Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szervezett mar valaki baba...

Szervezett mar valaki baba varo bulit vagy "gender reveal" bulit?

Figyelt kérdés
Szeretnek ilyen bulit tartani. Volt mar valakinek? Hogy csinaltatok ha csinaltatok?
2022. márc. 17. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amerikai oldalakon nézelődj, ez arrafelé szokás.
2022. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Én csak voltam rajtuk de alapvetően nem szimpatikusak annyira.

A babaváró lényegében arról szól, hogy megvetess mindent a családdal meg a barátokkal amire szükségetek van és ne neked kelljen megvenni. -szerintem ez alapból szül némi unszimpátiát- Ha viszont legyintesz, hogy bárminek örülsz és nem dobsz össze kelengyelistát arról, hogy mit szeretnél akkor pedig jó eséllyel fogsz kapni 30 cumit meg 40 bodyt ugyan abban a méretben és soha nem fogjátok őket használni.


A kiderül a baba neme parti pedig egy önköltségesebb dolog, hiszen oda még senki nem visz semmit, mindenki csak enni megy tehát készülni kell kajával meg sütikkel-tortával, esetleg díszlettel meg magával a csattanóval legyen az egy fekete lufi vagy kinek mi tetszik, majd mindenki nagyon örül és hazamegy. Erre túl nagy létszámmal szerintem nem érdemes pénzt áldozni, hiszen legyünk őszinték ez rajtatok és a nagyszülőkön kívül annyira senkit nem érdekel, de enni-inni mindenki szeret, tehát elmennek.


Én ma vagyok 28 hetes és van egy olyan barátnőm aki a mai napig nem kérdezett rá, hogy amúgy fiam vagy lányom lesz :D szóval ez tényleg csak a szűk családnak nagy szám -bár az egyik nővéremet szintén teljesen hidegen hagyja, neki is csak elmondtuk, de sose kérdezte és soha nem is kérdez semmit a terhességről vagy bármiről, 8 hete tudjuk a nemét de a nevét se kérdezte meg azóta se.

2022. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A második szépen leírta a gender reveal bulik lényegét. Annyival egészíteném ki, hogy mindamellett, hogy nem szeretnék a lelkedbe gázolni, normál esetben a baba neme igazából a leendő szülőktől, nagyszülőktől kezdve a távolabbi rokonokig, barátokig mindenkinek teljesen mindegy. Alapesetben a szülő, nagyszülő ugye bármilyen nemű gyerkőcnek örül, és csak nekik lehet picit is mérvadó, hogy mi a neme, őket érinti leginkább, még ha őket is csak kb. hajszálnyira.

De mondjuk hogy az unokatesómnak vagy akár valamelyik barátnőmnek fia lesz vagy lánya, az számomra is egy teljesen semleges információ - tök jó, hogy gyereke lesz, és ennyi.

2022. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ezt sokan kicsit túlmisztifikálják (lásd 2., 3. válaszoló).


Ne itt kérdezősködj, mert itt már az felesleges és giccses sokak szerint, ha valaki nem úgy szeretné elmondani a szüleinek, hogy nagyszülők lesznek, mintha csak egy új cipőt vett volna magának.


Nekünk volt mind a kettő, a gender revealt mi szerveztük egy kerti partival egybekötve. Csak a legközelebbi családtagok és barátok voltak ott, akikkel amúgy is napi-heti kapcsolatban vagyunk. Jól sikerült, mindenki jól érezte magát és egy szép emlék a mai napig.

A babaváró bulit a barátnőim szervezték nekem, meglepetésből. Beszéltük, hogy még a pici érkezése előtt kellene egy utolsó csajos hétvége, wellnessezéssel, kirándulással. De csak szó volt róla, nem volt semmi konkrétum megbeszélve, lefoglalva. Aztán az egyik csütörtök délelőtt kettő közülük kocsiba ültetett egy szemtakaróval (előző este a párom egy bőröndnyi ruhát összepakolt nekem, és elvitte hozzájuk, mint utólag megtudtam). A szállodában pedig ott voltak a többiek is, fel volt díszítve az egész szoba, volt torta, sütemények, vattacukor pezsgővel (nekem alkoholmentes). Nem kaptam felesleges dolgokat, de nem is vártam volna soha, hogy bármit is vegyenek.

2022. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, azért az más amikor a barátnők szerveznek babavárás címszóval valami utolsó kikapcsolódást, az egy tényleg pozitív dolog, amire én gondoltam -és amiben volt is részem- ott anyuka nem semmi listát dobott össze a barátnőknek meg a családnak, hogy miket kérnek.

Nekem onnantól elment a kedvem a többi ilyesmitől és eszembe sem jutott magamnak szervezni ilyesmit :’D. 10.000 ft alatt nem volt semmi a listán.

2022. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Gendert nehezen revealelsz, mert nem tudhatod előre, hogy ő miként fog magára hivatkozni. Viszont sex revealt már tudsz.
2022. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!