/turmixold, bújtasd sajt alá, stb, de ne kényszerítsd.
2022. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Engem is mindig rá akartak kényszeríteni, hogy egyem meg, amit nem szeretek. Most csupáncsak 128 kg vagyok (nő).
2022. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4%
Jutalmazd őket valami finomsággal, ha megeszik a zöldséget is a tányérból.
2022. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Ja, és az szerintem nem minősül zsarolásnak ami büntetendő😄
2022. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Egészen konkrétan hülyeségnek minősül. Ráadásul gonosz dolog bárkit bármire kényszeríteni.

A lényeget, lehetséges következményeket előttem már többen taglalták: evészavar, elhízás, önértékelési gondok stb.

Miért akarsz szándékosan kibaltázni a gyerekeddel?

2022. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Evészavar melegágya egész pontosan, s jó nagy hülyeség részedről. Ha egészségtudatosan akarod őket étkeztetni, dobd ki az egészségtelen sz@rokat otthonról és ne vegyél újat. Egyél velük EGYÜTT zöldséget, kínáld őket, de ha nem kérik, ne erőltesd. Ha nem lesz helyette más nasi, és azt látják, ti is azt eszitek, akkor talán rá fognak szokni, fokozatosan. De ha nem szeretnéd, hogy túlsúlyos, anorexiás vagy bulémiás felnőttek legyenek, légyszi, ne kényszeríts őket az evésre. Kínálni lehet őket, egészséges dolgokat főzni és az egészségteleneket kerülni ugyancsak.
2022. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!