Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok? Gyerekvállalás

Mit tanácsolnátok? Gyerekvállalás

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket szülni majd , de nagyon erős félelem van bennem az miatt hogy mi lesz, ha egyedül kell felnevelnem és ez a félelem nagyon nagyon erős bennem.

A szüleim is elváltak és ma már egyre gyakoribbak a válások.

Szerintem ez miatt lehet bennem ez a félelem. Láttam anyumnak milyen nehéz volt felnevelni egyedül.



2022. febr. 25. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem attól jó az élet, ha könnyű. Menj a vágyaid után és legyen nehéz.
2022. febr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Igyekezz jól megválasztani az apát. Ettől még semmi nem garancia, bármikor, akár te is mondhatod azt, hogy elég volt. Ne szolgáltasd ki magad, érkezzen a gyerek házasságba, neked legyen jövedelmed, igaz az a mondás, hogy gyereket magadnak szülj.
2022. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

2-es, de ne apát keressen, hanem társat magának. Aki igazi TÁRS, az mellette fog állni és szeretni fogja a szeretett társától született gyerekét is.

Közhely, de ápolni kell a párkapcsolatot, mert különben elhervad.

2022. febr. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
3-as Nyilván így értettem, csak mivel a gyermekvállalásra kérdezett ezt írtam. Igazad van.
2022. febr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vállalj úgy gyereket, hogyha egyedül is maradsz sem szakadsz meg.
2022. febr. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy biztos párkapcsolatban vállalj gyereket, de mindig csak úgy és annyi gyereket, akit/akiket egyedül is fel tudsz nevelni. Gyereket sose másnak szülj, hanem magadnak. Szerintem fontos, hogy valamennyi anyagi tartaléka legyen a párnak gyerekvállalás előtt. Rossz időszakra is fel kell készülni.
2022. febr. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém volt a férjemmel, mert hamar egymásra találtunk és olyan stabil a kapcsolat, hogy a válás eszünkbe se jutott soha az elmúlt 10 év alatt. De más miatt én is féltem a gyerekvállalástól (nem volt jó a gyerekkorom, szüleimmel se szoros a viszony, nincs önbizalmam, szorongok stb.).

De amióta terhes vagyok nekem is bekúszott ez a félelem a gondolataimba olyan formában, hogy ha a férjemmel valami baleset történik, akkor mi lesz velem. Kicsit kihajol az erkélyen már ideges vagyok.

2022. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teremts olyan környezetet, és életet magadnak, hogy ha egyedül is maradsz a gyerekkel az ne legyen váratlan.
2022. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg olyan társat kell választani, aki kitart melletted.

Ebből a szempontból amúgy szerintem jól fogalmazott az első, hogy ha gyerekvállalásban gondolkodsz, akkor apát is kell választani, nem csak magadnak partnert. Mert egy társ lehet nagyon jó az életed egy adott szakaszában, lehettek nagyon jó kapcsolatban, de egy gyerek sok mindent borít. Igenis érdemes megvizsgálni, hogy az az adott ember milyen lesz majd apaként, mert a jó társ nem lesz automatikusan jó apa is.

2022. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!