Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tapasztalom zömmel...

Csak én tapasztalom zömmel azt, hogy a második név inkább csak egy felesleges nyűg, amit jobb esetben csak nem használnak, rosszabb esetben kifejezetten rühellnek? Elenyésző kisebbség, akinek tetszik és használja is.

Figyelt kérdés
Viccen kívül az én környezetemben szinte senki nem használja, még hivatalos iratokon sem, de olyat is ismertem (nem is egyet), aki kb. dühbe gurult, ha meghallotta, annyira gyűlölte és nem tudott vele azonosulni. Tudom, hogy el lehet töröltetni, de minek eleve ez a mizéria, ha az emberek elsöprő többségének ez csak nyűg? Alig ismerek olyat, aki szereti és használja is rendszeresen. Én biztos, hogy nem fogok a gyerekemnek adni, főleg, hogy némely kismama iszonyatos második keresztneveket talál ki, pl. Kála (wtf?), ebbe futottam bele legutóbb.

2021. júl. 6. 21:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Nekem például nagyon gyakori vezetéknevem és keresztnevem van. Nekem hasznos, mivel az osztályunkban volt 2 olyan ember, akinek ugyanaz volt a vezetékneve és a keresztneve, mint nekem.
2021. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanezzel az indokkal egy nevet adtam csak a lányomnak. Nagyon feleslegesnek gondolom a két nevet, meg egyébként is olyan neve van, hogy nem igényel másodikat, önmagában is megállja a helyét.

Ettől független tiszteletben tartom, ha valaki két név mellett dönt, nem az én dolgom.

2021. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Így vagyok vele en is. Senkit sem ismerek, aki használja a másodikat. 30 éves voltam mikor megtudtam, hogy az apámnak van második neve.

Ocsemnek is kettő van. Csak az elsőt használja. Barátnőm is csak az elsőt, akkor viszont hasznos lehet, amit az első mond. Pl egy Nagy vagy Szabó vezetéknévnél a második keresztnév lehet egy plusz megkülönböztetés. Így pl nem az lesz, hogy a harmadik padban ülő Nagy Tamas. Hanem hogy Nagy Tamas Tibor jöjjön a táblàhoz. Na most ez hülye példa de érted.

2021. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Valóban. Viszont gyakori vezetéknév mellé akkor már inkább egy picit extrásabb keresztnevet, mint egy szintén totál gyakori keresztnevet majd még egyet. Persze más döntése, de az is igaz, hogy aztán a gyerek él vele tovább, és akárhogy nézem, egy kezemen meg tudnám azokat számolni a környezetemből, akik szeretik is és használják is. Az elsöprő többségnek ez csak egy felesleges nyűg és még hivatalos iratra se használják.
2021. júl. 6. 22:31
 5/34 anonim ***** válasza:
99%

Én kakukktojás vagyok, mert én saját magam vettem fel egy második keresztnevet.

Az, amit kaptam ritka és nem túl szép hangzású, és sajnos a gonosz gyerekek nagyon sokat csúfoltak vele, meggyűlöltették velem, rüheltem a saját nevemet.

Amikor elmentem egyetemre, előtte felvettem a második keresztnevem és ott már mindenki úgy ismert meg, csak a hivatalos papírokon használtam az első keresztnevem.

Most ennek nagyon örülök, mert az első keresztnevem komolyabb hangzású, azt használom munkában a férjezett nevemmel, fiatal társaságban pedig a második keresztnevem és a férjezett nevem -né tag nélkül.

Van egy munkanevem és egy bulinevem 😁

2021. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk érthető ötös. :) Viszont, ha annyira sok rossz emlék fűződne hozzá akkor inkább lecserélném simán, hogy többé senki se hívjon úgy sehol. Én, mint szülő megérteném, ha a gyerekem így járt volna.
2021. júl. 6. 22:57
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

#6 én is erre gondoltam először, de anyukám miatt nem cseréltem le egy az egyben, mert amikor beszéltünk róla, láttam h bántaná a dolog, mert ő olyan nagy szeretettel választotta ezt a nevet.

De végül jól alakult hála istennek :)

2021. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Egyetertek veled, en is igy gondolkodtam, nem bantam meg. A gyerekek szeretik a keresztnevuket es azt is hogy nem kell mindenhova hosszan lekörmölniük. Ugy voltam vele hogy ha megis meggondoljak magukat, majd valasztanak olyat, ami a szivuk csucske. Semmi garancia h a masodik keresztnevet szeretnek ha az elso nem tetszene.
2021. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
A lányomat itthon mindenki az első nevén szólítja, Németországban ahol él, meg mindenki a másodikon. Egyébként mindkettő germán eredetű név, itt is és ott is adhatók.
2021. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Jól érzed magad, 10-es? Ha ez neked hőzöngés, akkor nem olvasol hírek alatt megjelenő kommenteket... Nincs szükségem senki megerősítésére, csak érdekelt más véleménye is, ők mit tapasztaltak, ugyanis az én környezetemben a legtöbben vagy rühellték, vagy szimplán annyira tettek rá magasról, hogy hivatalos iratokra se tették rá. Erre vonatkozott a kérdésem, hogy miért van ez a szokás, amikor az elsöprő többségnek ez az egész csak nyűg. Kötekedj máshol!
2021. júl. 6. 23:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!