Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megöli a gyerek a romantikát?...

Megöli a gyerek a romantikát? Szülők a gyermekáldás után hogyan tudnak házaséletet élni?

Figyelt kérdés
Nincsenek gyerekeink, nem tudjuk még hogy szeretnénk-e, de ez mindig is érdekelt. Egy lakásban éltek a gyerekkel/gyerekekkel kb 2 évtizeden keresztül, nem féltek hogy rátok nyit, meghallja, észreveszi? Vagy megvárjátok amíg elalszik? De így nappal már egyáltalán nem is lehet. Amíg még kicsi, felsírhat, átjöhet hogy veletek akar aludni, ha nagy, meghallhatja. Nem tudom elképzelni, hogy hogy oldjátok meg. De valahogy biztosan, mert a második, harmadik, sokadik gyerek is összejön valahogy.

2018. júl. 24. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Azt nem mondanám, hogy megöli a romantikát, de igen, legtöbb esetben este 9 után aktuális.
2018. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
A legtöbb esetben valóban nincs spontán együttlét. Viszont azért van olyan, hogy a gyerek táborban van, mamánál van, barátnál van stb. Szóval van kettesben eltöltött ideje a szülőknek is.
2018. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Hát ja, leginkább este, de nekünk a 3 éves lányunk is alszik legalább 2 órát délután, akkor is szoktunk :)
2018. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Hát, nálunk ez nem ment így tönkre. Egyébként is dolgoztunk, szóval napközben ritka esetben volt ilyesmi (csak hétvégén, de akkor is többnyire programokra járunk). Este ugyanúgy meg tudjuk oldani, mint eddig. Hozzánk nem jön át, és mindig is nyugodtan aludt. El tudom képzelni, hogy a totálisan spontán, egyébként mindig otthonról dolgozó párok életét tönkreteszi, de ilyet nem nagyon ismerek.
2018. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Ha megöli a romantikát a gyerek, akkor már az a kapcsolat eleve kuka volt, csak nem akarták észrevenni.


Ha kifejezetten a szexre gondolsz, akkor valóban nem lehet egy 3 éves etetése közben szexelni, de egyébként igen. Nálunk pl. kopogni szokás, mielőtt valaki bemegy a másik szobájába. Igen, a gyerekek ajtaján is kopognak a felnőttek, mert nekik is jár a privát szféra.

2018. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Gondolj már bele nagyanyáinknak-dédanyáinknak 10-12 gyereke volt. Ők is megoldották valahogy a témát. Biztos Nektek is sikerülni fog .
2018. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem mondom, hogy megoli, de a spontaneitas megszunik. Nalunk nincs nagyszuloi segitseg, es delutan sem alszik mar, sot mindketten dolgozunk szulok hetkoznap, megis megoldjuk.

Altalaban esti fektetes utan 9-re mar kidol a gyerek, neha mi is. :-)

2018. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Csak annyi, hogy nem tud spontán lenni. Alvás időre kell időzíteni, ami néha egyáltalán nem romantikus, hiszen tervezve van. De attól még működik.


A fiúnk lassan 2 éves, de még nem volt olyan, hogy kijött volna hozzánk közben, vagy felébredt volna rá.


Viszont gyerekkori emlékeimben van, hogy a szüleimet hallottam néha, amikor nem tudtam éjjel elaludni, de természetesnek gondoltam, egyáltalán nem okozott lelki törést. Annyi, hogy egy idő után, amikor már tudtam mit hallok, befogtam a fülem vagy zenét hallgattam ha épp úgy volt.

2018. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem evidens volt mindig is, hogy meg kell várni, amíg elalszik, ezt akkor is így képzeltem el, amikor még nem volt gyerekem.


11 éves a nagyobbik gyerekünk, még egyszer sem nyitott ránk ez idő alatt. Azt úgyis halljuk, ha kijön a szobájából (úgy közlekedik, mint egy tank :D ), két ajtót kell ahhoz kinyitnia, hogy bejöjjön hozzánk, már az elsőt meghallanánk.

A kicsi meg, ha felébred, nem szokott mászkálni, felül az ágyában és kiabál.


Szexeltünk már nappal is, ez igaz, de akkor nem voltak otthon :)

2018. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Be is lehet zarni az ajtot. Anya es apa azert zarja be az ajtot este, mert a kepeket igazgatjak a falon, es ha kinyitnad, akkor pont hatba vagnad oket ;)

De amugy kisebb gyerekek altalaban tenyleg felulnek es kiabalnak, a nagyobb meg mar megerti, hogy nem rontunk csak ugy be, hanem kopogunk es megvarjuk, amig azt mondjak, hogy be lehet jonni. Ha baj van meg ugyis szol az ANYAAAAAAA

2018. júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!