Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kifejezetten már szült anyukák...

Kifejezetten már szült anyukáktól kérdezem: milyen menstruációs segédeszközöket használtok, ami bevált?

Figyelt kérdés

Mióta szültem (2x is), azóta mintha gyilkossági helyszínelnék minden hónapban. Az orvosom szerint ez általános jelenség, sokakkal megesik, hogy erősödik a vérzésük szülés után, nem biztatott azzal, hogy ez változni fog évek múlva (4 éve szültem a másodikat).


Irgalmatlan egy "élmény". Atomtöltet méretű tampon, éjszakai betétet csomagszám... de gyűlölöm már. Az érzés is rémes, fülledt és kényelmetlen, na meg az ára is sokkoló havi szinten, ráadásul környezetszennyező is (nekem ez is szempont lenne, ha lenne választásom).


Kérdésem, hogy van olyan bármi más eszköz, ami nektek bevált?


Van bármi esély ilyen erős vérzés esetén menstruációs tölcsérre, mosható bugyira, akármire, ami nem kerül súlyos ezrekbe havonta, csak úgymond egyszer kell megvenni és több hónapig jó, és esetleg környezetbarát is?



2021. nov. 2. 22:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem intimkelyhem van. Én szeretem, tény, hogy kicsit többször ürítem mint amit szoktak mondani, de nekem ez jött be a legjobban.

Illetve a vérzéshez még annyit fűznék hozzá, hogy még csitulhat kicsit. Nekem az első hónapok durvábbak voltak, de utána beállt egész normálisra. Remélem neked is hasonló van.


Illetve annyi, hogy sajnos kísérletezni kell, hogy neked mi válik be. Szülés után is rengeteget tud változni a hüvely is, főleg ha az ember újra tornázik. Nekem a 3. kelyhem vált be, de aránylag gyorsan vissza hozza az árát.

2021. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ezeken már filóztam, hogy feltenni oké, megtelik, oké, kivenni oké, és utána? Bocsáss meg, de írtóra örülök, hogy végre kérdezhetek, mert ezt nem látom, hogy amikor kiveszed, utána mi van? Nálunk a fürdő és a wc külön van, nyilván eddig a wc-ben cseréltem, amit kellett. Ilyenkor hogy nem lesz az ember lánya csuklóig olyan, cserekor? Mert a tampon még relative felszívja ugye, de egy ilyen tölcsér az nem, és akkor ezzel hogyan kell ügyeskedni?


Hogyan választottál méretet ebből?

Melyik márka az, ami megbízható, esetleg melyiket érdemes kerülni?


Bocs a sok intim kérdésért, de nagyon megörültem neked most :)

2021. nov. 2. 23:07
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Intimkelyhet használok szintén mióta szültem, nagyon szeretem. Bele kell jönni a használatába és meg kell találni a megfelelő modellt a sok márka közül, de utána egy igazi áldás komolyan, a mensi abszolút nem teher vele többé, kehellyel tényleg olyan gondtalan vagyok mint az o.b. reklámban a nő, tamponnal nem mondhattam el ugyanezt :D Nekem a 2. kehely vált be, az első egy sima Rossmannos volt, az is jó, de nem volt az igazi, viszont nem drága és egy próbát megérhet.

12 órát a gusztusom nem bír ki vele, muszáj ürítenem és elmosnom, de egyébként egy munkanapot akár simán végigvisz, nekem szerintem közepes a vérzésem mondjuk, ehhez mérten választottam, de van erős vérzéshez is olyan ami megbírkózik a cunamival. A kehely alá tanga mosható betétet használok, azokkal is meg vagyok elégedve teljesen.

Ajánlom az emilla.me oldalt, ott nagyon sok márka van illetve rengeteg segítség, szakirodalom, teszt ami segít választani. Facebookon pedig van egy csoport a témában ahova érdemes belépni mert nincs kérdés amire ott ne lenne válasz: Az EREDETI Intimkehely és mosibetét kérdések és válaszok (csak nőknek) ©

2021. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Orvosi szilikont választottam. Amúgy hormonmentes youtube csatornán van egy nagyon jó összefoglaló videó.

Amikor kiveszem vagy egyáltalán nem, vagy csak minimálisan vérzem össze a kezem.

Azok az oldalak, amikről lehet rendelni, nagyon jól összefoglalják, hogy melyik tölcsér kinek való. Vannak mértek is, ott is leírják, hogy milyen szempontok alapján válasz (itt szükséges némi önismeret).


Egyébként amikor kiveszem, akkor egyszerűen beleborítom a Wc-be.

Ezen most az internet népe tuti kifog akadni, de ha nem tudod ott csap alatt megtisztítani (mert elmentél valahova), akkor le kell pisilni. Az fertőtlenít. Egyébként lehet kapni hozzá tisztítószert.


Illetve minden menzesz előtt kifőzőm, meg menzesz végén, és a saját kis vászonzsákjába tartom.

2021. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Jaah, hogy ez ilyen sokáig, hosszú órákon át bírja? :O

Most meglepődtem, mert ugye a 2-3 óránkénti csere van a fejemben.


Annyira örülök a tippeknek, végig is nézek ezzel kapcsolatban mindent, nagyon szépen köszönöm! :)))

2021. nov. 2. 23:17
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Én is a kehelyre szavazok. Szülés után szenvedtem rendesen a betéttel, de ahogy helyreállt a rend (kb 5 hónap múlva a 2. menzeszemnél) újra tudtam használni. Az első napok nálam is brutál erősek, így is csak kb 4x ürítem egy nap nem pedig 68 betét használok el.

Annyi hátránya van, hogy nem olcsó és meg kell talalni a megfelelőt, ami neked kényelmes és ez nem biztos, hogy rögrön az első lesz.

2021. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a sok hasznos személyes véleményért és tanácsért, amit adtatok. Szemeztem vele, de nem mentem még utána, sok prekoncepcióm volt, amit már most kezdtek eloszlatni ezzel kapcsolatban. Mindenképp meg fogom próbálni, mert ha ez tényleg ilyen jó, akkor megéri.
2021. nov. 2. 23:22
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakai betét nappal is. Félóránként, óránként cserélve. És eltart 8 napig.


Bár nekem 12 éves koromtól ilyen. A szülés nem változtatott rajta. Sajnos.


Most éppen táppénzen voltam, mert annyira ömlött az első 3 napon, hogy majdnem összeestem a munkahelyen. 2 fajta vérzéscsökkentő gyógyszert kaptam, és holnap derül ki, hogy megúszom-e a kaparást.


A doki a Mirena spirált ajánlotta. A legtöbb nőnél a doki szerint megszűnik teljesen a vérzés tőle. De félek a hormonos dolgoktól, mert csupán 2.5 évig szedtem fogamzásgátlót, de utána 1.5 évig volt hormonzavarom. És rengeteg mellékhatása is volt.

Valamint drága is (67500 Ft). És 5 évente cserélni kell.


Én a nagy mennyiségű vér miatt nem használok olyan eszközt, ami a vért benn tartja (tampon, kehely, stb). Jöjjön ki minél hamarabb.

2021. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szegény, még olvasni is rémes volt.

Nem hittem volna, hogy ilyet mondok, de akkor nekem nem is olyan rossz.

Nekem legnagyobb tampon nagyjából 2 óránként cserélve 3 napig, utána "csak" normális mértékű vérzés, max. 7 napig. Betétet is mindig teszek be, mert ha csak picit is félre megy a tampon, vagy nincs pont akkor időm kimenni, akkor vége a dalnak.

2021. nov. 2. 23:37
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is erős, de nekem szerintem szülés előtt is volt ilyen erős.

Ami viszont azóta változott, hogy irgalmatlanul büdös vagyok menzeszkor. A bőrömből jön, nem lehet teljesen lemosni, hiába fürdök bármennyit.:(

Lehet, hogy van miómám, a hasam is olyan mintha pár hónapos terhes lennék, de nem is ment vissza teljesen szülés után, meg van amikor elég nagy darabos, ami régen nem volt, de nem merek elmenni nőgyógyászhoz, 7 éve nem voltam. Tudom, nem okos dolog, de eleinte nem volt időm a kicsi mellett, most meg már félek.

2021. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!