Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22-23 évesen, két gyerekkel...

22-23 évesen, két gyerekkel mennyire lenne nehéz? Érdemesebb bevállalni a kisebb korkülönbséget?

Figyelt kérdés

A kislányunk január végén született, 7 hetes.

Elég fiatal anyuka vagyok, most leszek majd 21 éves.


Nem terveztünk még ennyire korán kisbabát, de őszinte leszek, a terhességem és a mostani időszak alatt vagyok a legboldogabb eddigi életem során. A férjem is ugyanígy érez.

Mikor még csak tervezgettünk, beszéltünk a jövőről, abban egyeztünk, hogy mind a ketten egy gyereket szerettünk volna. Egy kislányt.

Mikor terhes lettem, az első ijedtség után örültem, hogy később sem leszünk idősek, ha ő már felnőtt lesz és akkor is lényegében még "előttünk az élet". De az az igazság, hogy most sem élünk bezárva... Átalakultak a mindennapjaink, de boldogok vagyunk és nem hatalmas lemondásként élem meg, hogy nincs reggelig tartó buli a barátnőkkel, vagy hogy változtak a prioritásaink. Nem zárkóztunk be, foglalkozom a párommal, magammal is, de a pici a mindenünk, körülötte forog az életünk teljesen.


Az az igazság, hogy elgondolkoztam azon, hogy nem kéne megállnunk egy gyereknél. Nincs még 2 hónapos, szóval nagyon nem aktuális még a kistestvér kérdése, de pl. jövő ilyenkor már lehetne akár... Ennyire boldog még sosem voltam, ha este lefektetjük aludni, már várom a másnap reggelt, hogy ébredezzen, foglalkozhassak vele, velünk legyen. Most pakoltam el az 50-56-os babaruhák egy részét és kicsit el is érzékenyültem közben. Legszívesebben megállítanám az időt, úgy érzem sokszor.

Közben meg ott van az is, hogyha lenne egy testvére, vajon tudnám-e őket ugyanúgy szeretni, nem-e a nagyobb gyerektől vennénk el az időnket, szeretetünket? Hogyan fogadná, hogy eddig ő volt a minden, a világ közepe, majd pedig jött egy új jövevény, aki hirtelen több figyelmet igényel? Félek attól is, hogy nem lenne megint egy álomszerű, problémamentes terhességem/szülésem, vagy olyan babánk lenne, aki sokat sír, folyamatosan engem igényel és a nagyra semmi időm, energiám nem lenne. Szóval amennyire vágyom már most még egy, akár két gyerekre, annyira tartok is attól, hogy milyen lenne úgy az élet, bírnám-e a mindennapokat (segítségem igazából most is van, a mentális részére gondolok elsősorban).



2022. márc. 18. 11:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Miért tartanának el a szüleim bárkit is, főleg a MI gyerekünket?

Nem nekik vállaltunk gyereket.

2022. márc. 18. 13:45
 12/18 A kérdező kommentje:
10-es, valakivel összekeversz. De biztos vagyok benne, hogy te ezt nem fogod beismerni, és állítod ugyanúgy tovább, hogy egy anonim oldalon te tudod, melyik kérdést ki írja ki. SŐT, még azt is, hogy hazudik az illető!
2022. márc. 18. 13:47
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
21 évesen nem is Te tartod el, mert ennyi idősen nem lehet annyi munkatapasztalatod, jövedelmed, iskolád, hogy arra 2 gyereket lehet alapozni. Max. a férjed keres annyit és segít (ett) a családod. És ha a férjeddel történik valami, hogy állasz meg segítség nélkül a lábadon? Az elég fura, hogy csak a gyermek tesz annyira boldoggá, hogy szívesen kelsz fel. A párod nem tett azzá? Eddig semmi életcélod nem volt, bár nagyon fiatal Vagy. Mi lesz ha a második gyermek is nagyobb lesz és Te csak babázásban leled örömed? Ez nagyon visszaüthet. Arra ne nem lehet családos életet építeni, hogy majd apám cégében dolgozok. Sok mindent hozhat az élet egy szempillantás alatt.
2022. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Többszörösen is be vagyok biztosítva, nyugodj meg. Nagyon nagyon nagy bajnak, szerencsétlenségnek kellene történnie, hogy pénz nélkül maradjak/maradjunk.


Nem azt írtam, hogy csak a lányom miatt kelek fel szívesen... Legalább olvasd már el, és értelmezd rendesen a szöveget, ha mindenáron próbálsz belekötni.

Leírtam, hogy korábban is boldog, eseménydús életem, életünk volt, de ilyen szintű boldogságot még sosem éreztem sem én, sem a férjem. Sokszor még teljesen hihetetlen, hogy van egy kisbabánk, mégis annyira természetes vele minden.

2022. márc. 18. 14:53
 15/18 A kérdező kommentje:
Azon meg ne problémázz már, hogy egy férfi, apuka, eltartja a saját gyerekét... :D Milyen ez, jesszusom.
2022. márc. 18. 14:54
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos gyerek még csak eszik-alszik. Azaz fogalmad sincs milyen a gyereknevelés. Lehet, hogy most álombaba. Etetés után hanyattdőlsz a fotelban és tudod nyomkodni a telefont vagy szelfizni a kicsivel. De lesz ez még mozgalmasabb is! Majd ha jön a fogzás még a dackorszak, vagy csak szimplán játszani, foglalkozni kell a gyerekkel állandóan, akkor fogod látni, hogy mennyi időt, energiát kíván egy gyermek.

Majd akkor újra átgondolod, hogy belefér e vagy sem. Ez nem életkor függvénye. 21 évesen nem könnyű, 31 évesen sem lesz az. Most egyelőre élvezd rózsaszín babás álmodat, aztán majd döntesz, ha eljön az ideje.

2022. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%

En erre a reszre reagalnek: “ Hogyan fogadná, hogy eddig ő volt a minden, a világ közepe, majd pedig jött egy új jövevény, aki hirtelen több figyelmet igényel?”

Ugy fogadja el, hogy ne o legyen a vilag kozepe. Meg kell tanitani neki, hogy az elet rola szol, nem korulotte forog minden. Ha ezt elfogadja, nem lesz nehez a testveret is elfogadnia.

2022. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Hát én (meg szerintem a legtöbb korunkbeli) nem vállalnék babát ennyi idősen, de hamár becsúszna véletlen és nem tudnám már elvetetni, akkor nem hagynám, hogy egykeként nőjön fel. Hidd el, később sokkal jobb lesz, neki is és nektek is, hogy ott vannak egymásnak, játszanak egymással, segítik egymást akkor is, ha ti már nem lesztek. Különbség pedig a 0 és 1 gyerek között van sok, 1 és 2 között már nem akkora. Ha egy gyerek lenne, inkább ponthogy akkor venné el sok energiátokat, hiszen mindig vele kéne foglalkozni később is, nem az lenne, hogy esetleg menjen játszani a tesójával mert ti kettesben szeretnétek lenni, vagy hasonlók. Ráadásul sajnos az többnyire felnőttkorban is kihat, ha egész gyerekkorában körülötte forgott a világ, az ilyen emberek lesznek önzők, elkényeztetettek és rosszindulatúak. De amúgy a túl nagy korkülönbséges gyerekeknél is előfordulhat ez.:( A suliban is mindig szekálták az ilyen gyerekeket.

Szóval összefoglalva én a gyerekem jövőjét nézném, hogy neki mi lenne a jó, és az biztos, hogy csak jó lehet neki, ha van egy kis barátja a családban.:)

Sok boldogságot!


21/L

2022. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!