Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Semmit nem találok unalmasabbn...

Semmit nem találok unalmasabbnak és nyomasztóbbnak a párkapcsolatban vagy házasságban élésnél, a gyerekvállalás pedig még taszít is. Miért is kéne félni a magánytól, mikor az valójában egy nagyon sokak által áhított életmód?

Figyelt kérdés
A magány nekem egy vágyott, minden áron elérendő, és megvalósítandó életcél, de mindenhol az erőltetett sajnáékozással találkozok a témában. Hülyének nézik az embert? Mert gondoljunk bele, nincs annál királyabb érzés, hogy hazamehetsz a saját tulajdonú lakásdoba, ahol csend van és nyugalom, úgy élhetsz ahogy akarsz, nem kötekedik veled egy lábszagú, szájszagú, hónaljszagú mindenbe belepofázó stb férj vagy egy szivola, irritáló, folyamatosan lelkiző, érzelmileg zsaroló nő, és a gyerekek sem visibálnak, ordítoznak, rombolnak körülötted. Lehet cukormázas nyáldumákat tolni, azért azt lehet tudni, hogy a legtöbb családban ez megy. Régen laktam együtt albérletben másokkal, és gyűlöltem minden pillanatát. ilyen kis lakótereken másokkal osztozni, akár családtagokkal is, természetellenes és emberiségellenes. Mégis úgy van beállítva, mintha mindenkinek ilyenekre kellene vágynia. Aki nem így él, azt fenyegetik, ijesztgetik. (pl öregséggel).
2019. jan. 28. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Öregen is ha nem él családdal, akkor kutyája van vagy macskája és azokkal dumál vagy a szomszédokkal...

Amúgy pacsi én is így vagyok, most cicám van, de majd lesz kutyám is valamikor :D Velük szívesebben foglalkozom :D Egyébként meg egy extrovertált ember vagyok, szeretek emberek közt lenni, de nincsen nekem kapacitásom egy párra is.

2019. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
De azért, mert te így érzed jól magad, muszáj mindenki másnak is? Nem lehet, hogy mások nem ugyanarra vágynak, mint te?
2019. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Megértelek, de azért azt hozzá kellene számolni, hogy nem mindenki egy házisárkányt, vagy címeres barmot akar maga mellé. Gyereket nem firtatom, azt adom én is. Irritálnak.


Viszont társadalmilag bele van kódolva mindenkibe a családalapítás. Ezért kérik számon ha nem így állsz te is hozzá

2019. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is extrovertált vagyok, emberekkel foglalkozok a munkám során is. Szóval nem arról van szó, hogy embergyűlölő lennék :)
2019. jan. 28. 12:29
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Kedves Kérdezö, őszintén: több ez a kérdés a saját kirohanásodnál? Nem sikerült megfejtenem, hogy tulajdonképp mire is vársz választ és milyen választ. Az egész inkább egy kijelentésnek tűnik, aminek a végére odabiggyesztettek egy kérdőjelet a látszat kedvéért. Most komolyan, mit lehet erre válaszolni? Te így gondolod, oké. Senkit nem érdekel. Azt viszont felfogni nem tudom, hogy lehet valakit öregséggel "fenyegetni, ijesztgetni" (most melyik? Ezek nem ugyanazt jelentik!). Akár tetszik akár nem, akár egyedül leszel, akár nem, megöregszel. Ez objektív tény.
2019. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
"De azért, mert te így érzed jól magad, muszáj mindenki másnak is? " itt pont arról van szó, hogy azok a mások erőszakoskodnak. A tettetett sajnálkozás is már valahol az erőszakosság határát súrolja. El sem tudják képzelni, hogy ez valakinek jó is lehet akár.
2019. jan. 28. 12:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6: Azért nem mindenki ilyen. Sőt! A normálisabb emberek elfogadják, hogy nem mindenki ugyanúgy él, nem ugyanaz jó nekik.

A beszólogatósok általában nem boldogak, és attól érzik magukat jobban, ha mást szerencsétlenebb színben tüntethetnek fel. De velük meg nem kell foglalkozni. Ha lenne párod, családod, akkor valami más miatt kötnének beléd.

2019. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Az lenne jó, ha mindkét oldal elfogadná, hogy másképp is lehet valakinek jó. Te fogadd el, hogy van, aki párban, családdal érzi jól magát (a nyűgjeivel együtt), nekik meg azt kell elfogadni, hogy te meg egyedül.
2019. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Az öregséggel folyton fenyegetőznek. Nem értem miért. Ha van családod, mi a garancia arra, hogy nem leszel öreg korodra egyedül? Semmi.

Én is laktam többekkel együtt diákként. Borzasztó volt. Utáltam. Pedig olyanokkal laktam, akiket alapból kedveltem.

Én ugyan házas vagyok, de a párom pont annyira introvertált, mint én, így nagyon jól elvagyunk. Ki-ki a saját kis világában. Sokak szerint ez furcsa, de nagyon jól megvagyunk. Biztosan nem bírnám egy olyan emberrel, aki folyton a nyomomban lenne, mindent együtt akarna csinálni és minden percet együtt kellene tölteni. Lenne közös Facebook profilunk. NEEEEEM.

Senkinek nem szabadna úgy élnie, ahogy azt mások elvárják. Azért van ennyi depressziós, lelki sérült ember, mert bizonyos vélt, vagy valós elvárásoknak próbálnak megfelelni.

Ha te felismerted, hogy erre van szükséged, akkor élj így. Ismerek olyan családokat, akik boldogok sok gyerekkel, mert ők ezt szerették volna és így kerek az életük. Örülök a boldogságuknak.

Nem vagyunk egyformák. Szerintem nagyon jó, hogy te ismered saját magadat.

2019. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyedülálló embereket (tapasztalataim szerint főleg nőket) szokás azzal terrorizálni érzelmileg, hogy mi lesz ha megöregszel gyerMekek nélkül. Nem mintha nem tudná a hozzászóló, milyen megnyilvánulásokra gondolok, hiszen itt is hemzseg az ilyen válaszoktól az oldal. És igen felháborító, mert az ilyen emberek teljesen gátlástalanok. Az egyik kollégám pl folyamatosan ezzel megy neki az egyik fiatal kolléganőmnek. A lány kifejtette, hogy nem szeretne gyereket, erre leelmebetegezi. Engem nem mer :) De ezt a kiscsajt ezt folyamatosan provokálja, mert azt hiszi, megteheti. Rólam persze szintén azt képzeli, hogy én azért egy nagyon bús panda vagyok, mert egyedül élek :D Vicc.
2019. jan. 28. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!