Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha egy anyuka...

Miért baj az, ha egy anyuka néha másra bízza a babát/kisgyereket?

Figyelt kérdés

Igen, egy másik kategória kérdése miatt jutott ez eszembe.

Ott az anyuka leírta, hogy az első hetekben, hónapokban segítettek neki a barátnői is a pici körül, elvitték néha sétálni. Beleálltak a válaszolók, hogy minek szülte meg akkor, neki soha nem kellett volna gyerek és hogy adja örökbe, jobban jár a baba. Pedig így a kérdésből nem az jött le, hogy ne szeretné a babát, vagy hogy szabadulna tőle. Mégis megkapta, hogy utálja a gyerekét, irritálja a létezése... De miért? Mert nem tud a nap 24 órájában a pici mellett lenni?


Én szülés után borzasztóan fáradt voltam, hiába volt egy viszonylag könnyű szülésem. A férjem az első két hétben itthon volt velünk, de azóta ő dolgozik reggel 8-9-től délután 4-5-ig.

Hiába olvastam szülés előtt, hogy aludjak majd akkor, ha a pici is alszik napközben, nekem ez nem ment. Nem bírtam kikapcsolni, mindig attól féltem, hogy ott vagyok vele egyedül és nem ébredek fel, ha sír, vagy valami gondja van.

Szüleim még dolgoznak, férjem szülei 200 km-re laknak tőlünk.


Ezért itt is volt olyan, hogy a legközelebbi és legjobb barátnőim besegítettek kicsit. Vagy úgy, hogy elmentek vele sétálni a közeli parkba (a fiunk konkrétan 5 perc séta után azonnal durmol a babakocsiban, vagy ha kocsival megyünk valahová, a hordozóban is). Vagy ha eljöttek hozzánk, mondtam, hogy mennyi dolgom lenne, és mondták, hogy csináljam nyugodtan, vagy feküdjek le aludni, addig ők figyelnek a babára.

Számomra ez akkor nagyon sokat jelentett, nélkülük szerintem az első 3-4 hónapban teljesen zombi lettem volna...

De már máskor is feltűnt itt, hogy aki segítséget mer kérni, vagy rábízza másra a babát, megkapja, hogy "lepasszolja". Tökmindegy, ha a gyerek saját apja az, aki vigyáz rá, akkor is.


Miért van ez még mindig a magyar társadalomban?

Miért következtetnek ebből rögtön arra, hogy az anyának a gyerek már nem fontos, nem is kell neki?



2022. márc. 20. 16:43
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy lehet aludni, viszont nekem ez nem ment, nem lett volna pihentető az a fél óra. Jobb volt így, hogy tudtam, addig is van valaki a picivel.
2022. márc. 20. 18:57
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Jaj én rendszeresen mozogtam régebben a Családi kapcsolatok témakörben, de rosszabb, mint ez, ott tényleg nem tudsz jót mondani :D Mindenért te vagy a h.lye...inkább már nem is járok oda. Nálunk is sokat vigyáz anyósom a lányomra, én nem dolgozok, hanem tanulok fél éves kora óta. És nem csak alvásidőben, hanem ébrenlét alatt is. De azért, mert heti 3x 3 órát mással tölt, nem velem, még nem leszek sz.r anya :) A többi 159 órát úgyis nagyjából velem tölti.
2022. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Az tud aludni, akinek a gyereke alszik.

Na én nem tudtam az első 3 hétben, mert a baba csak kézben/mellkason aludt.

Akkor aludtam végre eleget, amikor apa aludt a babával én pedig füldugóval a másik szobában.

2022. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Huuuu 😂😂😂néha nevetek ahogy itelkeznek anyák egymáson. Én pl egyedül oldottam meg mindent,egyik nagyszülő nagyon messze van,a másik meg a saját gyerekét sem szerette nem hogy unokát.Megsem zavar ,ha másnak van segítsége sőt,én mindenkinek azt szoktam tanácsolni ,hogy ne legyenek olyanok mint én és kérjenek segítséget.Nekem a férjem nem tudott egy napot sem otthon lenni , kellett a pénz,hogy végre saját otthonunk legyen .És igen nem hazudok nagyon durván és kemény volt az első 3 év.Szoval ne itelkezzunk ,inkább segítsük egymást .
2022. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!