Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben lehet értelmet találni,...

Miben lehet értelmet találni, ha a gyermekáldás nem adatik meg?

Figyelt kérdés
2022. márc. 14. 22:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Most ilyen alapon, ha a gyerek nem lehet az élet értelme, akkor a munka, a, hobbi, az utazás miért lenne az?


Mindenkinek az lesz az élete értelme, amire a legjobban vágyik, ilyen egyszerű. Aki gyerekre vágyik legjobban az, aki a világot beutazni, az.

2022. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én így éreztem a gyerek előtt is, hogy nagyon jó az életem. Hogy ha nem lesz, az se baj, mert szépen élünk.

Amióta megszületett a gyerek, ő annyi örömet ad, hogy nem is tudom, hogyan gondolkozhattam úgy…


Szerintem az igazi probléma akkor jön, ha a páros egyik tagja mégis eljut oda, hogy neki kellene a gyerek. Ez azért annyira ösztönös vágy, nem lehet csak így legyőzni, mint pl azt, hogy szeretnék meg mászni egy 5000 méteres hegyet, aztán vagy sikerül, vagy nem.


De ha két olyan ember jön össze, akik közül mindkettő őszintén úgy érzi, hogy ő tud boldog lenni gyerek nélkül is, hosszú távon is, és ez nem változik bennük az évek során, akkor nem lesz gond.


Én egy ilyet ismerek csak a környezetemben. A nő nem akart, a férje se, de kb 40 éves korukban a férfi mégis úgy döntött, hogy csak kellene az a gyerek, el is váltak nemsokára.

Nagyjából minden más ismerősömnek van gyereke.

2022. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
11, azért mert a gyerek utáni vàgy az sokkal ösztönösen, ősibb minden másnál.
2022. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

A kérdezónek Még mindig nem adott senki választ. Akinek nem lehet gyereke, annak ezek a válaszok nem túl hasznosak, hogy márpedig csak ez az élet értelme.


Nekem is úgy tűnik nagyobb az esélye annak, hogy sose lehet gyerekem, mint annak hogy lesz. Én is azt keresem, mi adhat értelmét az életemnek, ha nekem ez nem adatik meg. (Az örökbefogadás egy nagyon nehéz kérdés, azt most hagyjuk ki szerintem)


Az utazás is egy idő után bizony unalmas. Akármennyire szeretem a férjem, csak vele utazni, sétálni, bulizni, bármit csinálni évek múltán bizony unalmas. A barátaink lassan mind babáznak, ők már nem fognak velünk szórakozni menni. Hobbink nincs, nem vagyunk semmiben, még a munkánkban sem kiemelkedő tehetségek, sportokban borzasztóan bénák vagyunk és nem élvezzük őket.


Ebben a pillanatban az egyetlen örömünk a macskánk.


Persze lehet mondani, hogy akinek gyereke van azok is kirepülnek egyszer, de attól még ott lesznek, diplomáznak, házasodnak, unokát hoznak, attól hogy nem laknak otthon még örömet okoznak. (Egyik barátnőm esküvőjén elsírtam magam a szülőköszötőn, hogy én valószínűleg ezt soha nem fogom megtapasztalni. Pedig nem nagy dolog, de mégis.)


Mondja meg valaki így mégis milyen értelmet találjon az ember az életének?

2022. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 14, van megoldás. Az a neve: örökbefogadás
2022. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk nem foglalkozom éjjel - nappal a gyerekekkel, mert már kamaszok. Persze társalgunk, ruhát veszek nekik, elmegyünk ide - oda, szervezem a dolgokat. Kb. az első 10 év melós, utána nem sok dolog van velük, inkább a logisztika, kaja 😃, megint kaja, és persze szeretek velük lenni. Csinálom, amit mással csinálnék, elmegyünk pl. biciklizni, kirándulni, tévézünk, játszunk. Olvasni pl. egyedül szoktam.
2022. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat.


Úgy alakult, hogy a párom mindig halogatta a gyermekvállalást, majd bevallotta: nem akar. Annak ellenére, hogy lehetne neki. A kérdés nem az volt hogy, 1 vagy 2 gyermek legyen, hanem, hogy legyen-e egyáltalán. Ez olyan téma, ami miatt elváltunk.


44 éves férfiként nem könnyű új kapcsolatot kezdeni, pláne ahol a hölgy is érzelmi alapon kezdi a kapcsolatot és ahol van kifutása a gyermekvállalásnak is. Az elmúlt 1,5 év kiábrándító volt ismerkedési szinten.


Anyagi háttér, megfelelő més stabil munkahely, a munkából adódóan nemzetközi élet és utazások - mind adottak. Az évek viszont lassan elszaladnak.


Mindig is gyermeket és nagy családot szerettem volna - sajnos abban a 2 mély és tartós kapcsolatban amiben részem volt, ez nem valósult meg.


Hiszem, hogy a gyermek a jövő és csak akkor volt értelme léteznünk, ha azokat az szellemi értékeket (de legalább egy stabil értékrendet) van kinek átadni, amiket egy élet alatt sikerült elsajátítani és magunkévá tenni.


Fizikailag fáj a család és a gyermek hiánya. Úgy érzem, elkéstem - lekéstem.

2022. márc. 15. 22:23
 18/25 anonim ***** válasza:
Mekkora egy szemét az a nő, vagy férfi, aki hitegeti a másikat, hogy majd majd lesz gyerek, aztán a végén bemondja, hogy jajj, mègse. Dühít.
2022. márc. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ez valóban szemétség volt. Ha adsz magadra, 30-tól felfelé simán találsz nőt, és nem 44 éveset, akinek nem ketyeg semmi.
2022. márc. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
19, igen, egy jó karban levő 44 éves férfi előtt még nyitva minden.
2022. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!