Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben lehet értelmet találni,...

Miben lehet értelmet találni, ha a gyermekáldás nem adatik meg?

Figyelt kérdés
2022. márc. 14. 22:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Mindenben. Bármiben.

A gyerek is csak egy opció.

2022. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Utazgatas, kutya
2022. márc. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
A gyermek nem mindenkinek áldás. És ezer más értelmes dolog van.
2022. márc. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Bármiben amit egyébként szeretsz.
2022. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Mi örökbe fogadtunk volna. Nem tudtuk elképzelni sem gyerekek nélkül az életünket, egyszerűen nem volt olyan opció, hogy nem lesz gyerekünk.
2022. márc. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a párkapcsolatomban látom a boldogságot. Imádom a férjem, ő is engem. Együtt élünk, élményeket gyűjtünk, utazunk, sokat nevetünk, néha sírunk. Szeretem a munkám is, habár nem egy nagy karrier, de örömömet látom benne, szívvel tudom csinálni. Szeretem a macskám, ő is mindig megmosolyogtat bennünket. Aztán ott vannak még pl.: a hobbik, család, barátok (már akinek ezek vannak - nekem nem).

Az élet maga értelmetlen ha úgy vesszük, de attól lesz értékes hogy te azzá teszed magadnak.

2022. márc. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem eleve az lenne a normális, hogy az életünk értelmét ne a gyerek jelentse. Hiszen, ha mégis van gyermekáldás akkor mi lesz veled, ha majd kirepül otthonról?


Nekem az életem értelme a fejlődés. Munkában, anyagilag, tudásilag.

Emellett több hobbim is van, kerámia, festés, tűnemezelés, úszás…

2022. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én baromi sokat dolgoznék, majd az összegyűjtött pénzből utaznék.
2022. márc. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, aki vágyik egy gyerekre, annak semmiben. Mármint, lehet persze utazgatni, hobbizgatni még ilyenek, de tűnemezelgetés biztos nem fogja kiölni az emberben azt a hiányérzetet, amit akkor érez, ha szeretne gyereket, de nincs neki.


Mert ez nem szimplán egy vágy, hanem ösztön is, nyilván nem mindenkiben ugyanolyan erősen él, de sokakban igen. Nem lehet elfojtani, mindig ez fog az ember eszébe jutni, ha gyereket lát.


Én utazgattam, van/volt vállalkozásom, hobbim is, de nem érzem, hogy bármelyik helyettesíteni tudta volna azt az érzést, hogy van gyerekem.

2022. márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Hát nem a gyerek az élet értelme, hanem minden más. A gyerek csak egy plusz dolog. Elég sok idő, pénz, energia, de mondhatni, csak egy hozzávaló az élethez. Neki kell igazodni hozzátok.
2022. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!