Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekesek miért nem fogadjá...

A gyerekesek miért nem fogadják el, hogy a gyerekesek boldogok tudnak lenni gyerek nélkül is, utazásnak meg hobbinak élve?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár napban egymásnak estek itt a gyerekesek-gyermektelenek, és sok gyerekes olyan lenézően nyilatkozott, hogy a gyermektelenek azt hiszik, az utazás meg a hobbi felér egy gyrekkel, meg hogy csak elhitetik magukkal, hogy boldogok gyerek nélkül...


Én magam szülőként nem értem, miért olyan hihetetlen valakinek, hogy nem mindenki vágyik gyerekre, nem mindenki szeretné ezt az életformát? Igen, nekem a legnagyobb boldogság a gyerekem, de el tudom fogadni, hogy van, akinek nem lenne az. Mert mások vagyunk, más vágyakkal és nézetekkel?


A gyerekesek mindig megsértődnek, ha valaki azt mondja, szülőnek lenni sz*r, közben meg ök is pont ugyanezt tolják a gyerekteleneknek. De miért?


Figyelem, a kérdés most nem az, hogy a gyeremektelenek miért cseszegetik a gyerekeseket, a másik oldalra vagyok kíváncsi.



2022. márc. 19. 16:44
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
52%

#23: Pont erről beszélek amit csinálsz. Van a fejedben egy kép, amihez azért odaszúrod a megjegyzést, amivel alá is támasztod, amit írtam. De szerinted a valóságban ez nincs meg. Az emlegetett facebook csoportot direkt nem keverném ide, oldalakon át tartóan lehetne értekezni róla (én is tagja vagyok, elkeserítő a színvonal a kommentek között, tényleg az alja szint gyűjtőhelye, de ugyanez igaz Budaházy Edda oldalára, hogy a másik térfélről is példával éljek). A mindennapi általános dolgokra gondoltam, meg arra, ahogy a kormány és a bonsaicézár adja a lovat a középkori gondolkodás alá. Sajnos ezzel nap-nap után találkozik az ember, bármennyire is próbálják ezt sokan nem tudomásul venni.


#22

2022. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
20%

"De ha nem érdekel titeket a gyerektelenek élete, ahogy állítjátok, akkor minek nézegettek és követtek ilyen gyerekmentes csoportokat? :D"



Széles látókörű ember vagyok,sok minden érdekel,amit nem szeretnék kipróbálni.

Mi ezzel a gond?

2022. márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező és te mit keresel a gyerekvállalás csoportban? Ha nem akarsz gyereket, akkor annyira van itt dolgod, mint a gyerekeseknek a fent említett csoportban.
2022. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 Derjaderja ***** válasza:
41%

Én szeretem a Gyerekmentes Övezetet. Bátrak, vagányak, kimondják a dolgokat. Egy csaj egyszer írta, hogy ha bemegy egy gyerekes család házába, már az ajtóban érzi a lárvaszagot. Azóta is szimatolok itthon 😀

Sokan olyan történeteket írnak le, hogy hogy bánt velük a saját anyjuk, hogy nem csoda, hogy nincs gyerekük. Más gyereke meg szerintem mindenkinek a bazi idegesítő, hátam közepére se kategória.


Meg nyilván mindenki irigyli a szingli gyerekteleneket egy kicsit, akiknek van életük, emberi kapcsolataik, munkájuk, megèlnek örömet, tüzet, érzelmeket, lelkededést, amíg mi félig megdögölve koszosan suvickoljuk a wc-t miközben kibírhatatlanul visítanak az istencsapása kölykeink és kapjuk az urunktól a pontlevonást ha a tálalás idejére nincs el is pakolva tökig a konyha.


Na jó nem. De egy kicsit azért igen. Ők meg egy kicsit talán a cuki gyerekek szüleit irigylik.


A lét elviselhetetlen könnyűsége, ahogy Kundera írta. Sose tudjuk, milyen lett volna a másik út.

2022. márc. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a mai 30-as, 40-es szülőket nem nagyon érdekli ez a téma. Nekem az anyukám szokott ilyeneket pörögni, ő 68 éves, mindig kerdezgeti h x-nek meg y-nak van-e gyereke es ha nincs , akkor miért.


Nekem egyébként tudomásom szerint nincsen tudatosan gyermektelen ismerősöm: akikről úgy sejtettem h esetleg nem akarnak gyereket, azoknak mind lett az évek alatt gyereke es utólag mesélték el, mennyit küldöttek a gyerekért. A gyermektelen nő ismerőseim közül olyan van, akinek nem volt

annyira fontos a gyerek, hogy azért belemenjen egy rossz (nem kielégítő) kapcsolatba, csak h legyen végre gyerek így mondjuk ők félig tudatosan gyermektelennek tekinthetők. Persze lehet, hogy a távolabbi ismeretségi körömben v a kollégáim között van tudatosan gyerektelen, de őszintén szólva nem érdekel és nem szoktam ilyenekről beszélgetni fűvel-fával h neki vagy másnak miert nincs gyereke.

2022. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
36%

Én itt olvastam a gyermekmentes övezet fb oldalról, és megnéztem miaz...hàt hànyinger, mennyi gyűlölködő undorító ember van ott. Azért megnézném, ha valaki csinàlta egy gyermekmentes-mentes övezet oldalt, és ugyanúgy gyalàznàk a gyerekesek őket, ahogy ők akkor mi lenne. De nyilvàn az màr brühühü, mert ő nevezheti màs gyerekét làrvànak, de őt mint "embert" azért tartson màr tiszteletben mindenki. Nekem is volt egy ilyen gyerekutàló kolléganőm, soha senki nem bactatta, hogy hé mikor szülsz màr mert tudtuk hogy hogyan àll ezekhez a dolgokhoz, de màsoknak milliószor végig kellett hallgatni hogy ő hogy rühelli a kölyköket-olyanoknak is, akik akkor màr csalados emberek voltak-.

Budahàzy Edda meg nemtudom hogy jön ide, van egy maroknyi ember aki követi, meg azonosul vele, én gyerekes nőként egy hülye idióta elletőpropagandistànak tartom, ahogy a sok okos fideszes politikust is. Bàr csak egy maroknyi ember lenne aki ennyire szélsőséges gyerektelen lenne, de egyre többen vannak. És ez szomorú. Élni és élni hagyni elvet kellene vallani mindkét oldalnak, és elfogadni, hogy mindenki úgy él, ahogy neki jól esik, van aki 0 gyerekkel màs meg 4 gyerekkel. De amíg vannak emberek, akik azt gondoljàk a tiszteletet csak kaphatjàk de nekik megadni nem kell, addig ez nem fig működni.

Amúgy én vàgom, hogy a fent is emlitett fudeszes politikusok meg a drukkereik milyen szinten belemàsznak az emberek életébe, de a gyerekteleneknek meg lehetne snnyi eszük hogy a jelenlegi politikàt nem azonositjàk az àtlag emberrel. Hisz valóban a legtöbbünk pont letojja ki szül meg ki nem, ők többet vannak velünk elfoglalva, mint mi velük.

2022. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
73%

Meg nyilván mindenki irigyli a szingli gyerekteleneket egy kicsit, akiknek van életük, emberi kapcsolataik, munkájuk, megèlnek örömet, tüzet, érzelmeket, lelkededést,


Ha neked ez gyerekkel nem megy, akkor arról nem a gyerek tehet.

2022. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 Derjaderja ***** válasza:
58%
Nem mondtam, hogy nem megy (egy része igen, más része nem), és azt sem, hogy a gyerek tehetne róla.
2022. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
66%

"Meg nyilván mindenki irigyli a szingli gyerekteleneket egy kicsit, akiknek van életük, emberi kapcsolataik, munkájuk, megèlnek örömet, tüzet, érzelmeket, lelkededést, amíg mi félig megdögölve koszosan suvickoljuk a wc-t miközben kibírhatatlanul visítanak az istencsapása kölykeink és kapjuk az urunktól a pontlevonást ha a tálalás idejére nincs el is pakolva tökig a konyha."

Ezt olvasni is borzasztó. Van, aki így éli meg a családi életet?

2022. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 Derjaderja ***** válasza:
32%
Szinte biztos vagyok benne, hogy időnként mindenki.
2022. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!